מי ינהל 62 בתי אבות של משרד הבינוי והשיכון?

משרד הבינוי והשיכון הודיע לחברות 'עמידר החדשה' ו'שלו ובניו' על זכייתן במכרז להפעלה, ניהול ואחזקה של 62 בתי גיל זהב, בחמש השנים הקרובות | היקף ההתקשרות – רבע מיליארד שקל | המשרד מנהל 122 בתי דיור לגיל הזהב בפריסה ארצית לזכאים ולמקבלי קצבאות זקנה וכדו'

גיל הזהב | אילוסטרציה: נתי שוחט, פלאש 90

בהיקף התקשרות של רבע מיליארד שקל חברות 'עמידר החדשה' ו'שלו ובניו' זכו במכרז להפעלה, ניהול ואחזקה של 62 בתי גיל זהב של משרד הבינוי והשיכון, בחמש השנים הקרובות.

אל המכרז ניגשו בשלב הראשון 14 חברות, מתוכן 6 חברות הגיעו לשלב האחרון במכרז, נבחרו חברת 'עמידר החדשה' תנהל 39 בתי גיל זהב באשכול הצפוני והדרומי של המשרד, וחברת 'שלו ובניו' תנהל 23 בתי גיל זהב באשכול מרכז הארץ, מדובר ב6,000 דירות יחדיו,  לתקופה של חמש שנים כמו כן, במכרז אופציית הארכה לחמש שנים נוספות.

250/200 סייד בר + קובייה

המכרז החדש גבוה משמעותית בהיקף ההתקשרות: 265 מיליון ש״ח לעומת 190 מיליון ש״ח בהתקשרות הקודמת.

זאת מאחר והמשרד הגדיר מראש היקף שירותים מוגדל ותוספת של כוח אדם במטרה לייעל ולשפר את השירות לאזרח, כחלק מהליך התייעלות שהמשרד מקדם בנושא.

כמו כן, מוגדר במכרז כי בתחום אחריותן של החברות גם ביצוע סקרי תקינות ותכנון ביצוע של עבודות נדרשות לתקינות המבנה, שיפוץ דירות מתפנות והכשרתן לאכלוס חוזר, הפעלת שירותי רווחה ועבודה סוציאלית עבור הדיירים, הפעלת פעילויות חברתיות עבור הדיירים ועוד.

'עמידר החדשה' הינה חברת הדיור הציבורי הגדולה בארץ, וההסכמים של המשרד עם החברה מקיפים כ-75% מסך הדירות בדיור הציבורי וכ-30% מסך הדירות בבתי גיל הזהב.

חברת 'שליו ובניו' – מפעילה כיום מספר בתי גיל זהב עבור המשרד, וזאת בנוסף לשירותים שנותנת החברה למשרדי הרווחה והבריאות.

משרד הבינוי והשיכון מנהל 122 בתי דיור לגיל הזהב בפריסה ארצית בהם ישנן כ-12,000 דירות, ומתגוררים בהם למעלה מ14,000 קשישים, עצמאיים בתפקודם, בעלי תעודת זכאות כחסרי דירה המתקיימים מקצבאות זקנה.

החברות הזוכות ינהלו, יפעילו ויתחזקו את בתי הדיור לגיל הזהב בהתאם למפרט שירותים ואחזקה משודרגים.

בנוסף החברות ינהלו את אורח החיים בבית הדיור ע"פ כללי המשרד והנחיותיו.

נדגיש כי מטרת בתי הדיור אלו להציע פתרון דיור בקהילה הכולל  סל רווחה לאוכלוסיית זכאים בני הגיל השלישי. כיום, רוב בתי הדיור מנוהלים בעבור המשרד על ידי חברות ממשלתיות וחלקן על ידי חברות פרטיות.

אגף נכסים וחברות במשרד הבינוי והשיכון משקיע משאבים ומאמצים רבים בהגדלת מלאי הדירות בדיור הציבורי ובימים אלו מתנהל מו"מ עם הסוכנות היהודית וחברת עמיגור על בנייתם של 3000 יח"ד נוספות עבור קשישים זכאי דיור ציבורי, וזאת לצד הליך בינוי של 2,650 יח"ד חדשות, מתוכן 600 שכבר נמסרו למשרד ונמצאות בהליכי אכלוס, ו-2,000 נוספות שאמורות להימסר למשרד בשנתיים הקרובות.

Inner article

אביעד פרידמן, מנכל משרד הבינוי והשיכון: "משרד הבינוי והשיכון רואה לנגד עיניו את דיירי בתי גיל הזהב והדאגה לרווחתם. מדובר בהסכם משמעותי, משופר ומשודרג למען דיירי הבתים. המטרה היא לספק להם איכות חיים, בסביבה מרכזית ומונגשת בשילוב חיי חברה ותרבות. המכרז העדכני שם דגש על הדאגה לדייר, והמשרד ידאג לפקח כי איכות חייהם של הדיירים הינה ראשונה במעלה עבור החברות המנהלות.״

יגאל אהרוני, מנכ"ל עמידר: "אנו בעמידר רואים זכות גדולה לנהל את בתי הדיור המוגן בדיור הציבורי, מדובר במענה חשוב וראוי לאוכלוסיית בני הגיל השלישי ברחבי הארץ. אני מודה להנהלת משרד הבינוי והשיכון על האמון שנתנו בנו להמשיך ולבצע משימה חשובה זו, תוך השקעת משאבים רבים לטיוב סביבת המגורים והענקת יחס אישי לדיירים".

שי שלו, מנכ"ל שלו שירותי מקום: "חברת שלו שירותי שיקום מודה למשרד הבינוי והשיכון על הבחירה החוזרת בנו. נמשיך להעניק לדיירי הדיור הציבורי מגוון רחב של שירותים המותאמים במיוחד עבורם. אנו שמים לעצמנו כמטרה לראות את האדם וצרכיו  על מנת שהדיירים ייהנו מחיים איכותיים, טובים מלאי עשייה, פנאי וחברה. תודה רבה על האמון שניתן, מצפים לעשייה המבורכת."

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה