מעבר החציה התלת מימדי הראשון בארץ – נפסל

הפיילוט שהוצב באשקלון וכלל מעבר חציה תלת ממדי הגורם לנהגים לבלום לקראתו – הוסר בהוראת משרד התחבורה • משרד התחבורה ל'ביזנעס': "לא עמד בקריטריונים"

מעבר החציה התלת מימדי שנפסל | צילום: דוברות עירית אשקלון

פיילוט של מעבר חצייה תלת ממדי שהוצב לראשונה בישראל – הוסר בהוראת משרד התחבורה – כך נודע ל'ביזנעס'.

לפני כשבועיים עיריית אשקלון החלה בסלילת מעברי חצייה ייחודים שנועדו להגדיל את טווח העצירה של הנהגים, משום שהם נראים למרחוק ונחזים לנהג הבא מן הצד – כמוגבהים מן הכביש.

המעברים החדשים, תלת מימדיים ועשויים מחומר ייחודי ועמיד למשך שנים כשהם כאמור, נראים למרחוק. מדובר על פתרון חדשני, יצירתי ונגיש שהיה אמור לשפר את בטיחות הולכי הרגל בפרט והמשתמשים בדרך בכלל.

ראש העיר אשקלון ויו"ר המטה העירוני לבטיחות בדרכים, תומר גלאם אמר: "אנחנו כל העת חושבים כיצד לשפר את תחום הבטיחות בדרכים, אנחנו כבר במגמה של ירידה בהיפגעות ילדים וקשישים ואני מאמין שעם הפתרון החדשני שהבאנו לעיר נזכה לראות עוד פחות תאונות ופחות נפגעים".

אולם פנייה של 'ביזנעס' למשרד התחבורה לאחר שדווחנו כי המעבר החדש נפסל על ידי המשרד, נענתה בתגובה הבאה מדוברות משרד התחבורה:

"הפיילוט בוטל מאחר והוא אינו עולה בקנה אחד עם תקנות התעבורה המחייבות הקמת מעברי חציה בהתאם לקריטריונים שנקבעו".

ואנו תוהים: האם לא הגיע הזמן לשנות את הקריטריונים?

תגובה אחת ל: "מעבר החציה התלת מימדי הראשון בארץ – נפסל"

  1. צודקים משרד התחבורה.
    בתמונות זה באמת נראה מרשים ומתעתע. אבל במציאות האילוזיה אינה עובדת במלואה, מאחר וחישוב הגבהים נעשה על ידי המוח שמתרגם את התמונה הכפולה משתי העיניים, ובונה תמונה תלת מימדית.
    בנוסף מי שמגיע מהצד השני, רואה משהו בכלל לא ברור.

כתיבת תגובה