מיזם הרכב השיתופי מגיע לבירת הנגב

רכבים שיתופיים הנם כבר דבר שבשגרה ברבות מערי הארץ ועכשיו מגיעה היוזמה גם לבאר שבע • חברת 'קאר טו גו' הפעילה לראשונה מיזם רכב שיתופי בשיתוף פעולה עם ארגוני סטודנטים

CAR2GO | צילום: יח"צ

מיזם הרכב השיתופי CAR2GO, הגיע בסוף השבוע שעבר לבאר שבע ויחל לפעול בעיר, במסגרת שיתוף פעולה עם "האגודה הסטודנטיאלית" של אוניברסיטת בן גוריון בעיר.

בשכונות שנמצאות בסמוך לקמפוס, בהן מתגוררים אלפי סטודנטים, הוצבו בתחילה 6 כלי רכב שיתופיים מסוג שברולט ספארק, אשר יופעלו במודל "הלוך-חזור" שבו השימוש ברכב מסתיים כאשר הוא מוחזר לחנייה שממנה נלקח.

250/200 סייד בר + קובייה

שירות הרכב השיתופי, מיועד להשכרת רכב לטווח בינוני, לנסיעות בתוך העיר ומחוצה לה, ויאפשר לסטודנטים ליהנות מחוויה של רכב פרטי בהתאם לצורך, מבלי כל הדאגות והעלויות של האחזקה שלו. על פי ההערכות מדובר בחיסכון של 15,000 ₪ בשנה. התשלום עבור השירות מבוסס על שעות השימוש וסך קילומטרים ותשלום זה כולל את כל ההוצאות הנלוות באחזקת רכב – ביטוח, טיפולים, דלק וחניה.

גיל לייזר מנכ"ל CAR2GO אמר: "באר- שבע מצטרפת לעוד ערים רבות וגדולות, בארץ ובעולם, שהבינו שתחבורה שיתופית תורמת הן לכיס האישי של כל אחד מאיתנו, על ידי הפחתת הוצאות הנסועה והן להפחתת כלי הרכב הפרטיים בעיר, צמצום הפקקים וזיהום האוויר. השירות שלנו כעת נגיש גם לסטודנטים בבאר שבע, לשימושם ונוחיותם. אני מברך על שיתוף הפעולה עם אגודת הסטודנטים, שכן קהל הסטודנטים הינו קהל צעיר שמחבק ומוקיר את ערך השיתופיות".

CAR2GO הוקמה לפני כ-10 שנים בת"א, במטרה לצמצם את בעיות הפקקים, החניה וזיהום האוויר בעיר. מאז, המיזם התרחב גם לגבעתיים, רמת גן, רעננה והרצליה, ראשון לציון, חיפה, נתניה, ירושלים ואשדוד והצליח לשנות את הרגלי הנסיעה של אלפי משתמשים בשירות מידי חודש.

חשוב לציין שבקרב המגזר החרדי, כמעט אין משתמשים בשירותי החברה, מאחר ואיננה שומרת שבת ובשל היעדר אפשרות הזמנה מטלפון 'טיפש', לעומת המתחרות שנותנות שירות ללא חילול שבת ועם אופציה להזמנות מהטלפון הכשר.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה