מסוף בגבול בני ברק גרם לראש עיריית רמת גן לעתור לביהמ"ש

עיריית רמת גן הגישה עתירה כנגד עיריית בני ברק והעומד בראשה, משרד התחבורה והעומדת בראשו וחברות האוטובוסים השונות בגין הפעלת מסוף תחבורה בלתי חוקי ברחוב חזון איש הגובל בין הערים | לדברי העותרים, גורמי המקצוע קבעו: המשך הפעלת המסוף הפיראטי ללא פתרון מתאים תמשיך להוות מטרד לתושבי שכונת מרום נווה בר"ג ותמשיך להוות סכנה בטיחותית למשתמשי התחבורה הציבורית ולציבור הנהגים, כאשר אלו יהיו מחדליהם של עיריית בני ברק והעומד בראשה | ומה מגיבים בעיריית בני ברק

מסוף אוטובוסים | צילום ארכיון (אילוסטרציה): נתי שוחט, פלאש 90

הבוקר (א') הגישה עיריית רמת גן עתירה לבית המשפט המחוזי לעניינים מנהליים בתל אביב עתירה כנגד עיריית בני ברק והעומד בראשה, משרד התחבורה והעומדת בראשו וחברות האוטובוסים (חברת דן, חברת אגד, חברת נתיבי אקספרס, חברת מטרופולין, חברת סופרבוס וחברת הנסיעות והתיירות נצרת) בגין הפעלת מסוף תחבורה פיראטי ברחוב חזון איש הגובל בין הערים, ובדרישה לעצור באופן מידי את פעילותו שלטענת עיריית רמת גן הינה בלתי חוקית ולהעתיק את הפעילות למקום אחר.

העתירה הוגשה לאחר פניות רבות וניסיונות למצוא פתרון מצד עיריית רמת גן והעומד בראשה, ראש העיר, כרמל שאמה הכהן, במטרה להביא לסיום הסכנה הגדולה שנוצרה בעקבות פעילותו הלא חוקית של המסוף הפיראטי.

בטרם הגשת העתירה וכחלק מהניסיונות והמאמצים הרבים להביא להפסקת הפעילות הלא חוקית, ערך ראש עיריית רמת גן, סיור לבכירי משרד התחבורה בו הוצגו הסיכונים הרבים לציבור הולכי הרגל, משתמשי התחבורה הציבורית וסכנה למכוניות הנוסעות. כמו כן, גורמי המקצוע אף הציגו את עמדתם בנוגע לסיכון משתמשי הדרך ופגיעה באיכות החיים של תושבי רמת גן.

לאחר הסיור, בכירי משרד התחבורה הכירו בנחיצות והדחיפות של הפסקת פעילות המסוף והעתקתו למקום אחר ועל כן העלו הצעה למתווה פתרון זמני. חרף כך, בחרו בעיריית בני ברק והעומד בראשה להתעלם שוב ושוב מפניות אלו מסיבות שאינן ברורות ונמנעו מנקיטת פעולות הנדרשות בנושא ולכן לא נותר לעיריית רמת גן מוצא אלא להגיש עתירה זו לבית המשפט.

 את העתירה מצד עיריית רמת גן הגיש משרד עו"ד בלטר גוט אלוני | נאמן קינן | גרנות ע"י עורכי הדין שי גרנות, דורון דותן, יהודה אילוק וקורל קורנבלום.

ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן: "לאחר מאמצים רבים להביא לפתרון לסוגיה לצערי עיריית בני ברק ומשרד התחבורה לא הותירו בידינו אלא לפנות לבית המשפט בנושא המסוף הבלתי חוקי שהם מפעילים ברחוב חזון איש ברמת גן. המסוף הפיראטי מסכן חיי אדם ומהווה מולטי מטרד תחבורתי, סביבתי ותברואתי לתושבי האזור מדי יום. אנו מאמינים וסומכים על מערכת המשפט שתמצא את המקום להתערב בנושא להציל חיי אדם ולשים סוף לסבלם של תושבי העיר".

מעיריית בני ברק נמסר במענה לפניית 'ביזנעס': "אנו מברכים את ראש עיריית רמת גן על פתיחת מערכת הבחירות ומאחלים לו בהצלחה. נושא העתירה מתכתב באופן ישיר לצורך זה ואין בינו ובין המציאות ולא כלום. אין כל מסוף תחבורה ברחוב חזון איש ולא היה כזה. מדובר בתחנת אוטובוס חוקית בתחומי העיר בני ברק, תחנה ראשונה במסלול נסיעת קווי האוטובוס כשלצידה סימון המתיר חניית אוטובוסים לאורך הרחוב כחוק. לצד התחנה חונים אוטובסים בודדים המתחילים את מסלול נסיעתם. אין במקום כל מסוף, אין פגיעה באיכות החיים ולא כל סיכון להולכי הרגל כפי שנטען לפתע מה שלא נטען לאורך שנים.

"כאמור, מדובר בתחנה חוקית ובתחום השיפוט של העיר בני ברק מה שמעורר תמיהה על מעורבות עיריית רמת גן בנושא. ועדיין, מתוך רצון להביא להורדת נפח התנועה באזור, התקיימו מספר דיונים עם משרד התחבורה בנושא, כולל הצעה להזזת התחנה לקווים העירוניים, הצעה שעדיין לא אושרה ע"י משרד התחבורה".

3 תגובות ל: "מסוף בגבול בני ברק גרם לראש עיריית רמת גן לעתור לביהמ"ש"

 1. הייתי מחליף כמה משפטים והכל היה נראה אחרת ראש העירייה כבודו במקומו מונח והוא דואג מאוד יפה לתושבים שלו
  אבל לצערי אני לא מבין
  מדבריו זה נראה שיש שם ממש שאלות של פיקוח נפש והוא הסתובב עם האחראים של משרד התחבורה והם הסכימו איתו שצריך פתרון זמני -למה הוא תובע את משרד התחבורה ?
  עיריית בני ברק דואגים לתושבים של בני ברק ועירית רמת גן דואגת לתושבים שלהם😀

 2. ומה עם כל האוטובוסים שיוצאים ממסוף רמי לוי ומפוצצים את רחוב בן גוריון בדרכם לבני ברק ומשם לכל רחבי הארץ?
  למה שיסעו מבן גוריון ולא מאבו חצירא לכיוון בני ברק? כרמל שאמה בבקשה תטפל גם בזה.

 3. מבקר המדינה בדק את הנושא וקבע חד משמעית שמדובר במסוף אוטובוסים לא חוקי. עיריית בני ברק- נא לקיים "מדבר שקר תרחק".

כתיבת תגובה