מנכ”ל העיר אלעד נפסל ע”י משרד הפנים

משרד הפנים פסל את מינויו של שי נתן למנכ”ל עיריית אלעד בשל אי עמידה בתנאי פקודת העיריות בנוגע לתקופת הצינון הנדרשת • עו”ד דרור דוד: אם לא היו פוסלים את המינוי היינו פונים לבג”ץ נגד שר הפנים

עושים מאלעד שוק? | צילום: פלאש 90

משרד הפנים ביטל אמש את מינויו של שי נתן לתפקיד מנכ”ל עיריית אלעד, כך נחשף באתר ‘בחדרי חרדים’. זאת לאחר טענות שעלו על הכשירות של נתן לתפקיד, לפיהן טרם השלים את תקופת הצינון בת 18 חודשים, הנדרשת בפקודת העיריות, מאז סיום כהונתו כחבר מועצה בעיר אלעד.

על הבאת הטענות נגד המינוי בפני משרד הפנים, טוענים שניים לכתר. עו”ד דרור דוד ממשרד עורכי הדין דרור-גרינשטיין והתנועה לאיכות השלטון. מכתבם של אלה האחרונים לשר הפנים, אריה דרעי, פורסם לפני כשלושה חודשים באתר ‘בחדרי חרדים’.

“לפני מספר ימים הובא לידיעתנו כי מועצת העיר אלעד אישרה את מינויו של מר שי נתן למנכ”ל העירייה, וזאת על אף, שעל פניו, לא השלים נתן את תקופת הצינון בת 18 חודשים, כנדרש בפקודת העיריות, מאז סיום כהונתו כחבר מועצה בעיר אלעד”, נכתב במכתב.

עוד נכתב כי “מר נתן סיים את תפקידו כחבר מועצה, בחודש אוקטובר 2019. אשר על כן, הוא נדרש להמתין 18 חודשים טרם העסקתו על ידי העירייה כמנכ”ל. לאור האמור לעיל”, כותבת התנועה לאיכות השלטון לשר דרעי, “על פניו, עולה כי מינויו של מר נתן אינו חוקי, נוגד הליכי מנהל תקינים ומנוגד לדין. כל עוד אלו הם פני הדברים, וככל שאין בידיכם מסמכים המאשרים מינוי חריג זה, הרי שמינוי זה דינו פסלות מעיקרו”.

בשיחה של ‘ביזנעס’ עם עו”ד דרור דוד, ממשרד עורכי הדין דרור-גרינשטיין, הוא אומר, כי “אם משרד הפנים פסל את המינוי, זה אומר שהוא קיבל את הטענות שלנו, שיש פסול מנהלי ויש קושי לקבל את המינוי בנסיבות המשפטיות שפירטנו במכתב ששלחנו למשרד הפנים”.

על הסיבה לשליחת המכתב בדרישה לבטל את המינוי, אומר דרור ל’ביזנעס’: “נדרשנו לבדוק את המינוי ולוודא שמי שמתמנה למנכ”ל עירייה, יעמוד בתנאי הכשירות שנקבעו בחוק ואם משרד הפנים ביטל את המינוי כנראה שזה לא המצב”.

דרור הוסיף שטרם התקבלה במשרדם תשובה רשמית ממשרד הפנים, אך בהסתמך על הפרסומים ניתן להסיק שהטענות התקבלו. לשאלתנו מה היה קורה לו משרד הפנים היה מאשר את המינוי, ענה דרור, כי “השלב הבא היה הגשת בג”ץ נגד שר הפנים על שיקול דעתו. אולם ככל והוא קיבל את העמדה שלנו, התהליך מתייתר ואנחנו שמחים על כך”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה