מסתמן: רפורמת הייבוא מאירופה תחוקק בראשית המושב הבא

עם אישור רפורמת 'מה שטוב לאירופה טוב לישראל' בקריאה ראשונה, כעת החוקים יוכנו לקריאה שניה ושלישית בפגרה ויאושרו סופית מיד עם תחילת המושב הבא של הכנסת | הרפורמה תהפוך את ישראל לחלק משוק ענקי של מאות מיליוני צרכנים ברחבי העולם ותביא לרגולציה אחידה בין ישראל למרבית המדינות המתקדמות במערב          

אמנון מרחב | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

עם אישור רפורמת 'מה שטוב לאירופה טוב לישראל' בקריאה ראשונה, כעת החוקים יוכנו לקריאה שניה ושלישית בפגרה ויאושרו סופית מיד עם תחילת המושב הבא של הכנסת. הרפורמה תאפשר ייבוא של מאות אלפי מוצרים מכל רחבי העולם המיוצרים בהתאם לרגולציות אירופאיות שמחליפות את מודל התקנים המיושן שנוהג בישראל וייחודי לה.

הודות לרפורמה יפתח  השוק הישראלי לתחרות אמיתית אחרי עשרות שנים של ריכוזיות ושליטת המונופולים והקרטלים וביבואנים בבלעדיים בצרכן בשוק הישראלי. הרפורמה מבטלת שכבות עבות של רגולציה ובירוקרטיה מיותרות ומיתרת את התלות במכוני בדיקה ותקינה. בכך יתאפשר לייבא לישראל על בסיס העיקרון הפשוט: כל מוצר שנמכר באירופה יכול להימכר בישראל מבלי לעבור במכון בדיקה כלשהוא. מדובר בשינוי היסטורי של שיטת הייבוא בישראל שתפתח את השוק לתחרות אמיתית שתוזיל מחירים.

שר הכלכלה ניר ברקת: ״אני מודה לחברי וחברות הכנסת, מהקואליציה והאופוזיציה שתמכו ברפורמה החשובה שלנו, מה שטוב לאירופה טוב לישראל. הרפורמה תבטל שכבות אדירות של רגולציה ותקינה מיותרת שמונעת ייבוא לישראל וגורמת לחוסר תחרות ומחירים גבוהים. זוהי הרפורמה הכי חשובה של ממשלת ישראל. רפורמה עמוקה ויסודית עליה עבדתי מיום כניסתי לתפקיד אני נחוש להעביר את הרפורמה יחד עם רה״מ, שר האוצר, שר הבריאות – וכך נעשה. כי מה שטוב לחצי מיליארד אירופאים – טוב גם לעשרה מיליון ישראלים!".

מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, אמנון מרחב, הוסיף: הבשורה המשמעויות אותה מביאה הרפורמה, בשונה מקודמותיה, היא בהיקפיה. מדובר ברפורמה רוחבית, הכוללת מוצרים מתחום התקינה, בהם מוצרי חשמל לבית רהיטים צעצועים מגוון מוצרים לבית ולפנאי, מוצרי מזון, תמרוקים, חשמל ואנרגיה, ובקנה גם מוצרי חקלאות.  מדובר בשינוי מקיף ומשמעותי של כל רגולציית כניסת מוצרים לישראל, שינוי שיקל מיידית על היבואנים והיצרנים וכמובן על הצרכנים ומשקי הבית. חשוב לציין את שילוב הפעולות ושילוב הכוחות של משרדי הממשלה בהם, האוצר, הבריאות האנרגיה והמשפטים, בהובלת משרד הכלכלה. "מדובר ברפורמה משמעותית, בעלת אפקט והשפעה נרחבת על השוק בישראל והיא עוד צעד משמעותי להגדלת התחרות, ההיצע והגיוון בשוק הישראלי. אני מברך את כל מי שעוסק בנושא ומאמין שהחקיקה תושלם במהירה במושב הכנסת הבא".

כתיבת תגובה