מליסרון: שיעור התפוסה הגבוה בקניונים נשמר ועמד על 98.4% 

זאת, לצד עלייה ממוצעת של כ-5% בדמי השכירות הריאליים בגין חוזים חדשים וחידושי אופציות | הנתונים עלו מדוחות החברה הרבעוניים | בתחום המשרדים הציגה החברה עלייה בשיעור התפוסה לכ-96% | מנכ”ל מליסרון: ערוכים להגבלות נוספות

אופיר שריד מנכ"ל מליסרון (צילום סיון פרג') על רקע קניון בבעלות מליסרון (צילומסך מאתר החברה)

מליסרון, בניהולו של אופיר שריד, דיווחה הבוקר על התוצאות הכספיות לרבעון השני של שנת 2021, ומסכמת את הרבעון עם רווח נקי המיוחס לבעלים בהיקף גבוה של 344 מיליון ש”ח. זהו הרבעון הראשון במהלכו פעלו הקניונים באופן מלא וכמעט ללא מגבלות מאז התפרצות נגיף הקורונה בחודש מרץ 2020. התוצאות הכספיות ברבעון השני מלמדות על צמיחה גבוהה בפדיונות השוכרים בקניונים, עלייה בדמי השכירות הריאליים במשרדים ובמסחר ושיפור בכל הביצועים התפעוליים, ובפרט בפרמטר ה-FFO הרבעוני אשר הינו הגבוה ביותר אשר הציגה החברה אי פעם,  הן ביחס לרבעון השני של שנת 2020 והן ביחס לרבעון השני של שנת 2019 (טרום התפרצות נגיף הקורונה).

במהלך הרבעון השני 2021, נרשמה עלייה חדה של 8.5% בפדיונות קניוני מליסרון, לעומת הפדיונות בתקופה המקבילה בשנת 2019, ועל אף 11 ימי לחימה במבצע ‘שומר החומות’ בחודש מאי השנה. במסגרת העלייה המשמעותית בפדיונות, בלטו במיוחד תחומי האופנה וההנעלה עם גידול של 17% לצד גידול של 9% בתחום עיצוב הבית. המגמה החיובית בפדיונות אף המשיכה בחודש יולי.

במהלך המחצית הראשונה של שנת 2021 שמרה החברה על שיעורי תפוסה גבוהים, תוך עלייה בדמי השכירות הריאליים הן במסחר והן במשרדים דבר המעיד על עוצמת נכסיה. בתחום המסחר הציגה החברה עלייה בשיעור התפוסה לכ-98.4%, לעומת כ-98% בסוף שנת 2020, לצד עלייה ממוצעת של כ-5% בדמי השכירות הריאליים בגין חוזים חדשים וחידושי חוזים. בתחום המשרדים הציגה החברה עלייה בשיעור התפוסה לכ-95.6%, לעומת כ-94.5% בסוף שנת 2020, לצד עלייה ממוצעת של כ-1.5% בדמי השכירות הריאליים בגין חוזים חדשים וחידושי אופציות.

החברה מדווחת על ביקושי שיא להשכרת שטחי משרדים באזור ת”א בעיקר מצד חברות הייטק גדולות ומעלה את צפי ההכנסות בפרויקט הדגל בייזום, Landmark בשרונה ת”א, בשטח כולל של כ-144 אלף מ”ר משרדים שסיום בניית חלקו הראשון צפוי בסוף שנת 2023. ה-NOI הצפוי בפרויקט יעמוד עתה על כ-127 מיליון ש”ח (חלק החברה בתפוסה מלאה), חלף הערכה קודמת של כ-95 מיליון ש”ח. בנוסף, עד סוף השנה הבאה צפויה החברה להשלים בנייה של 4 פרויקטים נוספים שיניבו NOI שנתי של כ-53 מיליון ש”ח (חלק החברה בתפוסה מלאה).

אופיר שריד, מנכ”ל מליסרון אמר, כי “ממועד פתיחת הקניונים בחודש פברואר 2021 ועד תום הרבעון השני חזרו הקניונים של מליסרון להציג תוצאות מרשימות. אנו מסכמים תקופה זו עם גידול בפדיונות השוכרים, בפרט בתחומי האופנה וההנעלה ועיצוב הבית שבלטו במיוחד.  בנוסף, בחודש יוני חזרו גם המסעדות והמזון המהיר להציג לראשונה מתחילת המשבר, עליה בפדיונות, מה שמעיד על חזרת קהל המבקרים להנות גם מחוויית הבילוי בקניונים בנוסף לקניות. כחלק מההתקדמות במימוש התוכנית האסטרטגית רכשנו את חברת גרופר (GROO) והתחלנו בשילובה בזרוע הדיגיטלית של החברה במטרה לתת ערך מוסף לשוכרים ולקונים. 

“החברה החלה להיערך לכניסה לתחום חוות השרתים לקראת הקמת חוות שרתים ראשונה ומקדמת תוכניות בנושא. במקביל ממשיכה החברה להשביח נכסים קיימים בדרך של עירוב שימושים ומקדמת תכנון של פרויקטים של דיור להשכרה. בתחום המשרדים, אנו עדים לביקושים גבוהים בעיקר במרכז הארץ וחווים ביקוש חסר תקדים מצד חברות הייטק גדולות לשטחים להשכרה בפרויקט LANDMARK שרונה”. 

לדבריו, “החברה עוקבת אחר העלייה בתחלואת הקורונה במדינה ומקפידה  על קיום חובת עטיית המסכות בקניוניה ושמירה על הנחיות הממשלה. בנוסף, החברה ערוכה גם למקרה שבו יוטלו הגבלות נוספות”.

Inner article

רווח נקי של 344 מיליון

בשורה התחתונה, מליסרון מסיימת את הרבעון השני של שנת 2021 עם רווח נקי המיוחס לבעלי המניות בסך של 344 מיליון ש”ח, בהשוואה להפסד בסך של 187 מיליון ש”ח ברבעון המקביל אשתקד. העלייה החדה ברווח הנקי נובעת בעיקר מעליית שווי נדל”ן להשקעה, נטו ממיסים נדחים בסך של 226 מיליון שקל בעיקר כתוצאה מביטול הירידה בהכנסות הצפויות כתוצאה מהשלכות משבר הקורונה בטווח הזמן הקצר שנלקחה בחשבון בהערכות השווי שנעשו בשנת 2020 ועליית המדד שהגדילה את הכנסות החברה, בעוד שברבעון המקביל אשתקד הכירה החברה בירידת שווי נדל”ן להשקעה, נטו ממיסים נדחים בסך של 239 מיליון ש”ח. השפעה זו קוזזה בחלקה כתוצאה מהגידול בהוצאות המימון בעקבות עליית המדד.

בחודש שעבר, רכשה מליסרון את חברת גרופר קניות חברתיות (GROO) במטרה להקים זרוע דיגיטלית חדשה, אליה תשולב גרופר שתקדם את האסטרטגיה והחזון של מליסרון – חיזוק והשבחת עסקי הליבה, לצד שדרוג חווית הלקוח וחיזוק הערך הניתן לשוכרים. היקף ההשקעה הצפוי בשנתיים בקרובות בפיתוח זרוע הדיגיטל והשירותים המתקדמים, כולל עלות הרכישה, עומד על כ-100 מיליון ש”ח.

חברת מליסרון, בשליטת עופר השקעות ובניהולם של ליאורה עופר (יו”ר) ואופיר שריד (מנכ”ל), הינה חברה המתמחה בהקמה, החזקה וניהול של קניונים ומתחמי משרדים וקמפוסי הייטק הממותגים תחת השם “עופר” והינה מהחברות המובילות בישראל בתחום זה. נכון ליום לסוף רבעון שני 2021, בבעלות החברה ובניהולה 27 נכסים מניבים בשטח כולל של כ-871 אלף מ”ר בתוספת 26,000 מקומות חנייה. שטחי ההשכרה מאוכלסים בשיעורי תפוסה גבוהים של כ-98%. בין הנכסים המרכזיים של מליסרון: עופר רמת אביב, עופר הקריון, עופר גרנד קניון באר-שבע, עופר גרנד קניון חיפה, עופר רחובות, עופר הקניון הגדול פתח-תקוה, עופר בילו סנטר outlet, פארק עופר פתח תקווה East, פארק עופר פתח תקווה West ועוד. 

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה