מנכ"ל נת"ע מתחייב: "כרגע הרכבת הקלה לא תעבוד בשבת"

יעל סולומון מנהלת אגף המטרו במינהל התכנון "אנו נזהרים בהפחתה מיידית של תקני החניה ועושים זאת בהדרגתיות" | שמאי המקרקעין ארז כהן: "כבר היום יזמים שפועלים בתחום לא יכולים למכור דירות עם חניה. מצד אחד, הרכבת הקלה והמטרו אכן צפויות להפחית את הצורך בחניה, אך בשנים שיחלפו עד אז, מכירת דירות ללא חניה יוצרת ליזמים בעיה"

חיים גליק, מנכ"ל נת"ע | צילום: יוסי אלטרמן

בפאנל "ישראל בתנועה" שהתקיים השבוע במסגרת אירוע פסגת הנדל"ן של מרכז הנדל"ן, ציין חיים גליק מנכ"ל נת"ע כי "כרגע הרכבת לא תעבוד בשבת ולמרות זאת אנחנו נעמוד בלוחות הזמנים של תכנון ותפעול התחבורה הציבורית".

עוד ציין גליק, כי "כרגע אי אפשר לדרוש מאנשים לוותר על התחבורה הפרטית אך כשתהיה רכבת אנחנו בהחלט נחסום דרכים וצמתים בפני רכבים פרטיים".

250/200 סייד בר + קובייה

באותו הקשר, יעל סולומון מנהלת אגף המטרו במינהל התכנון ציינה, כי אנו נזהרים בהפחתה מיידית של תקני החניה ועושים זאת בהדרגתיות מתוך רצון שהמהלך יצליח. המטרו הוא צורך אקוטי של מדינת ישראל. אנו במשבר תחבורתי – בנוסף על משבר הדיור – ואת תוצאות העבודה נראה בעוד יותר מעשור".

מנגד, אמר שמאי המקרקעין ארז כהן: "העצמת הבניה לאורך תוואי המטרו הופך כבר היום את תוכנית המתאר של תל אביב תא 5000 לאות מתה. השפעה נוספת של התוכנית היא שכבר היום יזמים שפועלים בתחום לא יכולים למכור דירות עם חניה. מצד אחד, הרק"ל והמטרו אכן צפויות להפחית את הצורך בחניה, אך בשנים שיחלפו עד אז, מכירת דירות ללא חניה יוצרת ליזמים בעיה".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה