ממחר בחצות: עוד 39 אג’ לכל ליטר דלק

עוד עלייה משמעותית במחירי הדלק: ממחר (ה) בחצות, יעלה המחיר לליטר ב-39 אגורות | מחיר בנזין בשירות עצמי יגיע ל-7.44 שקלים ול-7.65 שקלים בשירות מלא | הסולר יתייקר ב-1.13 שקלים | המשמעות: התחבורה הציבורית תיאלץ לייקר את המחירים, וכך גם מחירי החשמל עלולים לזנק ולייקר ענפים רבים

תחנת דלק | צילום: המשרד להגנת הסביבה

האזהרות על עלייה צפויה במחירי הדלק לאור המשבר בין רוסיה למדינות המערב מתממשות בכיס שלנו, הצרכנים: החל ממחר (ה) בחצות ישלמו בעלי הרכבים עוד סכום משמעותי ביותר על כל תדלוק. מדובר בעלייה של 39 אגו’ות לליטר בנזין שיגיע ל-7.44 שקלים לליטר בנזין בשירות עצמי ול-7.65 שקלים בשירות מלא. הסולר – שאינו מפוקח – צפוי להתייקר ב-1.13 שקלים.

בכך יתייקר הדלק ביותר משקל מאז ינואר 2022, אז נמכר ב-6.37 שקלים לליטר – עלייה של 17%, יותר מעליית המחירים שנרשמה לאורך כל 2021 (שרשמה עלייה של 16% לאורכה).

מול החששות שהובעו לאורך החודש כי מחיר ליטר בנזין יעלה אל מעל שמונה שקלים לליטר, נסביר כי מחירי הנפט בעולם אמנם בעלייה, אבל למרבה המזל לא נרשם ייקור שהתייצב על 140 דולר לחבית כפי שהיה בפרוץ מלחמת רוסיה-אוקראינה. לפיכך, העלייה הנוכחית משקפת מחירים שנעים סביב ה-100 דולרי לחבית נפט.

המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי, כולל מע”מ, עומד כיום, ערב העלייה הצפוייה, על 7.05 שקל. זאת, לאחר שהמחירים רשמו עלייה של 34 אגורות בפתחו של חודש מרץ.

המשמעות של ייקור המחיר – שמורכב ממסי בלו, מע”מ ומרווח שיווק לבעלי התחנות באופן שרירותי – תהיה מידית בכיס של כולנו, גם מי שאינו בעל רכב. ענפים רבים המבוססים על בנזין, סולר וחשמל – עלולים לייקר מחירים כתוצאה מעליית מחירי הדלקים. כך גם מחירי התחבורה הציבורית שעלולים לספוג ייקור מהותי.

לסיום נזכיר כי בינואר 2021 שילמו בעלי הרכב על ליטר דלק בשירות עצמי 5.51 שקלים בלבד.

בתגובה לעליית מחירי הדלק, מתנועת “עומדים ביחד”, המובילה את קמפיין “מינימום 40” להעלאת שכר המינימום ל-40 ש”ח לשעה, נמסר: “אזרחי ישראל ממשיכים לקרוס מול יוקר המחייה והמנותקים עוצמים עיניים. מחירי הדלק ממשיכים לזנק ושוברים שיא של עשור, על דירה כבר אין מה לדבר ואחרי פסח צפויה גם עלייה חדה ונוספת במחירי המזון. בכל הזמן הזה, המשכורות שלנו נשארו תקועות ולא התעדכנו כבר חמש שנים. הגיע הזמן להעלות את שכר המינימום ל-40 ש”ח לשעה״.

מומלץ עבורך

3 תגובות ל: "ממחר בחצות: עוד 39 אג’ לכל ליטר דלק"

  1. מדינת מס מדינת מוות. איך מבטלים אזרחות ישראלית?

  2. היוקר יאמירר…..

  3. לא מבטלים אזרחות.אתה בכלא עד 120

  4. הממשלה צריכה לממן את כל מי שיושב על הכסאות שם ומחמם אותם

כתיבת תגובה