'מכבי' שוברת שיא חדש עם 27,939 חברים חדשים

שנת צמיחה רביעית ברציפות ל'מכבי שירותי בריאות': צירפה את מספר החברים (נטו) הגדול ביותר בשנת 2018 • זו השנה הרביעית שמכבי מובילה בפער ענק מול הקופות האחרות במספר המצטרפים

מרפאת מכבי בחולון | צילום אילוסטרציה: verbaska, שאטרסטוק

המוסד לביטוח לאומי פרסם לאחרונה את סיכום נתוני המעברים בין הקופות, ממנו עולה כי מכבי שירותי בריאות היא הקופה שרשמה את מספר המצטרפים נטו הגדול ביותר בשנת 2018.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

מספר המצטרפים נטו (חישוב המצטרפים פחות מספר העוזבים) למכבי בשנה האחרונה עומד על 27,939. לצורך השוואה, בשנה שעברה היה מספר המצטרפים 21,823, ולפני שנתיים הצטרפו 21,004 חברים חדשים, ובשנה שלפניה הצטרפו 11,235 חברים נטו. זו השנה הרביעית ברציפות שמכבי מצרפת אליהו עשרות אלפי חברים חדשים בפער ענק מול הקופות האחרות שרושמות רק עזיבה או הצטרפות מינורית. נתון זה משקף גם את נאמנות החברים לקופה שלהם. כאשר שיעור הנאמנות הגבוה ביותר הוא של חברי מכבי.

יצוין כי מכבי שירותי בריאות ברחבי הארץ מתפתחת בלי הפסק, תוצאות המעברים מוכיחות על שביעות רצון רבה בקרב המגזר החרדי, במכבי מודעים כל העת לצרכים המיוחדים של המגזר החרדי ובהתאם לכך גם משקיעים משאבים רבים כגון פעילויות קידום בריאות המותאמות לצרכי האוכלוסיה ולנגישות הרצויה ע"י יצירת מרכזים אזוריים רחבי היקף. בין היתר נפתחו מרכזים רפואיים חדשים בריכוזים חרדיים ברחבי הארץ.

נתון נוסף שעולה מהדו"ח מצביע על עלייה באחוז המעברים ושינוי מגמת הקיבעון והשמרנות שהייתה עד כה בשוק המעברים בין קופות החולים. בשנת 2018 מאות אלפי מבוטחים ביצעו מעברים בין הקופות ומכבי היא הקופה שרשמה את אחוז המעברים הגבוה ביותר, נתון שמתקשר למהלך נרחב של פיתוח תשתיות ושירותים שממשיכים להתפתח ולהתרחב.

נתון מעניין נוסף מגלה כי אחוז גבוה מהמצטרפים אל מכבי מבצעים זאת לאחר שעזבו אותה לפני מעבר או שתיים ועתה שבים ומצטרפים אליה. נתון זה מוכיח מעל הכל על שביעות רצון גבוה ביותר במכבי. "מכבי מובילה בשנים האחרונות מהפכה של שירות שבאה לידי ביטוי בכל דרך אפשרית, בדיגיטל, בשירות הפרונטלי, בפריסת השירותים ובאיכות הרפואה. השנה גם הובלנו הוזלה משמעותית במחירי השב"ן, הוזלה של מאות שקלים למשפחה. אנשים למדו לברר לעומק מה הכי טוב בשבילם. הצוות במכבי הוא שעושה את ההבדל עבור כל מטופל בנפרד. זו זכות גדולה לעבוד עם אנשים כאלה ולהעניק יחד שרות ללמעלה משני מליון חברים", מסר הערב רן סער, מנכ"ל מכבי שירותי בריאות.

לדברי סער, "קיימת פעילות מאסיבית של מכבי בכל רחבי הארץ במהלך השנה האחרונה, במכבי משקיעים בתוכן האנושי ומיטב הרופאים המקצועיים והאיכותיים במגוון מקצועות הרפואה, כאשר החמלה והיחס לחבר, וההתאמה לקהילה אלו העקרונות שמנחים אותנו במכבי בכלל והם נר לרגלינו בכל המחוזות, חשוב לנו שכלל חברי מכבי יזכו לקבל את שירותי הרפואה הטובים ביותר שרק קופה כמו מכבי יודעת להעניק".

מנכ"ל מכבי הוסיף וציין כי שיעור הנאמנות במכבי הוא הגבוה ביותר בין הקופות ואנו נמצאים כל הזמן במגמת חיזוק ושיפור, מה שמחייב אותנו להביא לחברים את שירותי הרפואה המתקדמים ביותר. נתוני הביטוח הלאומי מסכמים את כלל המעברים בשנת 2018. הם מתייחסים למעברים שהתבצעו החל מאוקטובר 2017 ועד ספטמבר האחרון. כך שמי שנרשם למעבר בתאריכים אלה הפך להיות חבר בקופה שבחר, במהלך 2018. "להיות מובילים זו זכות גדולה וגם חובה ענקית. 4 שנים של הובלה מוכיחות שהציבור בישראל יודע לזהות שבמכבי ניתן לקבל את השרות הטוב ביותר", כך סער.

side
inner

תגובה אחת ל: "'מכבי' שוברת שיא חדש עם 27,939 חברים חדשים"

  1. לא יפה. פרסומת של מכבי למגזר החרדי ואין תמונה של ר' חיים קנייבסקי או לפחות איזה רב שכונה קובע מזוזה על משקוף. למה שהידיעה תעבוד ותשפיע על מישהו?.

כתיבת תגובה