מנגישים את עולם הביטוחים לבני הגיל השלישי

רשות שוק ההון דנה בפתרונות עבור בני הגיל השלישי • סגן שר האוצר יצחק כהן: "אמשיך לקדם ולהוביל רפורמות מעמיקות במטרה להטיב עם הציבור ולפעול להתאמה מרבית של המוצרים הביטוחיים לכלל קבוצות האוכלוסייה השונות בחברה הישראלית, מתוך דאגה כי כלל הציבור יפיק את המיטב מהשירותים שרכש"

יצחק כהן (ארכיון). צילום: פלאש 90

רשות שוק ההון קיימה יום עיון ראשון מסוגו בנושא הגיל השלישי.

יום העיון והשיח סביב שולחנות עגולים שהתקיים היום (ד') נועד להעניק פתרונות לפערים שעלו מדוח שפרסמה רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון בנושא הגיל השלישי. השיח נערך בהשתתפות השרה לשוויון חברתי וגמלאים, ח"כ מירב כהן, סגן שר האוצר, יצחק כהן, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת, יו"ר איגוד חברות הביטוח, מר יאיר המבורגר, נציגים בכירים מהגופים המוסדיים וכן פרופ' ישראל דורון והסגל האקדמי של המכון לחקר הזקנה באוניברסיטת חיפה.

250/200 סייד בר + קובייה

מטרת יום העיון הינו גיבוש תכנית פעולה לפערים המרכזיים בנושא שירות ומיצוי זכויות הקיימים בקרב מבוטחי הגיל השלישי. התכנית מפרטת את הקשיים בהם נתקלת אוכלוסיית הגיל השלישי לצד האתגרים של נותני השירות לאוכלוסייה זו ותכלול הצעות שעלו מדוח רשות שוק ההון ומהמשרד לשוויון חברתי כדי לתת מענה ראוי לקשיים תוך התייחסות של כל הגורמים הנוגעים בדבר.

עיקרי התכנית:
1. צירוף לביטוח – במטרה להבטיח הליך הוגן בהליך הצירוף הכולל מתן הסברים מפורטים, הנגשת השפה הביטוחית, קיום פגישות פרונטליות עם המבוטח טרם צירופו לביטוח, הפרדת הליך המכירה להליך דו שלבי במטרה לאפשר בחינה מושכל של הצרכנים במוצרי הביטוח הקיימים והבנת מעמיקה של ההטבות הניתנות ברכישת המוצר.
2. הקמת מוקדי שירות ייעודיים בחברות הביטוח לאוכלוסיית הגיל השלישי הכולל קידום התאמות טכנולוגיות, פישוט המענה הטלפוני ומדידה של טיב השירות לפני הגיל השלישי על ידי פרמטרים קבועים.
3. מיצוי זכויות – פישוט הליך הגשת תביעות, מינוי איש קשר נוסף שילווה את המבוטח לאורך כל ההליך, הקמת מאגר מומחים ומלווים למטרת סיוע וייעוץ בעת הגשת תביעה.
4. קיצור זמני טיפול באוכלוסיית הגיל השלישי
5. חינוך פיננסי – קידום החינוך הפיננסי תוך התאמה לאוכלוסיות הגיל השלישי בעזרת שיתופי פעולה עם כלל משרדי הממשלה הנוגעים בדבר ובשיתוף המגזר השלישי והגופים המוסדיים.

השרה לשוויון חברתי וגמלאים, ח"כ מירב כהן: "לאורך השנים בהן אני מלווה אזרחים ותיקים נחשפתי לקשיים השונים איתם הם מתמודדים בכל הקשור לעולם הביטוח והפנסיה, בדגש על ביטוחי חיים וסיעוד. מתוך הבנת הקושי הייחודי של הגיל המבוגר והצורך האמיתי שיש בתקופת הגיל הזו במוצרי הביטוח, גיבשנו המשרד לשוויון חברתי וגמלאים ורשות שוק ההון, שורה של פרויקטים ומהלכים רגולטוריים שנועדו לשפר את המענים הניתנים לאוכלוסייה המבוגרת בתחומי הביטוח והפנסיה, במטרה לאפשר להם למצות את זכויותיהם. בין היתר, מוצע לחייב את חברות הביטוח להעניק שירות מותאם לאוכלוסייה המבוגרת על ידי נציגים ייעודיים וקבועים שיוכשרו לכך, לקצר את משך זמן הטיפול בפניות של אזרחים ותיקים ולהגביר את הביקורת והפיקוח של הממונה על שוק ההון במצבים של דחיית תביעות ביטוח סיעודי של מבוטחים מבוגרים. בכנס שנערך היום הוצגה תכנית העבודה לשיפור השירות הניתן למבוגרים ונמשיך לעקוב ולפעול לכך שהאזרחים הוותיקים יקבלו מענה הולם, הגון ומותאם בתחום הביטוח. אני מקווה שהמהלכים שלנו יצליחו להקל על מאות אלפי אנשים ששילמו כל חייהם לחברות הביטוח ועכשיו נמצאים בשעתם הקשה ביותר ומגיע להם לקבל מענה כמה שיותר הוגן".

870/135 ליינר ארטקל

סגן שר האוצר, ח"כ יצחק כהן: "האירוע שמתקיים היום הוא הוכחה לכך שאנחנו דואגים לציבור בני הגיל השלישי. מגיע להם שנחזיר להם טובה על כל העבודה הקשה, נגן עליהם ונתאים להם פתרונות התפורים למידותיהם וצרכיהם. אני רוצה לברך את כל השותפים לעשייה למען ציבור החוסכים ומבוטחים בישראל, וביניהם את השרה לשוויון חברתי, ח"כ מירב כהן והממונה על שוק ההון ביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת על העשייה המבורכת בנושא ושיתוף הפעולה הדוק למען בני הגיל השלישי. אני אמשיך לקדם ולהוביל רפורמות מעמיקות במטרה להטיב עם הציבור ולפעול להתאמה מרבית של המוצרים הביטוחיים לכלל קבוצות האוכלוסייה השונות בחברה הישראלית, מתוך דאגה כי כלל הציבור יפיק את המיטב מהשירותים שרכש. העשייה רק מתחילה ביום עיון זה, ואני מתחייב שנמשיך לפעול למען קידום השוויון, השקיפות והתחרות בשוק ההון הישראלי".

הממונה על שוק הון ביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת: "הכינוס הנרחב שהתקיים היום נועד במטרה להוביל תהליכים משמעותיים שיסייעו ויעניקו לבני הגיל השלישי שירות המותאם לצרכיהם ודאגה להבנתם את מוצרי הביטוח לצד מימוש זכויותיהם והסברה מקיפה. אני רוצה להודות לסגן שר האוצר, יצחק כהן ולשרה לשוויון חברתי, ח"כ מירב כהן על שיתוף הפעולה הרחב וקידום נושאים חשובים אלו. אני מתחייב כי הרשות בהובלתי תמשיך לפעול למען מתן מענה לציבור המבוטחים בישראל בדגש על אוכלוסיות מוחלשות ככלל ובני הגיל השלישי בפרט, במטרה להגן על זכויותיהם ולקדם שקיפות ותחרות בשוק הביטוח בישראל, במטרה להגביר את אמון הציבור במערכת הפיננסית ובגופים המוסדיים".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה