מעילי רוח: 'רפאל' בעסקת 200 מיליון דולר עם צבא ארה"ב

עסקה ביטחונית נוספת בין 'רפאל' לצבא ארה"ב • לאחרונה אף החלה 'רפאל' בגיוס של 150 עובדים נוספים למרכז הפיתוח העתידי שלה בתל אביב • ולמה 'רפאל' תגדיל את היקף הרכיבים האמריקאים בקווי היצור שלה? • הסיפור המלא

דוכן של רפאל בתערוכת נשק | צילום: Sergey Kohl, שאטרסטוק

חברת רפאל עושה זאת שוב: תספק לצבא האמריקאי את מערכת ההגנה 'מעיל רוח' בשווי כולל של למעלה מ-200 מיליון דולר. מדובר בעסקה שנייה במספר, לאחר שביוני האחרון נחתם הסכם דומה, על סכום שהיה פחות אך מעט מהעסקה הנוכחית.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

Box

מערכת 'מעיל רוח' מספקת הגנה לטנקים והיא נרכשה ע"י האמריקאים לצורך טנקי האברמס המשמשים את כוחות היבשה והמארינס. החברה שנמצאת לצד רפאל בארה"ב היא חברת ליאונרדו DRS, שהוזמנה יחד עם רפאל לארה"ב.

הסיבה ששתי החברות הוזמנו לארה"ב, היא כיוון שהן מתמודדות אף על אספקת 'מעיל רוח' בגרסה הקלה שלו, זאת עבור נגמ"שי הבראדלי והסטרייקר של כוחות ארה"ב. בחודש שעבר התקיים ניסוי במתחם רפאל שבדרום, בו נכחו נציגים מעשרה צבאות של מדינות מערביות ברחבי העולם, שגם הם עצמם שוקלים בחיוב לרכוש את מערכות ההגנה של רפאל. מערכות – שכבר מתפקדות בצורה סדירה בשימוש צבא ההגנה לישראל.

Inner

יחד עם זאת, ב'רפאל' נערכים להגדלת אחוז הרכיבים האמריקאים במערכת 'מעיל רוח'. הסיבה לכך היא מבנה הסיוע האמריקאי לישראל, שכבר ב-2019 מפחית בשיעור הסיוע אותו ניתן להמיר מדולרים לשקלים.

אם עד לא מזמן השיעור היה 25%, הרי שהוא הולך ופוחת בהדרגה, עד היום שבו את כל כספי הסיוע של ישראל היא תצטרך להוציא בדולרים לחברות אמריקאיות.

כיוון שכך, ב'רפאל' נערכים להגדיל כמה שיותר את הרכיבים האמריקאים במערכת. המודל הזה יאפשר לצה"ל לרכוש את מערכות ההגנה באמצעות הכספים שישראל מקבלת במסגרת הסיוע הבטחוני של ארה"ב.

ב'רפאל' מועסקים היום כ-7500 עובדים, רובם מועסקים במתחמי רפאל בכרמיאל, בקריות ובשדמה. 'רפאל' זקוקה לכוח אדם רב, מה שמאלץ אותה לפתוח מרכזי תעסוקה ופיתוח נוספים, לפי התכנון, השנה אמור להיפתח מרכז פיתוח של 'רפאל' בבאר שבע, ליד אונ' בן גוריון. שטח נוסף אותו שכרה החברה, נמצא באחד ממגדלי המשרדים החדשים ברחוב הארבעה בתל אביב, שם שכרה החברה שטח של 5000 מ"ר שמתפרש על פני ארבע קומות.

ב'רפאל' מסרו בשם בכירים בחברה בעקבות הפרסום על הרכישה האמריקאית הנוספת: "מדובר בהבעת אמון עצומה של האמריקאים במערכת הגנה ישראלית לכוחותיהם".

Inner – Calcala

כתיבת תגובה