מסתמן: שטחי שפיר – לקריית גת, החלטת ממשלה על כסיף

האם קריית גת תתרחב על חשבון שטחי העיר החרדית העתידית שפיר? • גורמים תכנוניים אומרים ל’ביזנעס’: השרים החרדים לא יתנגדו למהלך שיזרז את הבנייה לציבור החרדי בשטחי שפיר במסות גבוהות יותר • במקביל, הצעת החלטה ממשלתית על העיר כסיף בנגב שמיועדת לציבור החרדי נמצאת עתה בשלבים האחרונים של ניסוחה • טרם ידוע מתי תוגש לממשלה

ח''כ לשעבר מנחם אליעזר מוזס ומשה ליבוביץ בסיור באדמות כסיף | צילום: רשתות חברתיות

קריית גת מערב-מערב, התכנית שתכננה לספח לקריית גת כ-10 אלפי יח”ד משטחי המועצה האזורית שפיר (שהיו אמורות להצטמצם לכ-7,500 יח”ד אחרי רה תכנון לציבור החרדי) עשויה להתרחב.

גורם קרוב למנהל התכנון במשרד הפנים אמר ל’ביזנעס’, כי גורמי התכנון בעיריית קריית גת מנסים לקדם את צירופן של כלל שטחי הבנייה בשפיר (כולל כ-30,000 יח”ד שאמורות לאכלס את העיר החרדית המתוכננת לקום שם) לשטח השיפוט של קריית גת, וכי הדבר עשוי להידון בקרוב לאחר שבקשה בנידון תוגש לוועדת הגבולות הגיאוגרפית של משרד הפנים.

250/200 סייד בר + קובייה

לגורמים החרדיים הבכירים ביותר במשרד הפנים – השר דרעי – ובמשרד השיכון (השר איציק כהן, וצוות לשכתו ועוזריו במשרד, שאותם ‘ירש’ מח”כ ליצמן) לא צפוייה להיות, לכאורה, כל התנגדות שקריית גת תתרחב על חשבון שטחי המועצה האזורית שפיר (שצפויה להתנגד לכך בוועדת הגבולות ולאחר מכן בוועדת הפנים, אם יהיה צורך. ע”ע אלעד ושטחי כפר סירקין לצד פ”ת).

הסיבה לכך היא שכל עוד הדיור לציבור החרדי יקודם מהר יותר, השרים החרדיים ישמחו לגזור עוד בחייהם (הפוליטיים) את הסרטים על פתרון הדיור החרדי.

אם התכנון של שפיר יתבצע במוסדות התכנון של העיר קריית גת ולא במסלול הארוך של בניית עיר חדשה עם כל הנגזרת שלה, הרי שהשרים החרדיים יעמדו במטרתם: לתכנן את הקרקע הייעודית לבנייה לציבור החרדי באופן המהיר ביותר.

Inner article

במקביל נודע עוד ל’ביזנעס’, כי החלטת הממשלה על העיר כסיף בנגב שמיועדת לציבור החרדי – עומדת עתה בשלבים האחרונים של ניסוחה, וייתכן, בהינתן תנאים פוליטיים מתאימים, כי בקרוב תוגש ע”י השרים דרעי וכהן להצבעה בממשלה.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה