מנכ”ל הביטוח הלאומי: יבורך מי שמעביר תעסוקה לבעלי מוגבלויות

מנכ”ל הביטוח הלאומי סייר במרכז התעסוקה של בעלי המוגבלויות: “מי שמעביר תעסוקה לכאן הוא שותף לדבר מצווה”

תלמידי אהל שרה מגישים למאיר שפיגלר, מנכ"ל הביטוח הלאומי את סמל המוסד שיצרו

חניכות מערך התעסוקה של ‘אוהל שרה’ קידמו בהתרגשות את בואו של מנכ”ל ביטוח לאומי מאיר שפיגלר לביקור במערך המעסיק חניכות במגוון רמות תפקוד בבני ברק. את הסיור הובילו ראש המוסדות והמנהל הרוחני הרב אברהם גינזבורג ומנהלת ‘אהל שרה’ הגב’ מלכה ויינברג.

ביקורו של מנכ”ל ביטוח לאומי נפתח במטה הראשי של ‘אהל שרה’, בו שוכן גם ה’מע”ש’ – מרכז התעסוקה של הארגון. המע”ש משמש כמסגרת יומית תעסוקתית קבועה עבור החניכות, ובו משולבים פעילויות תעסוקה מגוונות, קו ייצור של מוצרי אומנות ומוצרים לשמחות בהתאמה אישית, הווי חברתי ופעילויות העשרה. כל הפעילות מתקיימת בסביבה תומכת ומקצועית.

250/200 סייד בר + קובייה

שפיגלר ביקש לבחון מקרוב את הפעילות התעסוקתית במסגרות היום, ושמע מהחניכות את חוויותיהן מהפעילות המשולבת מהקהילה המאפשרת להם לחיות בחברת השווים. שפיגלר שהתרשם מהיקף הייצור ושיתוף העובדות והעובדים אמר כי כל יצרן או בעל עסק שמעביר את הייצור שלו למע”ש של אהל שרה, הוא שותף לדבר מצווה.

במהלך הביקור שמע המנכ”ל על מקרים בהם חניכות המשולבות בתעסוקה במפעלים וארגונים חיצוניים שהוצאו לחל”ת ולא קיבלו את המענקים ודמי האבטלה שמגיעים להן, מנכ”ל הבט”ל הבטיח לבדוק את העניין באופן אישי ולסייע בו: “כל אדם שעבד, זכאי לקבל דמי אבטלה גם אם הוא במסגרות תעסוקתיות נתמכות לאנשים עם מוגבלויות”.

חלקו השני של הסיור התקיים בדירת חניכות כדי לבחון את מערך הדיור של הארגון שמפעיל למעלה מ-25 דירות מגורים ברחבי בני ברק. מנכ”ל הבט”ל שמע מהגב’ מילכי רכניצר מנהלת מערך הדיור על החיבור של הצוות והדיירות, על פעילות הפנאי ועל החשיבה וההשקעה ברווחת הדייירים בדירות ‘אהל שרה’.

הסיור הסתיים בישיבה משותפת של ראשי הנהלת ‘אוהל שרה’, ששיתפו באתגרים שעימם מתמודד הארגון בהתנהלות השוטפת ובמיוחד לאור משבר הקורונה. לדבריו של מנכ”ל הביטוח הלאומי, הוא פועל לשנות את הגישה הכללית של הביטוח הלאומי. “אנחנו נהפוך את כל התהליכים לקלים ופשוטים יותר ונימנע מהתערבות בהחלטות מקצועיות של הארגונים”

Inner article

עוד אמר: “ביטוח לאומי רואה חשיבות גדולה להיות מעורה ושותף בנושאי רווחה. אין ספק שזו עבודת קודש לעסוק בחינוך בכלל ובחינוך מיוחד בפרט. אפעל להעמיק את שיתוף הפעולה עם אהל שרה ולסייע להם בפעילותם החשובה”. בנוסף אמר מנכ”ל הבט”ל כי יסייע בהקלות לקבלת תקציבים לבינוי ופיתוח במסגרת המסלולים השונים ובקרנות הפיתוח של הביטוח לאומי.

ראש המוסדות והמנהל הרוחני בארגון ‘אהל שרה’ הרב אברהם גינזבורג אמר: “מאז ההקמה של ארגון ‘אהל שרה’ בידי הורי לפני למעלה מ40 שנה, הביטוח הלאומי מסייע ועוזר רבות לאוכלוסיית בעלי הצרכים המיוחדים. שמחנו לארח את מר מאיר שפיגלר בפרוייקטים השונים של הארגון ולגלות אדם בעל לב חם, רגיש לצרכים של האחר ובמיוחד לאנשים במצוקה ויחד עם זאת איש עשיה שפועל לקדם דברים ללא בירוקרטיות מיותרות. אני מקווה ששיתוף הפעולה בין ‘אהל שרה’ לביטוח הלאומי ימשיך ויתעצם לטובת בעלי הצרכים המיוחדים בבני ברק והסביבה”.

הגב’ מלכה ויינברג מנהלת ‘אהל שרה’: “ביקור מנכ”ל הביטוח הלאומי באהל שרה הוא הבעת אימון בצוותים ובפעילות המקצועית שנעשית בכל המערכים שלנו. שמחנו לשמוע ממר שפיגלר שהוא יפעל לפתרון סוגיות שמקשות על חייהם של בעלי הצרכים המיוחדים וכן שהוא פועל להגמיש את הנהלים והבירוקרטיות לפעילות משותפת עם הביטוח הלאומי. אנו בטוחים כי ביקור זה יניב שיתופי פעולה עתידיים לטובת חניכי אהל שרה בפרט ואנשים עם צרכים מיוחדים בכלל”.

בסיום הביקור, העניקו חניכים מתלמוד התורה של ‘אהל שרה’ לוגו של הביטוח הלאומי עשוי מפסיפס בעבודת יד כהוקרה על פעילותו רבת השנים של שפיגלר למען אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים ועל האוזן הקשבת והתמיכה בצרכים של ‘אהל שרה’.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה