מכרו שלשה בתים במיליונים, דיווחו על בית אחד ב-800 אלף

חשד: ביצעו עסקה למכירת 3 בתים ב-5.4 מיליון ₪ שהועברו ב’שחור’ למוכר | מאוחר יותר דיווחו עורך הדין ובעל חברת ההסעות שרכש את הבתים, על עסקת מכר של בית אחד בלבד תמורת 800 אלף ₪ | חשדו של פקיד השומה התעורר והשניים נעצרו לחקירה – על אי תשלום מס רכישה ומס שבח – שטרם הסתיימה

סוגרים עסקה | אילוסטרציה: create jobs 51, שאטרסטוק

בעל חברת הסעות מכפר קאסם, נעצר אתמול (ג’) בחשד לדיווח כוזב על עסקה לרכישת מקרקעין, במטרה להתחמק מתשלום מס רכישה. יחד עמו נעצר עו”ד המתמחה בתחום המקרקעין, אשר מכר לו את המקרקעין וחשוד בהתחמקות מתשלום מס שבח. צו איסור פרסום הוטל על שמו של עוה”ד.

על פי החשד, בעל החברה רכש מעוה”ד 3 יחידות דיור תמורת סכום של 5.4 מיליון ₪ אולם השניים דיווחו על עסקה למכירת יחידת דיור אחת תמורת סכום של 800 אלף ₪.

בעקבות הדיווח הכוזב לכאורה, התחמק בעל החברה מתשלום מס רכישה בעוד שעוה”ד התחמק מתשלום מס שבח, תוך ניצול של הפטור בגין מכירת דירת מגורים מזכה.

החשודים דיווחו כאמור על עסקה למכירת יחידת דיור אחת תמורת 800 אלף ₪. בעקבות פעילות של פקיד שומה חקירות מרכז ומסמ”ק נתניה התעורר חשד כי מספר היחידות שנמכרו והסכום שהועבר היו גבוהים משמעותית.

בעקבות החשדות נפתחה חקירה גלויה במהלכה נתפסו באמצעות צו בית משפט מסמכים בבתיהם של החשודים ובמשרדו של עוה”ד. בין היתר, נתפס הסכם המכר האמיתי של העסקה.

החשודים הובאו אתמול בפני בית משפט השלום בתל אביב-יפו ושוחררו בתנאים מגבילים. הם חשודים בדיווח כוזב לרשויות המס – במזיד, בערמה ובתחבולה – על מנת להתחמק או להשתמט מתשלום מסים. חקירתם נמשכת.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה