מינוי תחת הרדאר, הדלק עולה ומחיר הנסיעה יורד

מחיר הדלק התייקר יגרום לכם לנסוע יותר בתחבורה ציבורית? לא בטוח, ולא רק בגלל המחיר • לתפקיד הרגיש ביותר בתחום התחבורה הציבורית בישראל נבחר – בלי דיון אמיתי של הממשלה – אדם שאין לו כל ידע וניסיון בניהול תחבורה באף צומת בחייו • מתפקידים זוטרים יחסית בהיקפם, הוא מוזנק לאחריות על 10 מיליארד שקלים סובסידיות לתח”צ מדי שנה • סקירה נרחבת

תחבורה ציבורית | צילום: אור ירוק

אם לא תדלקתם אתמול, הפסדתם. אמש בחצות עלה מחיר הדלק ב-21 אגורות לעומת החודש הקודם. כך עולה מעדכון מחירי הדלק לחודש פברואר שהפיץ משרד האנרגיה.

המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע”מ) לא יעלה על 5.72 שקלים לליטר, כשכאמור מדובר על עלייה של 21 אגורות מהחודש הקודם. תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 21 אגורות לליטר (כולל מע”מ), ללא שינוי מהחודש הקודם.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

לעומת זאת, מחיר הנסיעה בתחבורה הציבורית יורד הבוקר בכ-2% בממוצע.

החל מ-1 בפברואר 2021, תעריפי התחבורה הציבורית באוטובוסים וברכבת יוזלו בשיעור ממוצע של 2.15%. הוזלת התעריפים משקפת את ההוזלות שחלו בסל התשומות של האוטובוסים והרכבות בשנה האחרונה. התעריפים החדשים יעודכנו גם בכל יישומוני התיקוף השונים, בהם יישומון “התחנה” של משרד התחבורה.

החל מ-1 בפברואר, מעודכנים תעריפי הנסיעות בתחבורה הציבורית לפי מודל חדש, במסגרתו מחושבים התעריפים ב-1 בפברואר בכל שנה, בהתאם למדד התשומות של התחבורה הציבורית. עד כה, תעריפי הנסיעה בתחבורה הציבורית התעדכנו פעמיים בשנה, ב-1 בינואר וב-1 ביולי, בהתאם לשיעור עליית המדד.

בהתאם לצו הפיקוח על המחירים, תעריפי הנסיעה החדשים מעוגלים לחצי שקל הקרוב. במסגרת הצו החדש, יוזלו כל כרטיסי המנוי הקיימים בתחבורה הציבורית. כך למשל מנוי “חופשי חודשי” עירוני בירושלים, תל אביב וחיפה יוזל מ-213 שקלים ל-208.5 שקלים בלבד. חופשי חודשי” עירוני במטרופולין באר שבע יוזל מ-149 שקלים ל-146 שקלים.

מנוי ‘חופשי יומי’ עירוני במטרופולינים ירושלים, תל אביב וחיפה, יוזל מ-13.5 שקלים ל-13 שקלים בלבד. מנוי ‘חופשי יומי משולב’ במרחב קרית גת-אשקלון יוזל מ- 13.5 ל-13 שקלים, מנוי ‘חופשי יומי’ באשכול בית שאן-עפולה יוזל מ-21.5 ל-21 שקלים ומנוי ‘חופשי יומי משולב’ יוזל מ-37.5 שקלים ל-36.5 שקלים.

בהתאם, יחולו שינויים קלים בתעריפי הנסיעה העירוניים של הכרטיסים הבודדים. זאת, כתוצאה מעיגול של התעריפים לחצי שקל הקרוב. כך למשל, כרטיס בודד באשכול קרית אונו-אלעד יעלה 2.5 שקלים, במקום 2.6 שקלים. באשכול אשדוד יעלה כרטיס נסיעה בודד 3.5 שקלים, במקום 3.7 שקלים עד כה. בנגב יעלה כרטיס נסיעה בודד 3.5 שקלים, במקום 3.8 שקלים כיום.

בירושלים, תל אביב וחיפה יעלה כרטיס נסיעה בודד 6 שקלים, במקום 5.90 שקלים כיום. באשכול חדרה-נתניה, יעלה 2.5 שקלים, במקום 2.3 שקלים עד כה. אשכול אונו-אלעד תעלה נסיעה בודדת 4.5 שקלים, במקום 4.40 שקלים.

על פי צו הפיקוח החדש, גיל הזכאות להנחת ‘אזרח ותיק’ בתחבורה הציבורית, יותאם מהחודש הבא לחוק האזרחים הוותיקים, גיל 67 לגברים ו-62 לנשים. מצטרפים חדשים יהיו זכאים להנחה בהתאם לצו החדש. אולם, שימו לב: נוסעים שכבר הונפק להם פרופיל ‘אזרח וותיק’ לפני הצו החדש, ימשיכו ליהנות מהנחה של 50% בתחבורה הציבורית.

מינוי תפור

אולי לא הבחנתם, אבל מתחת לרדאר הציבורי, תוך שינוי תנאי סף של מכרז בחירתו, החלטה שהתקבלה בכתב ע”י שרי הממשלה ובלי שהתקיים דיון אודותיו בפועל בישיבת הממשלה,  אושר מינויו של יעקב נתניהו, מנכ”ל מועצת חריש, ב-18 לינואר לתפקיד ראש הרשות הארצית לתחבורה ציבורית. זאת, לאחר שזכייתו של נתניהו, איש הליכוד, בתפקיד הבכיר התרחשה לאחר שינוי דרמטי בתנאי המכרז כך שתנאי הסף שלו אינם כוללים הצגת ניסיון בתחבורה ציבורית. כתוצאה מכך, מועמדים ראויים רבים, שהבינו לאן נושבת הרוח, לא הגישו את מועמדותם כלל.

נתניהו שימש כמנכ”ל מועצת חריש בחמש השנים האחרונות. בעבר, שימש נתניהו כראש המטה של גלעד ארדן, במשרד הפנים ובמשרד התקשורת. ניסיונו של נתניהו כולל גם מגוון של תפקידי ניהול בפרטנר (מחלקת טכנולוגיות במשך 12 שנה) והקמת חברת סטארט-אפ (פלטינט) שעסקה בתחום שירותים מבוססי מיקום. במשך שתי קדנציות הוא מילא את תפקיד יו”ר מזכירות היישוב דולב שבו הוא מתגורר, ועמד בראש פורום יישובי מערב בנימין במשך ארבע שנים.

יעקב נתניהו בכנס עמותת PMI בהפקת אנשים ומחשבים | צילום: קובי קנטור

למה, ישאל השואל, צריך רשות תחבורה ציבורית? לאור התרבות המפעילים הרבים ברחבי הארץ, תוך התרחבות אמצעי התחבורה השונים (הוספת קווי רכבת כבדה, הרכבת הקלה בירושלים, המטרונית בחיפה ועוד), והכנסת אמצעים דיגיטליים כגון הרב-קו, ובהתאם להמלצות ועדת טרכטנברג, הוקמה הרשות הארצית לתחבורה ציבורית.

הצורך העיקרי ברשות הוא למעשה בחיזוק הרגולציה ותכלול של כלל המפעילים של התחבורה הציבורית בארץ על מנת להפוך אותה לנגישה יותר. לדוגמה, הקמת הרכבת הקלה בגוש דן חוצה חמש רשויות שונות, והקמתה מתעכבת לא פעם בגלל התיאום הנדרש בין הרשויות השונות. בהמלצות ועדת טרכטנברג הומלץ על הקמת רשויות תחבורה מטרופוליניות שיהיו כפופות לרשות הארצית – אך המלצה זו איננה מיושמת, נכון לראשית 2021.

870/135 ליינר ארטקל

תפקיד הרשות היא למעשה – קידום רפורמות ארציות בתחום התחבורה הציבורית; הנהגת כרטיס חכם; הפעלת מרכז מידע ארצי; בקרה על פעילות המפעילים; רפורמה בתעריפי נסיעה; רפורמה במתן רישיונות בקווי שירות במוניות; בחינת מערך התחבורה הציבורית ברשויות מקומיות; הנחיות לתכנון תחבורה ציבורית; קידום מערכות הסעת המונים במטרופולינים; קידום טכנולוגיות תחבורתיות; ריכוז סמכויות ביצוע בתחום התחבורה הציבורית אשר הופקדו עד להקמת הרשות בידי גופים אחרים פנים וחוץ משרדיים והקמת מבנה ארגוני חדש תומך רפורמות המאפשר יכולת פיקוח על רשויות מטרופוליניות בכל תחומי הפעילות.

עתה, טוענים בארגוני התחבורה הציבורית כי מינויו של נתניהו, שנתפר כאמור עבורו, הוא המשך יישומה של מדיניות השרה רגב שלא ליישם את כלל תפקידי הרשות לתח”צ, ולהנהיגם באופן המותאם יותר לאג’נדה שהיא מחזיקה בה בפועל.

לדברי גורמים בארגונים אלה, מינוי של אדם חסר ניסיון בניהול תחבורה על סובסידיה של 10 מיליארד שקלים בשנה ו-3 מיליון נסיעות יומיות לפחות, הוא אמירה חזקה שנדרש גורם ניהולי ולא איש רגולציה. האם הוא יבצע את הקמת רשויות התחבורה המטרופוליניות שוועדת טרכטנברג המליצה עליהן? האם זיקתו של יעקב נתניהו לליכוד, לא תהפוך אותו לחיץ פוליטית, כפוף לשרה רגב או למי שיחליף אותה בתפקיד?

ובכלל, תוהים ראשי הארגונים הללו, האם הוא האיש שישקם את אמון הציבור בתחבורה הציבורית, אמון – שנפגע עמוקות בשנה החולפת?

רק ימים יגידו.

עבודות חשמול הרכבת | צילום: רכבת ישראל

הרכבת חוזרת – חלקית

אם רצינו להבין מה גרמו הסגרים והאמון היורד של העם בתחבורה הציבורית, הנה תפקידו הראשון של יעקב נתניהו. להחזיר את העם לרכבות. המגמה של נסיעה ברכבת הלכה ועלתה, עד שבאה הקורונה.

השבוע נודע כי הסגר המתארך שוב ושוב לא הספיק כנראה לרכבת ישראל, והיא תחדש תחדש את פעילותה באיזור הדרום ביום רביעי ה-3.2.21 רק חלקית כמתוכנן, זאת, למעט קו באר שבע-ראשל”צ משה דיין-הרצליה שיופעל בתאריך 10.2.21 לטובת המשך האצת עבודות חישמול הקו לאשקלון. ברכבת מסבירים זאת “לאור הצפי להארכת הסגר והמשך מגמת הקיטון בכמות הנסיעות”.

ובקיצור, לנוסעי הרכבת בימים אלה מומלץ להתעדכן בפרטים המלאים באתר רכבת ישראל, בפייסבוק, ביישומון ובמוקד השירות של רכבת ישראל במספר *5770.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה