מנכ”ל טבע ישראל הפורש הצטרף ל’קנביט-תיקון עולם’

אבינועם ספיר, מנכ”ל טבע ישראל ומנהל אזור אפריקה, מזרח תיכון ואוקראינה ב’טבע’ הודיע היום על הצטרפותו לחברת קנביט-תיקון עולם • ישמש כמנכ”ל החברה הפועלת בתחום הקנאביס הרפואי • ספיר: “מודה לחברת טבע על שנים נפלאות ואני נכון לאתגר החדש ומייחל לו. התחום מרתק ואני משוכנע כי יש בו בכדי להביא בשורה ומזור למיליוני מטופלים בארץ ובעולם”

אבינועם ספיר | צילום: ראובן קפוצינסקי

מנכ”ל טבע ישראל ומנהל אזור אפריקה, מזרח תיכון ואוקראינה אבינועם ספיר החליט לפרוש מתפקידו לפני מספר שבועות והבוקר נודע כי הדבר נעשה לטובת ניהול חברת קנביט – תיקון עולם. אבינועם ספיר מצטרף לתחום הקנביס הרפואי לאחר כעשרים שנות עבודה בתעשיית הפארמה, בה מילא שורה של תפקידים בכירים. מדובר בהבעת אמון אדירה של אחד מבכירי ענקית התרופות העולמית בתחום הקנביס הרפואי בכלל ובחברת קנביט בפרט.

קנביט מכוונת גבוה. החברה, השולטת בכל שרשרת הערך, החל מזני תיקון עולם האיכותיים, עובר לשתי חוות מרשימות  – האחת בכפר יהושע והשנייה בנאות הכיכר – מפעל עתיד ידע שעתיד להיפתח בחודשים הקרובים וכלה בקליניקות ומגע בלתי אמצעי עם אלפי מטופלים, בחרה בספיר נוכח האתגרים שהציבה לעצמה ובתוך כך, להיהפך למובילה בינלאומית בתחום. בד בבד עם סימון השווקים הבינ”ל כמטרה, החברה גייסה לשורותיה את חתן פרס ישראל פרופ’ משולם, (מגלה הTHC וחלוץ המחקר של צמח הקנאביס) מאבות הקנביס הרפואי ובעל שם עולמי בתחום על מנת שתוכל להמשיך לחקור ולפרוץ דרך לטובת מיליוני מטופלים.

250/200 סייד בר + קובייה

ספיר, שהודיע על עזיבתו לפני שבועות מספר, שימש כמנהל הישראלי הבכיר ביותר בטבע. הוא מביא עימו כעשרים שנות ניסיון בעולם הפארמה תוך ניסיון בכל שרשרת הערך; ספיר הצטרף לטבע בשנת 2002 ולאורך השנים עמד, בין היתר, בראש מערך הלקוחות האסטרטגיים של טבע ישראל, היה שותף לפתיחת נציגויות טבע במדינות רבות בעולם. כמו כן, כיהן כמנכ”ל סל”א (חברת ההפצה של טבע בישראל), יזם וניהל את הקמת המרכז הלוגיסטי בשוהם. בשנת 2011 מונה לסמנכ”ל פיתוח העסקים הגלובלי. בשנת 2013 מונה למנכ”ל טבע ישראל וביסס את מעמדה של טבע כמובילת שוק הבריאות בישראל.  בשנת 2016 מונה ספיר כמנהל אשכול המדינות אפריקה, מזה”ת ואוקראינה עם אחריות כוללת של מעל 1B$ מכירות.

כמו כן ספיר משמש כיו”ר קרן ההשקעות “סנארה וונצ’רס” (המשותפת לפיליפס וטבע) ובה 17 חברות סטרט-אפ בתחום הבריאות הדיגיטלית. החל משנת 2014 ספיר משמש כחבר מועצת התאחדות התעשיינים בישראל. ספיר הינו בעל תואר ראשון בכלכלה ולוגיסטיקה בהצטיינות יתרה מאוניברסיטת בר-אילן, ותואר שני במנהל עסקים (MBA) מאוניברסיטת ת”א.

Inner article

מחברת קנביט נמסר כי ספיר נבחר לנהל ולהוביל את קנביט-תיקון עולם לאחר שזו השלימה את רכישת הפעילות של תיקון עולם (חלוצת הטיפול בקאנביס בישראל החל משנת 2006) בדצמבר אשתקד ולקראת האתגרים שהציבה לעצמה החברה – להפוך לשחקן משמעותי בשוק הגלובאלי בד בבד עם ביסוס מעמדה כמובילה בישראל.

בכוונת החברה להמשיך ולבסס את מעמדה כך שהבחירה בספיר להובלתה מהווה צעד חשוב וטבעי על בסיס ניסיונו המקצועי הרב בתחום הפארמה ונוכח שורת המהלכים המשמעותיים שהוביל בתפקידיו הקודמים, המהווים יתרון משמעותי למימוש יעדיה וחזונה של החברה.  ספיר הוא האדם הנכון בזמן הנכון ואנו גאים בהצטרפותו ומאחלים לו הצלחה.

 ספיר מסר הבוקר: “אני מודה לחברת טבע על שנים נפלאות ואני נכון לאתגר החדש ומייחל לו. התחום מרתק ואני משוכנע כי יש בו בכדי להביא בשורה ומזור למיליוני מטופלים בארץ ובעולם. הדברים מקבלים משנה תוקף נוכח הידע, הניסיון והאיכות של תיקון עולם אשר נרכשה לאחרונה כמו גם הגישה העסקית של קברניטי קנביט, המחויבות שלהם להצלחה והמצוינות בה הם דוגלים”. 

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה