‘ממציא הביטקוין’ טוען שאיבד גישה למטבעות בשווי כ-3 מיליארד

קרייג רייט האוסטרלי, האיש שלטענתו הוא הממציא של המטבע הקריפטוגרפי ה’ביטקוין’, טען בפני בית המשפט בפלורידה כי לא יוכל להעביר מחצית מהונו בביטקוין לעיזבונו של שותפו לשעבר מפני ש”אין לו גישה לכסף”

לא יכול להפוך את הביטקוין למזומן | צילום אילוסטרציה: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

האיש שטוען שהוא הממציא של הביטקוין, והתבקש על פי צו של בית משפט להחזיר קרוב ל-3 מיליארד דולר מאחזקותיו במטבע הקריפטוגרפי הפופולרי ביותר בעולם, אמר כי יתכן ולא יוכל לעשות זאת בזמן הקרוב, כך דיווח ‘כלכליסט’.

לפי הדיווח שציטטנו ממנו כאן ולהלן, בהצהרה שמסר לבלומברג ניוז, אמר קרייג רייט כי הוא “לא יכול להיות בטוח שלבסוף יגיע מידע” שיעזור בזיהוי המטבעות שהוא צריך לחלוק בעקבות מחלוקת משפטית. המדען האוסטרלי הוסיף כי לא אמר ש”מפתחות פרטיים” למטבעות אלו יהיו זמינים או בשימוש בחודש הבא.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

ב’כלכליסט’ ציינו כי מוקדם יותר השנה, שופט בפלורידה קבע שרייט הגיש מסמכים כוזבים ושיקר במחלוקת המשפטית. הוא פסק כי דייב קליימן המנוח הוא הבעלים של מחצית מהביטקוין שכרה רייט במהלך 2013, ושל חצי מכל הקניין הרוחני שהוא יצר. בזמנו, מחצית מהביטקוין הוערכה בארבע מיליארד דולר, אך מאז ערכו של המטבע הקריפטוגרפי צנח. המבחן האולטימטיבי יהיה האם רייט מסוגל להעביר את הביטקוין לעיזבונו של שותפו לשעבר.

870/135 ליינר ארטקל

לפי הדיווח ב’כלכליסט’, רייט הוא אדם שנוי במחלוקת – רבים בקהילת המטבעות הקריפטוגרפיים מאמינים שהוא אינו הממציא של הביטקוין ושאין ברשותו אחזקות נרחבות. עדיין, כמה משקיעים העלו חששות שברשותו מצבור גדול של מטבעות, בסך 6 מיליארד דולר חסומים, שיכולים בסופו של דבר להשפיע על השוק. “אני לא מתכוון לזרוק את הביטקוין של משפחתי כמו שכמה אנשים חשבו או קיוו, מאחר וזה יפגע בהרבה אנשים בתעשייה”, אמר רייט.

עוד עולה מהדיווח של ‘כלכליסט’ כי השופט מצא “ראיות ברורות ומשכנעות” שעדותו של רייט הייתה “שקרית במכוון”. כך מסר וואל פרידמן, האחראי על עיזבונו של קליימן. עמדת התובעים הייתה תמיד שלרייט יש גישה לביטקוין ושכעת שום “שליח אגרות חוב” לא צריך להגיע אליו כדי שיקבל גישה, הוא הוסיף.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה