יפה מאד ולא יקרה – ריזל רוצה 308 GTI לדמי חנוכה

“להיות מיליונר רק מהמבטים” נשמע כמו מכונית שבאמת הצליחה לשלהב את הצופים • עם מיתוג ספורטיבי מוגזם עם אורוות סוסים חזקה ועם הגה ממושמע המתאים לרכב ספורט • מנדי יצא עם פיז’ו 308 GTI ולמרות שליושבים מאחור לא ממש נח ואין להם פתחי אוורור בחר אותה כרכב הנוסף כשהוא יוצא בלי המשפחה • ‘ריזל בדרכים’ לביזנעסופ”ש

פיז'ו GTI308 | צילום: מנדי ריזל, ביזנעס

אם הייתם רוצים לתת לי דמי חנוכה שמתאימים לגיל 34, נראה שהייתי בוחר בפיג’ו 308 GTI

נסיעה במכונית הזו משכיחה את המצב הביטחוני הרעוע, את המצב הפוליטי השברירי, את האוברדרפט המעיק ואת טרדות היום יום. נסיעה במכונית הזו מגבירה את האדרנלין, נותנת למחשבות דרור ומאפשרת ניתוק. כמובן שיש מכוניות טובות יותר, יפות יותר וספורטיביות יותר – אבל בהתחשב במחיר ובשקלול מעלותיה מול חסרונותיה, המכונית הזו שווה.

200/250

פיג’ו 308 GTI היא לא מכונית שגרתית. לא במגזר הכללי וכל שכן שלא במגזר החרדי, אבל כדאי שתדעו שהיא קיימת. ולמה אני בטוח בזה? בהמשך אסביר.

לפני הכול: בכתבה הזו אני לא מתייחס ל-GTI הקודמים של פיג’ו או למחתרות, מנוחתן עדן / כבודן במקומן מונח – אלא לדור הנוכחי, החדש, שבו נהגתי.

פיזו טי ג’י איי | צילום: מנדי ריזל, ביזנעס

המכונית הזו, האצ’בקית ארוכה מעט, מגיעה ב-2 צבעים – בתוספת של 10 אלף שקל: אני הייתי מעדיף את האדום-שחור, משום שהוא בולט יותר – נתון חשוב במכונית שוברת שגרה מן הסוג הזה – אבל קיבלתי את צבעי כחול-שחור. שזה עדיין יוצא דופן בנוף, אבל כנראה שמה שסיבב ראשים בתחילה וגרם לנהגים ולעוברי האורח, להבין שלא מדובר בעוד מכונית, היה הכיתוב הענק עליה GTI IS BACK, לצד הספרה 308 המוקפת בריבוע לבן. בכל החניות שהגעתי איתה אליהן, מרבית האנשים עצרו, הסתכלו ועשו פרצוף של התפעלות. בחלק מהמקרים הם הקיפו אותה, כלא מאמינים שהמכונית הזו חזרה – ועוד הגיעה לפריפריה. אין ספק שאם פיג’ו היו נותנים לי שקל על כל מבט כזה, הייתי כנראה מיליונר.

870/135 ליינר ארטקל

במכונית חישוקי מגנזיום 19 אינטש (עם קליפרים אדומים שמבצבצים) וצמיגי מישלן סופר-ספורט במידות 235/35, צמד מפלטים מוחצנים מאוד, “חצאיות” ספורט בצדדים ופס אדום בתחתית הפרונט. יש גם פנסי לד ומאחור החלונות כהים.

יושב נמוך | צילום: מנדי ריזל, ביזנעס

הדגם יושב נמוך על הכביש, כדי לשפר את האחיזה ואת תחושת הנהיגה הספורטיבית.

מבט פנימה מגלה מושבים שחורים, נוחים למגע ולישיבה, עם הרבה מאוד תיפורים אדומים בחלל הרכב, על המושבים ועל ההגה הקטן – שחלקו התחתון קטום יש את המילה GTI באדום בוהק.

המושבים הקדמיים ספורטיביים למהדרין: חובקים היטב את הנהג והיושב לצידו, גם משענת הראש טובה מאוד ולנהג יש בונוס: אפשרות למסאז’ שמופעל על ידי מתגים משמאל לכסא. עם זאת, המושבים זזים ידנית ולא חשמלית.

מבחינת אבזור, ב-GTI הזו תמצאו זיהוי תמרורים במחשב הדרך, הנעה באמצעות כפתור, האנד-ברקס חשמלי, חיישני גשם אוטומטיים ועוד. מסך מולטימדיה בקוטר 9.7 אינטש שמקובע בזווית לכיוון הנהג; הוא דובר עברית צחה ויש בו הכול: מרדיו, עבור דרך קריאת הודעות, שליטה על המזגן ואופציות רבות. לעיתים, כמו לדוגמא כאשר ניסיתי להגיע לניווט, המערכת כמו נמנמנה לרגע. רק הפשרת אדים בחזית ומאחור והפעלת 4 פנסי האיתות במצב חירום, לא היו במערכת ויש בזה היגיון: אם אתם חייבים אותם, עלול לעבור זמן יקר, עד שתאתרו אותם במערכת המולטימדיה.

לא היו פה: קרוז קונטרול אדפטיבי ומערכת לתיקון אקטיבי של סטייה מנתיב. אבל כנראה שהם בכוונה לא היו בנמצא ואולי טוב שכך: קרוז קונטרול אדפטיבי ומערכת לתיקון סטייה, טובים למכונית משפחתית / מנהלים סטנדרנטית; כזו שאתם רק רוצים לנעול את המהירות ולהגיע הביתה בשלום. ב-GTI לעומת זאת אתם לא רוצים לשייט על הכביש בנינוחות אלא לטוס, להעביר הילוכים, לשחק עם ההגה, להרגיש כל רגע בנהיגה – בטח כשהמכונית הזו מגיעה, מטבע הדברים, עם תיבה ידנית שעוזרת לכם לחוות אותה – ולכן האבזורים הנ”ל יגרעו מכם את ההנאה. משהו אחר שהיה חסר פה: פתחי אוורור מאחור, בייחוד כשהיושבים מאחור מזיעים מאימה.

איכשהו ניתן לשבת | צילום: מנדי ריזל, ביזנעס

רגע לפני שנתכנס לדבר המהותי – מה שמתחבא מתחת למכסה המנוע – עוד מילה אחת על המרחב: מקדימה הוא נהדר, מאחור טוב ל-2 מבוגרים, מימין ומשמאל. במושב האמצעי יתקשה לשבת נער ומעלה, בגלל תעלת הינע גבוהה, שמפריעה מאוד ולא מאפשרת מקום לרגליים. תא המטען נדיב למדי.

טוב, אז אחרי כל ההקדמה, איך המנוע? ובכן הוא 1,600 סמ”ק אבל עם 270 כוחות סוס, שזה המון, ו-36.6 קג”מ. כל זה משודך לתיבה ידנית בת 6 הילוכים. הנהיגה ב-308 המופרעת של פיג’ו, נחלקת ל-2: עם מצב ספורט ובלעדיו. בלעדיו, הנסיעה מהנה, מעמידה אתכם על 100 בתוך קצת יותר מ-6 שניות וגורמת לכם לעקוף כל דבר על 4 גלגלים שנע לצידכם. אבל צליל המנוע נשמע בעיקר בסל”ד גבוה. במכונית כזו מוטב לתת לצלילים לדבר, כבר מההתחלה – לכן תעבירו למצב ספורט: לוח המחוונים ייצבע באדום עבור האווירה, המנוע יספק צלילי נהמות ספורטיביים וערבים מאוד לאוזן וגם התאוצה תשתפר.

אממה, במכונית הורגשה לעיתים השהיית טורבו קלה. בנוסף, לרגעים מסוימים, כשהמנוע – על הילוך נמוך – הגיע ל-6-7 סל”ד והוא נהם מאוד, האטתי כדי להקל עליו אבל החוגה נשארה בסל”ד גבוה ולקחו למכונית 2-3 שניות, עד שהבינה מה אני רוצה ממנה. כלומר, הלחיצה על דוושת הבלם לא נקלטה במיידי.

חוויות הנהיגה באה כאן לידי ביטוי, גם בכבישים ישרים וללא פיתולים, דוגמת כביש 6 – אבל גם בכבישים מפותלים דוגמת ‘כביש הבר מצווה’ – על שם 13 פיתוליו בין צומת הודיה לצומת גבעתי. זו כנראה הייתה הפעם הראשונה שבה יכולתי גם להאיץ שם אבל גם לא לסטות לצד הדרך. בזכות ההגה שמתקשר היטב.

נוהמת | צילום: מנדי ריזל, ביזנעס

בסך הכול המנוע חזק ונהדר ומרגיש בזכות ה’אורווה’ הגדולה, הרבה יותר מ-1.6

עם זאת, נוחות הנסיעה לא טובה דיה, בעיקר במצב ספורט: הצמיגים הדקים והמתלים הקשוחים – כיאה לדגם ספורט – גורמים להרגיש כל שיבוש בכביש ובאופן חריג יחסית גם בכביש מהיר. זה לא נעים, אבל בכל מכונית צריך להתפשר על משהו ומי שאוהב מכונית ספורטיבית לוקח זאת בחשבון.

נחזור לפתיח: פיג’ו 308 GTI היא לא מכונית שגרתית. לא במגזר הכללי וכל שכן שלא במגזר החרדי, אבל כדאי שתדעו שהיא קיימת. ולמה אני בטוח בזה? כי יש לא מעט חרדים שיכולים לפנק את עצמם במכוניות שעלותן 200 אלף שקלים, אז במקום להשקיע במכונית מנהלים כמו שיש לשכן או בג’יפון של וולוו, לדוגמא, שבו עשרות אלפי שקלים אתם משלמים רק על הלוגו, כדאי שתחשבו מחוץ לקופסא.

אם המטרה שלכם היא מכונית לשבעה נוסעים, דלגו; אבל אם זו מכונית שמשמשת בעיקר אתכם ואת האשה/הבעל ואתם אוהבים ריגושים בנהיגה,  ניתוק והנאה לא סטנדרטית בכבישים בין עירוניים, לפיג’ו השובבה הזו יש מה להציע.

צריכת דלק: 1 ל-11 בנסיעה משולבת | מחיר: 199,900 לא כולל אגרת רישוי | מנוע: 1600 סמ”ק, 270 כ”ס | מומנט: 33.6 קג”מ ב-3,000 סל”ד | בסיס גלגלים: 2,620 מ”מ | נפח תא מטען: 420 ליטר | כריות אוויר: 6 | רמת אבזור בטיחותי: 5 | זיהום אוויר: 9

תגובה אחת ל: "יפה מאד ולא יקרה – ריזל רוצה 308 GTI לדמי חנוכה"

  1. פג’ו? 308 GTI או לא זה רכב שבנוי לסטנדרט בסיסי ושימושיות בסיסית. הנאה מנהיגה זה עניין לתפיסת עולם וגם היא לרגעים ספורים… צריך להיות משוגע לדבר בכדי להשקיע יותר מ-200,000₪ על פג’ ו 308

כתיבת תגובה