מיזוג ALD עם האב סקיוריטי: יותר מ-90 מיליון דולר מהמוסדיים

אחרי שהודיעה על כוונתה למזג את פעילות חברת הסייבר האב סקיוריטי: ALD הבורסאית מעדכנת על גידול סכום ההשקעה במכתבי כוונות ממשקיעים מוסדיים לסכום של יותר מ-90 מיליון דולר • בתחילת השבוע הודיעה ALD כי חתמה על הסכם עקרונות בלתי מחייב למיזוג  עם חברת הסייבר HUB Security  בכפוף לגיוס השקעה של 50 מיליון דולר בחברה הממוזגת 

ד"ר זיגמונד בלובבנד | צילומסך מאתר ALD

חברת ALD, שנסחרת בבורסה לניירות ערך בת”א, דיווחה בראשית השבוע כי התקבלו אצלה מכתבי כוונות אינדיקטיבים לא מחייבים ממשקיעים בסכום של יותר מ-90 מיליון דולר. מדובר בתוספת של כ-25 מיליון דולר לסכום עליו דווח לפני כמה ימים, אשר עמד על כ- 66 מיליון דולר.

זאת, לאחר ש-ALD הודיעה כי חתמה על הסכם עקרונות בלתי מחייב למיזוג עם חברת הסייבר HUB Security  שהוקמה על ידי יוצאי יחידות מודיעין 8200 ו-81.  החברה תמשיך ותעדכן אודות המו”מ ככל שיידרש.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

ל-HUB  פתרון מחשוב מוצפן מתקדם עבור חברות וארגונים שמטרתו מניעת חדירה עוינת והגנה על מידע מסחרי רגיש. בשתי החברות מאמינים שמתקיים חיבור סינרגטי בין החדשנות הטכנולוגית של חברת הסייבר, לבין בסיס הלקוחות המשמעותי ותשתית המכירות המקומית והבינ”ל המפותחת של ALD.

דורון כהן, שותף מנהל ומנכ״ל A-Labs שמובילה את עסקת המיזוג והגיוס, אמר: “אנו שמחים על הביקושים הערים מצד משקיעים, בהם גם גופים מוסדיים מובילים, לגיוס הקרוב ורואים בכך הבעת אמון במבנה עסקת המיזוג והעתיד המשותף של שתי החברות”.

במסמך העקרונות נקבע כי המיזוג בין החברה לחברת הסייבר יתבצע לפי שווי מוערך של כ- 105 מיליון דולר לא בדילול מלא לפני הכסף לחברה הממוזגת מיד לאחר המיזוג וכ- 145 מיליון דולר מיד לאחר גיוס הון שיבוצע בד בבד להשלמת המיזוג וכתנאי להשלמתו. בהשלמת המיזוג HUB תהפוך לבעלת השליטה בחברה הממוזגת עם 51% ממניותיה ורוב בדירקטוריון.

דורון כהן | צילום: יח”צ

הגיוס המתוכנן יבוצע על פי תשקיף בדרך של הצעה לא אחידה שתפרסם החברה ויובטח בחלקו בחיתום, ועל פיו יגוייס ממשקיעים מוסדיים סכום של כ-40 מיליון דולר, ובנוסף ירכשו המשקיעים מאת בעל השליטה בחברה מר זיגמונד בלובבנד, מניות בסכום של כ 10 מיליון דולר נוספים באמצעות הצעת מכר שתבוצע במקביל.

Inner article

HUB SECURITY (האב סקיוריטי) מציעה פתרונות אבטחת סייבר לתחומי ה-AI, דאטהֿ, פינטק ותשתיות. פלטפורמת הסייבר של HUB Security מתכוננת ומיוצרת על ידי החברה בישראל ונותנת הגנה ברמה צבאית לארגונים. הנחת היסוד של החברה היא שהמערכות עליהן היא מגנה הן כבר פרוצות ולכן יש לספק הגנה בסטנדרט גבוה יותר למידע הרגיש ביותר.

הפתרון של החברה יאפשר לחברות וארגונים הרגישים ביותר להריץ אפליקציות של בינה מלאכותית ברמת האבטחה הגבוהה ביותר כפי שנדרש עבור שירותי בריאות, תשתיות קריטיות ופיננסים. בשנה האחרונה החברה חתמה על מספר הסכמים חדשים וביניהם עם ענקית האחסון סיגייט (Seagate), Lloyd’sֿ, הסכם שת״פ עם Kudelski Security ויחידת הסייבר של חברת חשמל הישראלית. האב סקיוריטי הוקמה ב-2017  על ידי אייל משה ואנדריי יארמנקו ולחברה משרדים בתל אביב וניו יורק, מונה כ-20 עובדים.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה