מסיע השב”חים החזיק בכספת ביתו קרוב למיליון ש”ח

לא משתלם להיות מסיע שב”חים: אדם שנתפס כשביצע הסעת שב”חים שעל הסעתם לא דיווח בין היתר גם למס הכנסה, לא ניצל מבדיקת הכספת שבביתו • שם התגלו מעל 960 אלף שקלים במזומן, שאותם הסליק במטרה להעלים מרשויות המס בישראל • עכשיו הוא יבלה בכלא 14 חודשי מאסר

פועל בנייה נושא שקי מלט | צילום אילוסטרציה: עבד רחים, פלאש 90

בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות והשית עונש מאסר בפועל למשך 14 חודשים על מסיע שב”חים, שהורשע בביצוע עבירות מס לאחר שבכספת ביתו נתפסו כמיליון ₪.

בהכרעת הדין נקבע, כי הנאשם צבר את הכסף מהכנסות שונות במשך כעשור, בהן הסעת שב”חים ומכירת כבשים, אך לא הודיע לרשויות המס על עיסוקו ועל הכנסותיו.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

הנאשם פאיק אבו קיעאן, הורשע לאחר הליך הוכחות ב-10 עבירות של שימוש במרמה, ערמה ותחבולה בכוונה להתחמק מתשלום מס. כעולה מהכרעת הדין, בחיפוש שנערך לנאשם בביתו נתפס סכום של 961,000 ₪ בכספת, סכום אשר נקבע כחייב בדיווח. טענתו של הנאשם כי קיבל את הכסף בירושה, נדחתה על ידי בית המשפט.

עו”ד ציון קינן מפרקליטות מחוז דרום (פלילי) עתר בשלב הטיעונים לעונש לקבוע בעניינו של הנאשם מתחם עונש הולם בין 12 ל-30 חודשי מאסר בפועל, זאת לאור עברו הפלילי של הנאשם והעובדה כי לא הסיר את המחדל ולא החזיר את הכספים לרשויות המס. כמו כן, ביקשה המדינה להורות על חילוט הכספים שנתפסו.

בית משפט השלום בב”ש (השופטת ש. חביב) קיבל את עמדת המדינה וגזר על הנאשם עונש של 14 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי, קנס בסך של 140,000 ₪ וחילוט של 300,000 ₪.

בית המשפט ציין, כי “מדובר בעבירות שנעברו בשיטתיות, משך עשר שנים, תוך שימוש בתחכום- אי דיווח על הכנסות והחבאת הכספים בכספת הבית. השימוש באמצעי פשוט לכאורה ככספת הוא מתוחכם בעולם ממוחשב ודיגיטלי אשר נסמך על דיווחים מקוונים מחשבונות בנק ובכלל… מדובר במעשה המקל על הסתרת הכספים מרשויות המס ובכלל ואשר איפשר לנאשם במשך עשור להימלט ממשטר הדיווח באופן גורף. משך כל הזמן הזה, ואף שעסק בעבודות כאמור לעיל, לא דיווח הנאשם כלל לרשויות המס על הכנסותיו החייבות בדיווח. זאת ועוד, הכנסת הנאשם מהסעות היא הכנסה שמקורה בביצוע עבירה”.

כתב האישום הוגש ע”י עורכי הדין יריב צרי ומירית נוימן ונוהל ע”י עו”ד ציון קינן מפרקליטות מחוז דרום (פלילי).

 

 

כתיבת תגובה