מלחמת אש: מי מפחית ב-30% את גובה השי ללוחמי האש?

נציב הכבאות ביקש את אישורו של האוצר לפגוע בהסדרי הרווחה הקיימים ולהפחית דרמטית את גובה השי לחג, תוך הצגה מעוותת של המציאות כאילו ארגון העובדים הוא האשם בפגיעה. יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר-דוד: "ניסיון מכוון לשבור את רוח ההתארגנות ולהנחיל רוח שררה וכוחניות"

דרוש לוחם לכיבוי האש בין הכבאים. (ארכיון: מטוס כיבוי בפעולה | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)

המשבר ברשות הכבאות: נציב הכבאות מחמיר את הפגיעה בכבאים ומפחית ב-30% את גובה השי לראש השנה.

בהמשך להחלטת נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי להחמיר את הפגיעה בזכויות הכבאים באמצעות הפחתה של כ-30% בגובה השי לראש השנה, שלח יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר-דוד מכתב חריף ובו התנגדות נחרצת להמשך ההתנהלות העוינת של הנציב כלפי העובדים.

box

עם הקמת מערך נציבות הכבאות הוסדר בין הצדדים נושא השי לחגים ורווחת העובדים. לאחרונה, עם החרפת משבר יחסי העבודה בין העובדים להנהלת המערך, ביקש שמחי את אישורו של האוצר לפגוע בהסדרים הקיימים. אלא שמעבר לפגיעה עצמה ברווחת העובדים שמבצעים עבודתם במסירות ולעתים תוך סכנת חיים, בחר שמחי לשסע בין העובדים והציג את הפגיעה בגובה השי כאילו האשמה לכך טמונה בהתנהלות הוועד בראשות אבי אנקורי. בנוסף לפגיעה בשווי המתנה, שמחי אף דרש שההנהלה תהיה זו שתחלק את השי לעובדים ישירות ולא הוועד כפי שהיה נהוג מזה שנים.

"לא אסכים כי יחול כרסום בזכויות עובדי מערך הכבאות וכי תינתן פרשנות יצירתית, לעומתית ומצמצמת לזכויות להן הם זכאים – לא על ידי נציב כבאות ולא על ידי משרד האוצר אשר היו שותפים שניהם להסכמות", כתב בר-דוד במכתב שנשלח לנציב הכבאות דדי שמחי, למנכ"ל המשרד לביטחון פנים משה (צ'יקו) אדרי ולסגן בכיר לממונה על השכר באוצר דיאא אסדי.

בר-דוד הוסיף כי "הטלת רפש בארגון העובדים כאילו בגללו לא יזכו העובדים לשי ראש השנה הוא הטעיה מכוונת והמשך המגמה לפגוע בעובדים בכל נושא… ניסיון מכוון לשבור את רוח ההתארגנות ולהנחיל רוח שררה וכוחניות".

בסיום מכתבו קרא בר-דוד להנהלת מערך הכבאות להעביר את מלוא השי לעובדים כפי שהיה נהוג ולהפסיק את ההתנהלות הכוחנית שאין לה מקום ביחסי העבודה בין הצדדים.

side
Technion – inner

כתיבת תגובה