מסר מהליכוד לגנץ: העבר את התקציב וקבל את הרוטציה

היום צפוי גנץ להיפגש עם שר האוצר ישראל כ"ץ אודות התקציב ובליכוד מעבירים לגנץ מסר, כי אם רק יעביר את התקציב – תקיים מפלגת השלטון את הסכם הרוטציה ותעניק לגנץ את ראשות הממשלה במועד שנקבע • ובינתיים, האוצר מפרסם תזכיר חוק שיאפשר ניהול המדינה ללא תקציב

נתניהו וגנץ במליאת הכנסת | צילום: יניב נדב, דוברות הכנסת

לא ייאמן, אבל אחרי הכישלון הצורב בהצבעה הטרומית על פיזור הכנסת, בסיעת הליכוד עדיין טוענים שבני גנץ הוא-הוא האשם בכל תחלואי הכלכלה ובעיקר בעובדה שאין תקציב מדינה מסודר. אם רק יעביר את התקציב – הליכוד יאפשר לו אפילו להיות ראש ממשלה, אף כי לדעת הליכוד אינו ראוי לכך. אשרי המאמין.

הבוקר אמרה ח"כ אסנת מארק מהליכוד בראיון לגולן יוכפז וניסים משעל ב-103FM וכי על בני גנץ "לבוא בנפש חפצה לפגישה (אודות התקציב. ש"ק), כשהוא לא נתלה על סולם שאחר כך יהיה לו קשה לרדת ממנו". כמו כן אמרה מארק עוד, כי לדעתה, באם התקציב יאושר, הסכם הרוטציה יצא לפועל, אך הוסיפה: "גנץ לא מתאים להיות ראש ממשלה".

כשנשאלה אם הבחירות בפתח אמרה כי "אנחנו, כליכוד, לא רוצים בחירות ונעשה הכול על מנת שלא יהיו בחירות".

באשר לפגישת שר האוצר ישראל כ"ץ עם יו"ר כחול לבן, בני גנץ, אמרה מארק, כי היא מקווה שהיום הפגישה בין שר האוצר לבין בני גנץ "תניב פירות ותניח את דעתו של בני גנץ שאנחנו באמת רוצים להעביר תקציב".

ובינתיים, נראה כי משרד האוצר סקפטי לגבי העברת התקציב, או שפשוט מתכוננים לכל תרחיש, ופרסם בסופ"ש תזכיר חוק המתקן את חוק יסוד משק המדינה כך שיתאפשר המשך ביצוע רשת הביטחון הכלכלית בתקופת הקורונה, גם בהיעדר תקציב מדינה מאושר לשנת 2021. 

לפי ההודעה, בעקבות התפרצות נגיף הקורונה ובהעדר תקציב מדינה מאושר, ועל מנת לסייע למשק לצלוח את המשבר הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית, נדרשה הממשלה למתן סיוע כלכלי למערכת הבריאות, לאזרחים ולעסקים, מעבר למסגרת התקציב ההמשכי.

עוד נאמר בהודעת המשרד, כי מכיוון שחוק היסוד מגביל את האפשרות להוציא כספים הן לפי מסגרת התקציב ההמשכי והן לפי מגבלת ההוצאה החודשית כבר תוקן חוק היסוד בעבר כך שיאפשר את הגדלת ההוצאה הממשלתית התקציבית הנדרשת. 

במסגרת התיקון הנוכחי מוצע ע"י משרד האוצר להסדיר את אופן התנהלות הממשלה בשנה שלא אושר לגביה חוק תקציב, ועד לאישורו בכנסת של חוק תקציב ובפרט האפשרות להוצאת הסכומים הנדרשים לטובת התמודדות עם המשבר שנוצר עקב התפשטות נגיף הקורונה.

בנוסף, הופץ תזכיר חוק הכולל הוראות משלימות לחוק היסוד.

תגובה אחת ל: "מסר מהליכוד לגנץ: העבר את התקציב וקבל את הרוטציה"

  1. לא מאמין למילה של הליכוד והעומד בראשו.
    אל תסכים , קודם תקציב 2021 ואח"כ נדבר .

כתיבת תגובה