מכון התקנים אאוט מעבדות מתחרות אין

אחרי מוצרי החשמל והאלקטרוניקה שלב נוסף ברפורמה במכון התקנים יוצא לדרך • טקסטיל, ציוד רפואי, מערכות אנרגיה ועוד נפתחים לתחרות • הרפורמה שפעימתה הרביעית והאחרונה צפויה לקרות ב-2021 תבטל את מונופול מכון התקנים שגרם לעיכוב בפיתוח וייבוא מוצרים

מכון התקנים הישראלי | צילום: מאת Itzuvit, ויקיפדיה

משרד הכלכלה והתעשייה ממשיך את קידום הרפורמה במכון התקנים בתחום בדיקות המוצרים המיובאים ועל פתיחת תחרות בתחום זה וביטול בלעדיות מכון התקנים. מטרת המהלך – קיצור זמני האישור וההגעה לשוק, של המוצרים המיובאים עליהם חל תקן רשמי, וכן הוזלת עלויות בדיקה. שתי מטרות אלו יתרמו להקטנת עלויות היבואנים והגברת התחרות.

הממונה על התקינה במשרד הכלכלה, מודיע על כניסתה לפועל של הפעימה השלישית, ברפורמה לפתיחת התחרות בתחום בדיקות התקינה ביבוא.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

הפעימה השלישית נכנסה לתוקפה החודש וכוללת בתוכה מגוון רחב של מוצרים שחלים עליהם תקנים רשמיים בתחומים הבאים: טקסטיל, ציוד היגייני, ציוד רפואי, מוצרי עץ וחלונות, בניין, מערכות אנרגיה, ציוד משרדי וגפ”מ.

מטרתה של הרפורמה, הינה להרחיב את מעגל המעבדות הרשאיות לאשר מוצרים מיובאים, שחלים עליהם תקנים רשמיים ובכך להוזיל את מחירי הבדיקות והמוצרים בהתאם. הפעימה הראשונה שהופעלה ב- 01.04.2018 כללה מוצרים חשמל ביתיים, אלקטרוניקה בידורית, כלי עבודה חשמליים ומצברים.

הפעימה השנייה שהופעלה ב- 30.04.2018 כללה מתכות יקרות, מוצרי ניקוי, תקשורת סלולרית, מנורות וגופי תאורה ועוד. בתאריך 01.03.2021 תתבצע הפעימה הרביעית והאחרונה אשר תכלול בתוכה את כל שאר המוצרים עליהם חלים התקנים הרשמיים.

Inner article

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: “יישום הרפורמה במכון התקנים היא מהפכה צרכנית היסטורית. שכן שבירת המונופול של מכון התקנים, היא בעלת השפעה רחבה על ציבור הצרכנים ועל הצמיחה, עבור העסקים הקטנים והבינוניים. הרחבת היצע המעבדות, בהן יוכלו היבואנים לבצע בדיקות, תוריד את עלויות התקינה ותצמצם את משך זמן הבחינה. דבר שיסייע בהגברת התחרות, וכן יקל על חברות קטנות וחדשות להגדיל את היקפי הסחר, באופן שיסייע לצמיחה במשק”.

הממונה על התקינה, יעקב וכטל: “הפעימה הנוכחית פותחת לתחרות מגוון רב נוסף של בדיקות יבוא למוצרי צריכה שבשימוש נרחב, אני קורא למעבדות פרטיות נוספות להגיש בקשות לקבלת הכרה לביצוע בדיקות אלו, להצטרף למעבדות המוכרות הפועלות כיום ובכך להגביר את התחרות ולסייע בהצלחת הרפורמה”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

4 תגובות ל: "מכון התקנים אאוט מעבדות מתחרות אין"

 1. מעכשיו סוף סוף אפשר להתחיל לקנות את האישורים ולא להתעכב בבדיקות בטיחות אין סופיות של מכון התקנים.

 2. נכון שמכון התקנים יכול היה להציל ממחלות (קרינה) , משריפות מיותרות ממכשירי חשמל ואלקטרוניקה . אבל מתערבים יותר מידי ואין סוף לדבר. כל דבר עושים תקן, אבל זה מוגזם
  נתאר שיום אחד יפגע מישהו מהרכבת נורה פשוטה בבית,למחרת כבר יודיעו “אסור להרכיב מנורה,רק ע”י חשמלאי מוסמך .עד לאן יגיעו בנושא תקינה ?! דיי תרדו מהעץ ,הפכתם אותנו לעבדים שלכם?!

 3. לרמי בוקר טוב ברוך הבא לכסתח הישראלי
  בישראל יוצאים כל שנה 6000 עורכי דין חדשים לשוק
  מקום 1 בעולם ביחס לאוכלוסיה!
  מה עושים עם פרנסה?!
  מיצרים תביעות סרק שגורמים לתקנות סרק
  ואנחנו טובעים בביורוקרטיה
  לדוגמא אבא מתוסכל תקף מטפלות במעון במקום להושיב את האבא בכלא לכמה שנים
  נאסרה כניסת הורים למעונות נוספו מאבטחים ומפקחים/ות ויופי יש פרנסה לעוד ג’ובים

 4. כל הכבוד לוועד מכון התקנים שהביא אותנו עד הלום, גם הצרכן הסופי יקבל זבל סיני במחיר זהה להיום וגם אנו עובדי המכון נשאר ללא פרנסה
  כל הכבוד לסמי שלום והחתלתולים שלו

כתיבת תגובה