מנהלים? מעסיקים עובדים? כך תגרמו לעובדים שלכם להיות מאושרים

לא משנה אם אתם בעלים של עסק קטן בתחילת דרכו המעסיק 5 עובדים, או בין אם אתם הבעלים של חברת הייטק גדולה ומשגשגת המעסיקה עשרות עובדים, אתם וודאי יודעים שהון אנושי הוא המשאב החשוב ביותר להצלחת העסק שלכם. המוצרים שפיתחתם יכולים להיות מופלאים, השירותים שאתם מציעים לקוחותיכם יכולים להיות מצוינים, אבל אם אין לכם סגל עובדים מקצועי, איכותי ומאושר, סביר להניח שהעסק שלכם לא יוכל להמריא ולהצליח כפי שקיוויתם. עובד מאושר הוא עובד שאוהב את מקום העבודה שלו, שנהנה להגיע למשרד בכל יום, בעל מוטיבציה גבוהה ורצון להצליח ואחד שמוכן לתת הרבה מעצמו למען החברה בה הוא עובד.

אבל איך גורמים לעובד להיות מאושר? ובכן, אין נוסחה מדויקת לכך, אבל בתור בעלי עסקים, ישנם מספר דברים שאתם יכולים לעשות למען עובדיכם, שבוודאי יסבו להם אושר ויגדילו את הסיכויים שלהם להיות שמחים בחלקם ובמקום עבודתם. קבלו 7 טיפים שיגרמו לעובדים שלכם להיות מאושרים:

technion-box
  1. עצבו את המשרד שלכם כך שיהיה נעים ומזמין

עובדים נהנים להגיע למקום עבודה מסודר ונקי, המעוצב בצבעים מרגיעים ונעימים, או לחלופין בצבעים עזים ומגניבים (תלוי בתחום העיסוק). הימנעו מעיצוב כהה וקודר שעשוי לגרום לתחושת דכדוך. השתמשו בצבעים מאירים ושמחים שיגרמו לעובדים שלכם לאהוב את החלל בו הם נמצאים שעות רבות במהלך היום.

  1. הכירו את העובדים שלכם

ערכו "שיחות מסדרון", שאלו את העובדים לשלומם ודאגו לייצר איתם קשר אישי, שאיננו רק בבחינת יחסי "עובד-מעביד". ברגע שעובד מרגיש שמכירים אותו באופן אישי, שמתעדכנים במצבו ושהוא איננו "עוד עובד", הוא ירגיש מחובר יותר למקום עבודתו, וישמח להיות חלק מארגון שכזה.

  1. רכשו לעובדים שלכם ציוד וריהוט משרדי איכותי

ציוד משרדי איכותי, נוח ועמיד, בהחלט תורם לתחושת שביעות רצון בקרב העובדים, וגורם להם להרגיש שמשקיעים בהם ובצרכים שלהם. רכשו עבורם מחשב נייח איכותי, מהיר ובעל מעבד חזק, שיאפשר להם לבצע את עבודתם בקלות ובזריזות. ציידו את המשרד בכיסאות מחשב נוחים וארגונומיים, המעניקים תמיכה מרבית לגב. אבזרו את המשרד בשולחנות ועמדות עבודה מרווחות, במדפסות איכותיות ומהירות ובציוד משרדי לעסקים, כגון: מחברות, קלסרים, כלי כתיבה, לוחות שעם ועוד.

  1. ציידו את המשרד במכונת קפה מפנקת

מדובר בהשקעה קטנה שתסב לעובדים שלכם אושר רב! קפה טעים ואיכותי, ממש כמו בבית קפה, הינו בהחלט מאותם הדברים הקטנים שעושים טוב על הלב.

  1. תכננו לעובדים שלכם יום כיף

אחת לכמה חודשים, תכננו עבור העובדים שלכם יום כיף, שיאפשר להם לצאת מהשגרה, לטעון מצברים ולהתחבר יותר לחברה ולשאר העובדים. יום כיף איננו חייב להיות כרוך בהוצאות גדולות. קחו את העובדים לסרט חדש בקולנוע ולאחר מכן לגלידריה, השכירו סגווי ברחובות תל-אביב, הזמינו את העובדים לארוחת בוקר מיוחדת או סתם בלו אחה"צ משותף בחוף הים עם שלל פינוקים.

  1. העניקו לעובדים שלכם בונוסים ותמריצים

גם אם במסגרת חוזה העבודה שלכם, לא סוכם עם העובדים על בונוס חודשי/שנתי, פנקו את העובדים שלכם אחת לשנה בתגמול כספי/שוברים/מתנה, שיגרמו להם להרגיש שאתם מעריכים את עבודתם הקשה ומתגמלים אותם מתוך בחירה חופשית.

  1. בקשו משובים מהעובדים שלכם

אחת לרבעון/חצי שנה, ערכו שיחות משוב עם העובדים שלכם וקבלו פידבקים מהם בכל הנוגע למקום העבודה, אופן העבודה ורמת שביעות רצונם. שאלו אותם האם הם מרוצים ממקום העבודה, מה כדאי לשפר בו והאם יש להם המלצות/הערות שירצו להעלות. עובדים שחשים מעורבים במקום עבודתם ומרגישים שמקשיבים לצרכיהם ורצונותיהם, יהיו מרוצים יותר ושבעי רצון.

side
Technion – inner

2 תגובות ל: "מנהלים? מעסיקים עובדים? כך תגרמו לעובדים שלכם להיות מאושרים"

  1. מה אתם מקשקשים !!!

  2. כל מילה בסלע

כתיבת תגובה