מינוי חדש | מ’כל זכות’ ו’גיידסטאר’ למרכז להעצמת האזרח

המרכז להעצמת האזרח, מיסודה של משפחת נזריאן, העוסק בניטור פעילות הממשלה, ומעקב אחר ביצוע בפועל של מדיניות הממשלה התחדש במנכ”ל – עורך הדין אלי מוגילבסקי | במרכז מברכים על המינוי החדש שאושר על ידי הוועד המנהל, ומדגישים את עברו המוצלח בהטמעה של שורה ארוכה של פרויקטים טכנולוגיים מוצלחים במשרד המשפטים, כגון מיזם הזכויות הממשלתי “כל זכות”, ומיזם “גיידסטאר” להנגשת מידע אודות ארגוני החברה האזרחית ועוד

עו"ד אלי מוגילבסקי מנכל המרכז להעצמת האזרח | צילום: תמר מצפי

עורך הדין אלי מוגילבסקי מונה למנכ”ל המרכז להעצמת האזרח. המרכז, העוסק בניטור פעילות הממשלה ומעקב אחר יישום מדיניות, הודיע על הבחירה לאחר אישור המינוי על ידי הועד המנהל שלו.

לעו”ד מוגילבסקי הישגים רבים במגוון תפקידים בשירות הציבורי, כמו הטמעה של שורה ארוכה של פרויקטים טכנולוגיים מוצלחים במשרד המשפטים, כגון מיזם הזכויות הממשלתי “כל זכות”, ומיזם “גיידסטאר” להנגשת מידע אודות ארגוני החברה האזרחית, הובלת מדיניות בנושא צמצום הנטל הבירוקרטי על חברות בסקטור העסקי וארגונים ללא כוונת רווח, גיבוש ויישום רפורמות חברתית מטעם שרי המשפטים בשנים האחרונות לרבות גיבוש ויישום “דו”ח פלמור” למאבק בגזענות, יישום רפורמת חדלות פירעון ושיקום כלכלי לצד רפורמות נוספות.

250/200 סייד בר + קובייה

בנוסף כיהן עו”ד מוגילבסקי כיועץ מדיניות למנכ”לי משרד המשפטים וכראש מטה של השרה לשוויון חברתי, ובתפקידים מקצועיים נוספים. לפני כן, עבד במשרד עו”ד במגזר הפרטי, וניהל פרויקטים בעמותות מהמגזר השלישי.

המרכז, אשר הוקם בשנת 2003 ע”י יצחק פרויז נזריאן ז”ל ובתו הגב’ דורה נזריאן, העוסק בין השאר, בניטור פעילות הממשלה ומעקב אחר ביצוע מדיניות הממשלה. הוביל לאורך השנים פעילות ציבורית ענפה בנושא שינוי שיטת הממשל וקידום היציבות השלטונית, ומתמקד כיום, בנוסף, בשיפור תהליכי יישום המדיניות, ותפקודה של  הרשות המבצעת ובהובלת שינויים לטובת הציבור.

בנוסף, המרכז פועל בכלים מגוונים על מנת לזהות ולאבחן כשלים וחסמים מערכתיים בתחום יישום המדיניות ולהציע פתרונות שיסייעו בשיפור עבודת הממשל ובהשגת תוצאות המשפרות את איכות החיים של אזרחי ישראל. בין השאר פיתח המרכז כלים טכנולוגיים שונים, העוקבים אחר מימוש החלטות הממשלה השונות.

870/135 ליינר ארטקל

בין הכלים שפותחו על ידי המרכז: “המוניטור” – מיזם אזרחי-ציבורי, המבצע מעקב וניטור אחר יישום החלטות ציבוריות. המוניטור נועד לייצר תשתית ידע רחבה, אמפירית ואינטגרטיבית אודות הליכי יישום מדיניות במגזר הציבורי. מטרתו של המוניטור היא לסייע בטיוב תהליכי ביצוע מדיניות באמצעות מעקב ובקרה אזרחית, ולהעמיד כלי עבודה אפקטיבי לשיפור ביצועים, הן עבור מקבלי החלטות והן עבור הדרגים המבצעים. לטובת פרויקט זה זכה המרכז למענקים מטעם קרן “יד הנדיב”, ומענק מטעם האיחוד האירופי

“הבטחתם – תקיימו” – אתר המעקב האזרחי אחר ההבטחות של נבחרי ציבור; כלי מעקב אחר ביצוע הסכמים קואליציוניים; כלי מעקב כיצד תקציב המדינה מנוצל. EzGov – אפליקציה המאפשרת לכל אזרח לקבל לנייד את כל החלטות הממשלה ואת כל הצעות החקיקה הממשלתיות בצורה פשוטה, ידידותית ומובנת. ובקרוב צפוי המרכז להשיק מספר כלים חדשים למדידת ביצועי הממשלה.

אלי מרזל, סגן הנשיאה במרכז להעצמת האזרח אמר עם פרסום דבר המינוי: “יש לאלי את החיבור הייחודי בין היכרות מעמיקה  עם השירות הציבורי והתהליכי קבלת ההחלטות ליכולות ביצוע וניהול ברמה הגבוהה ביותר גם במגזר הפרטי ובארגוני המגזר השלישי. אין לי ספק שיכולות יביאו את המרכז להישגים משמעותיים. עם השלמת הדיונים על חוק תקציב המדינה, לראשונה מזה שנים, יגביר המרכז את פעילותו בניטור יישום מדיניות הממשלה. לשם כך, התחלנו בגיוס חוקרים ומלגאים נוספים לעיבוי צוות ‘המוניטור’ שלנו ולסיוע באפיון ופיתוח מיזמים חדשניים ומרתקים שיושקו לציבור בקרוב”.

עו”ד אלי מוגילבסקי, המנכ”ל החדש סיכם: “אנו נמצאים בתקופה של אתגרים גדולים אך גם של חלון הזדמנויות ייחודי להוביל תהליכים משמעותיים להעצמת האזרח בישראל. בין היתר, נוכח האפשרות לעשות שימוש בכלי מדיניות ומדידה טכנולוגיים לשימוש הציבור הרחב ומקבלי ההחלטות. המיזמים שנבנו במרכז בשנים האחרונות, מהווים פלטפורמה נהדרת לקפיצת המדרגה באפקטיביות עבודת הממשלה אשר בכוונתי לקדם יחד עם צוות העובדים והמתנדבים הנהדר שקיים במרכז ועם שותפנו בחברה האזרחית ובממשלה. אני מודה לנשיאת המרכז גב’ דורה נזריאן ולחברי הוועד המנהל על האמון שנתנו בי”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה