מאסר בפועל וקנס כספי למנהל לשעבר של סניף בנק אגוד

האיש הורשע בעברות מרמה, עורמה, תחבולה והעלמת הכנסות מריביות שהפיק מחשבון אותו פתח בשווייץ. הפרקליטות: “מעשיו בוצעו במשך שנים ארוכות תוך תכנון מוקדם, באופן שהקשה על הרשויות לחשוף את המרמה”

אילוסטרציה. צילום: Brian A Jackson | שאטרסטוק

בית משפט השלום בתל אביב גזר הבוקר (א) שישה-עשר חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי וקנס כספי על מנהל סניף בנק לשעבר שהורשע בביצוע שבע עבירות של מרמה, עורמה ותחבולה בניגוד להוראות פקודת המיסים ושתי עבירות של השמטת הכנסה מתוך דו”ח.

לפי כתב האישום, הועסק הנאשם כמנהל שכיר בבנק אגוד משנת תשכ”ט ועד תש”ע. בחורף תשס”ג פתח הנאשם חשבון בנק בבנק ספרא בשוויץ. במהלך השנים שחלפו מאז ועד תשע”א, הפיק האיש הכנסות מריבית על כספים שהפקיד בחשבון בשוויץ, בסכום כולל של כ-2.5 מיליון שקל. הוא לא דיווח על הכנסות אלו לרשות המיסים ואף לא הגיש דוחות בחל מהשנים. גם כאשר הגיש, לא נכללו בהם הכנסות מריבית בסך כולל של יותר מ-786 אלף שקל.

box

מהפרקליטות נמסר כי “הנאשם, שעבד כמנהל סניף בנק והכיר היטב את המערכת הבנקאית, רכש אגרות חוב של מדינות זרות והסתיר את הכנסותיו מהשקעות אלה בחשבון בנק בחו”ל במשך תשע שנים. בכך ניצל בכוונת מכוון את הידע שצבר מתוקף תפקידו, פעל להסתיר כספים החייבים במס ולרמות את הרשויות.

“מעשיו בוצעו במשך שנים ארוכות תוך תכנון מוקדם, באופן שהקשה על הרשויות לחשוף את המרמה. בית המשפט קבע היום כי פעולות להעלמת הכנסות דרך חשבונות בנק בחו”ל פוגעות בשוויון החברתי ובחלוקת נטל המס וראויות למאסר מאחורי סורג ובריח”.

side
inner

כתיבת תגובה