מסלקום לפרטנר? התפטרות המנכ”ל המפתיעה ומה שמאחוריה

מנכ”ל סלקום אבי גבאי הודיע על התפטרותו המיידית | מאחורי ההתפטרות עומדות, לכאורה, שנתיים של ניסיון כושל לרכוש מניות סלקום באמצעות מספר משקיעים | עתה, אותם משקיעים מכוונים לפרטנר | הערכות: אם העסקה תצא אל הפועל, אבי גבאי ימצא את עצמו עובר לכס המנכ”ל בפרטנר | ומי יחליף את גבאי בסלקום?

אבי גבאי | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

רגע אחרי שמנכ”ל סלקום אבי גבאי הודיע אתמול כי הוא עוזב באופן מיידי את תפקידו כמנכ”ל סלקום, החל הרחש בחש. מדוע התפטר ומי עתיד להחליפו – ובעיקר, לאן פניו מועדות.

גבאי, שהיה יו”ר המחנה הציוני, מונה לתפקידו לפני כשנתיים. הוא הביא את סלקום לרווחיות, לכאורה (דו”חות 2021 טרם הוגשו במלואם), אחרי שלש שנים הפסדיות, כאשר בשנתיים האחרונות רשמה מניית החברה עלייה של כ-34%.

250/200 סייד בר + קובייה

כמחליפים מידיים, נראה כי המועמדים המובילים הם מנכ”ל גולן טלקום אילן סיגל שלאחרונה מונה לסמנכ”ל פיתוח בקבוצת סלקום, ומנכ”ל רשת דינמיקה (המשמש כסמנכ”ל בסלקום האחראי על מכירות ציוד קצה) אלי אדדי. לצד זאת הודיע שי אמסלם, סמנכ”ל הכספים של החברה כי לא יתמנה במקומו של גבאי.

כל המינויים, לכאורה, יהיו זמניים, עד להחלטת דירקטוריון החברה שתמנה קודם לכן ועדת איתור עד למציאת מנכ”ל קבוע.

הרקע לפרישתו של גבאי, לפי דיווחים שונים, היא לאור כוונתו להתמודד על רכישת פרטנר יחד עם קבוצת משקיעים. לפי דיווח ב’גלובס’ וב’דה מרקר’, מאחורי הקלעים של עזיבת גבאי את סלקום עומדת הצעה מפתיעה שהגיש יחד עם קבוצת משקיעים משוק ההון לרכוש את השליטה בסלקום. משנענה בסירוב, פנה אבי גבאי לאפיק שונה בתכלית: חבירה עם שלמה רודב לקרן ההשקעות של מורי ארקין, כרוכשי פרטנר.

אם העסקה תצא לפועל, עשוי גבאי למצוא את עצמו מנהל את פרטנר – שמנייתה זינקה אתמול ב-9% רק בשל הבשורות האפשריות.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה