מכרז רמ"י יוצא לדרך: הצעירים שישלמו מיליון שקל פחות לדירה

עם הנחה של עד מיליון שקלים לדירה: פרויקט הצעירים של כפר סבא יוצא לדרך בפעימה הראשונה של מכרז רמ"י | במסגרתו ישווקו 748 דירות, מתוכם כ-180 יחידות דיור לבני מקום | כ-70% מהדירות יוצעו בהנחה של עד מיליון שקלים | לראשונה: משרד התחבורה יבצע את כלל התשתיות התחבורתיות, לפני האכלוס

קרית הצעירים בכפר סבא | הדמיה: יער קורין אדריכלים

פרויקט הצעירים בכפר סבא יוצא לדרך: רמ"י הוציאה 748 יחידות דיור לשיווק ליזמים בשכונת קריית הצעירים, המתוכננת להיבנות בצפון מזרח העיר כפר סבא, על פי העקרונות של בנייה נמוכה ותשתיות עיר חכמה, תוך שמירה על הריאות הירוקות בעיר. חלק ניכר מהדירות יוקצו לתושבי העיר כפר סבא בהנחה משמעותית של עד מיליון שקלים בדירות 3, 4 ו-5 חדרים. מדובר בפעימה ראשונה של דירות שייצאו לשיווק במסגרת הפרויקט, הכולל כ-3,200 יח"ד (למכירה ולהשכרה במחיר מפוקח). פרויקט הצעירים הוא עבודה משותפת של מספר שנים יחד עם גורמי מקצוע ותכנון מהמובילים בישראל, אשר מבטיח את המשך פיתוח העיר בצורה מיטבית והדרגתית. על פי לוח הזמנים המתכונן העירייה יחד עם המדינה יתחילו בהקמת תשתיות מתקדמות בתחבורה תחילה ורק לאחר מכן יחל פיתוח של פתרונות דיור רב גילי, מבני חינוך וקהילה, מעונות סטודנטים ודיור מוגן למען עתידם של תושבי העיר, וצעירי העיר בפרט.

קריית הצעירים היא נדבך אחד מפרויקט הצעירים שאושר על ידי מועצת העיר, שישנה את פני העיר ולצד שדרוג רחב של תשתיות העיר  בחלקים הוותיקים יציע גם כ-950 יחידות דיור חדשות במסגרת תוכנית התחדשות עירונית שכונת יוספטל ועוד כ-500 יחידות דיור שייבנו סביב האצטדיון החדש, שייבנה במקומו של אצטדיון לויטה הוותיק.

בהשקעה חסרת תקדים של מאות מיליוני שקלים – התוכנית שתשדרג את התשתיות התחבורתיות בכפר סבא: לראשונה, משרד התחבורה יבצע את כלל התשתיות התחבורתיות בטרם אכלוס השכונות החדשות בעיר בכפר סבא. בזכות פרויקט הצעירים יוקם כביש 541, על בסיס תוואי כביש 5503, שעתיד לקשר בין צירי האורך הארציים של כביש 4 ונתיבי איילון (כביש 20) – בואך מרכז התחבורה הציבורית במתחם שפיים. בנוסף, יורחב כביש 5504 לאזור התעשייה המזרחי, עד למחלף אייל (כביש 6) – שיסייע בשחרור הפקקים בכניסה לעיר, וכניסות חדשות לעיר.

 לצד זאת, יוקמו עשרות שבילי אופניים, מסלולים ונתיבי תחבורה ציבורית ו-4 מסופי אוטובוסים חשמליים, שישדרגו את מערך התחבורה הציבורית בעיר. הכבישים והכניסות החדשות לעיר ישלימו טבעת כבישים ארציים עוקפים מיטבית ונרחבת מסביב לכפר סבא, המציבים את העיר כבירת השרון וכעיר מחוז מרכזית.

ראש העיר כפר סבא רפי סער: "התוכנית החשובה והמשמעותית בתולדות כפר סבא יוצאת לדרך! עם אישור פרויקט הצעירים ברוב גדול במועצת העיר, אנחנו פותחים בשיווק הדירות, כדי להבטיח למשפחות הצעירות בעירנו דיור איכותי במחיר שפוי. כפר סבא היא העיר הראשונה שזכתה להתחייבות מהממשלה לביצוע כלל התשתיות החדשות בעיר, בטרם אכלוס התושבים בשכונות החדשות, ותוך השקעה של מאות מיליוני שקלים בפיתוח תשתיות גם בחלקים הוותיקים של העיר פרויקט הצעירים יבטיח את שדרוג התשתיות של כל העיר, ייתן דגש לריאות הירוקות ויביא בשורה ענקית למשפחות העיר בכל התחומים, ביניהם חינוך, תעסוקה ליד הבית, שימור השטחים הירוקים ועוד".

3 תגובות ל: "מכרז רמ"י יוצא לדרך: הצעירים שישלמו מיליון שקל פחות לדירה"

  1. למה צריך הנחות בכפר סבא? יש הרבה מקומות שנדרש לחז. מי שרוצה לגור שם, שישלם. ממשיכים לקחת מאנשים עובדים ולתת מתנות. הפריפריה צמאה לאוכלוסייה חזקה. שישתמשו בכסף למקומות תעסוקה.

  2. מי מסתכל על ההנחה חשוב המחיר הסופי

  3. אחת העוולות הגדולות , נותנים מתנות לבני עשירים , כשצעירים מן הישוב לא יוכלו לקבל מתנה כזו לעולם .

כתיבת תגובה