מסתמן: הישג לגפני במענק הקורונה לילד הרביעי ואילך

הצלחה מסתמנת במאבק של גפני על מענקי הקורונה: הילד הרביעי ואילך יתוקצבו גם כן במסגרת המענק לכל משפחה • יו"ר הקואליציה מיקי זוהר הודיע בישיבת וועדת הכספים בשם רה"מ על התקפלות: "משפחות ברוכות ילדים לא צריכות להפסיד משום שהן ברוכות ילדים" • ל'ביזנעס' נודע כי הוויכוח האחרון שנותר ליישב כעת, הוא על תקציב הילד השביעי ואילך

ח"כ גפני, יו"ר ועדת הכספים בנאומו באירוע 40 המשפיעים עד גיל 40 | צילומים: אפרים גרינוולד

הישג מבורך ליו"ר ועדת הכספים: משרד האוצר ורה"מ נאלצו להתקפל מול דרישתו החד משמעית של ח"כ משה גפני לאי הפליית הילד הרביעי ואילך במשפחות ברוכות ילדים במסגרת מענק הקורונה.

"יש כאן החלטה, שרציתי להביא אותה גם בשם ראש הממשלה, בשיתוף כל חברות הקואליציה: משפחות ברוכות ילדים לא צריכות לשלם על כך שהן ברוכות ילדים", אמר הבוקר מיקי זוהר בישיבת וועדת הכספים של הכנסת, שבה מתקיים הבוקר דיון על המענק.

250/200 סייד בר + קובייה

"אני חושב שזה טוב שאנחנו מטיבים עם האזרחים, היוזמה הזו, בין שהגיעה מכל אחד מחברי הכנסת פה, היא יוזמה חיובית שעוזרת לאזרחי ישראל. אני מקווה שנוסח החקיקה יתקדם לפי הנוסח הזה", אמר זוהר. בכך, מסתמן שינוי מבורך בגישת רה"מ בנימין נתניהו מול דרישתו הבלתי מתפשרת של גפני – שאליה הצטרפו כללל הח"כים החרדיים מש"ס ומיהדות התורה כולה – לתקצב את הילד הרביעי, החמישי וכו'.

לפי מידע שהגיע ל'ביזנעס', עתה דנים יו"ר וועדת הכספים ויו"ר הקואליציה על מתווה ולפיו הילד הרביעי יתוקצב ב-500 ש"ח (כמו הילד הראשון, השני והשלישי) אולם הילד החמישי והשישי יתוקצבו רק ב-250 ש"ח, ומהילד השביעי ואילך התקציב למענק יהיה 100 שקלים.

Inner article

ההסדר הסופי עדין לא הוסכם, אך אלו ההבנות המתגבשות לעת עתה.

ל'ביזנעס' נודע כי הויכוח בין גפני לזוהר עתה הוא בדרישה של ח"כ משה גפני להציב את התקציב לילד השביעי ואילך על כ-166 ש"ח (לפי חישוב של שליש מ-500), וכל שנותר לעקוב הוא היכן ייגמר הדיון בין השניים, ובאותו רגע תיסלל הדרך של האוצר להעברת הכספים לאזרחים.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה