מכין את הקרקע להצבעת התקציב: סמוטריץ' נועד עם ראשי הבנקים

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' נפגש עם ראשי הבנקים | בפגישה עלו לדיון הסוגיות הכלכליות שעל הפרק. ראשי הבנקים הציגו תמונת מצב עדכנית וכן נידונו מגמות בשוק הנדל"ן | "נתוני המקרו של כלכלת ישראל יוצאים מן הכלל, לא רק התחזיות שלנו, אלא גם של קרן המטבע והמוסדות הבינלאומיים, וגם בהשוואה למדינות אחרות. בעולם של אי-יציבות מדינת ישראל צריכה להיות אי של יציבות", אמר סמוטריץ'

ראשי הבנקים בישראל בפגישה במשרד האוצר | צילום: דוברות

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ', נועד היום (ג') עם מנכ"לי ויושבי ראש הבנקים בישראל במסגרת מפגש הכרות עם חברי איגוד הבנקים. בפגישה השתתפו המפקח על הבנקים, יאיר אבידן וכן מנכ"ל בנק הפועלים דב קוטלר, יו"ר בנק הפועלים, ראובן קרופיק, מנכ"ל בנק מזרחי טפחות משה לארי, יו"ר בנק מזרחי טפחות משה וידמן, מנכ"ל בנק דיסקונט אורי לוין, יו"ר בנק דיסקונט שאול קוברינסקי, מנכ"לית הבנק הבינלאומי סמדר ברבר צדיק, יו"ר הבנק הבינלאומי רון לבקוביץ, מנכ"ל בנק ירושלים יאיר קפלן, מנכ"ל בנק HSBC ישראל מייקל ישראל ומנכ"ל איגוד הבנקים איתן מדמון.

בפגישה עלו לדיון הסוגיות הכלכליות שעל הפרק. ראשי הבנקים הציגו תמונת מצב עדכנית וכן נידונו מגמות בשוק הנדל"ן.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' בפגישה עם ראשי הבנקים | צילום: דוברות האוצר

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ': "אנחנו נביא תקציב אחראי, מוטה צמיחה, שיכלול רפורמות רבות, לא נפרוץ את מסגרות התקציב ולא יהיו כספיים קואליציוניים בהיקפים חריגים. הדבר הטוב ביותר שאנחנו יכולים לעשות כיום למען הציבור בישראל זה להוריד את האינפלציה. כלכלה זה עולם של ציפיות והמטרה של כולנו היא להרגיע את השיח במדינה. החברה הישראלית חזקה, מדינת ישראל תעבור את המשבר הזה.

"הכלכלה הישראלית חזקה, תסתכלו גם בהשוואה לכלכלות אחרות. נתוני המקרו של כלכלת ישראל יוצאים מן הכלל, לא רק התחזיות שלנו, אלא גם של קרן המטבע והמוסדות הבינלאומיים, וגם בהשוואה למדינות אחרות. בעולם של אי-יציבות מדינת ישראל צריכה להיות אי של יציבות".

כתיבת תגובה