מעל 1,500 יח"ד במכרז הראשון להכפלת העיר קצרין

צעד משמעותי להכפלת ההתיישבות בקצרין: משרד הבינוי והשיכון פרסם את חוברת המכרז לבניית 1,560 יח"ד בשיטת "תכנן ובנה" המייצגת מודל של שכונה ה'מחכה לתושב' עם כל מוסדות הציבור והשטחים שעומדים לרשות התושב מגינות ועד מרכזים קהילתיים, מוסדות חינוך ובתי כנסת | מתוך 1,560 יח"ד בקצרין, 702 דירות יוגרלו במסלול של תוכנית "מחיר מטרה" | ומה הצפי של מנכ"ל משרד השיכון לאכלוס?

הכניסה לקצרין | צילום: רונאל 12345, ויקיפדיה

פורסמה החוברת למכרז בשיטת "תכנן ובנה" עבור הקמת רובע 12 בקצרין.  המכרז הינו בשיטה הייחודית 'תכנן ובנה' לפיה חברה אחת תהיה אחראית על תכלול התכנון, עבודות הפיתוח והבנייה של התשתיות הציבוריות ומבני המגורים ל-1,560 יחידות דיור, מוסדות החינוך, מוסדות הציבור, שטחי התיירות והמסחר במתחם אחד. משרד הבינוי והשיכון קורא ליזמים ולקבלנים להגיש הצעות לבניית השכונה החדשה בקצרין, במתכונת 'שכונה מחכה לתושב', בה כאמור הקבלן בונה את כלל יחידות הדיור, מתחמי התיירות, המסחר והתעסוקה.

בשכונה החדשה צפויות להיבנות יחידות דיור בתמהיל מגוון של בנייה רוויה וצמודת קרקע, מתחמי תיירות, מסחר ותעסוקה.

250/200 סייד בר + קובייה

בשכונת "נחלים" החדשה צפויות להיבנות יחידות דיור בתמהיל מגוון של בנייה רוויה לצד מבנים צמודי קרקע. על פי החלטת הממשלה לעידוד הצמיחה הדמוגרפית בגולן ובקצרין בשנים 2022-2025, במהלך השנתיים הקרובות ייצא לתכנון הקמתו של רובע 13 בעיר ובכך קצרין צפויה להכפיל את כמות התושבים המתגוררים ביישוב ולהפוך בעתיד הקרוב לעיר המרכזית באשכול גליל מזרחי.

משרד הבינוי והשיכון ממשיך לקדם את השיטה החדשנית, בה מאוחדים כל עבודות התכנון, הפיתוח והבנייה של דירות המגורים כמו גם מוסדות הציבור השונים, תחת קורת גג אחת.

על פי תנאי המכרז, במסגרת שיטת "תכנן ובנה" היזם יקים על קרקע מדינה, מתחמי מגורים המונים לפחות 1000 יח"ד, את כל התשתיות הציבוריות הדרושות לכך, שטחי ומבני הציבור והחינוך וכדומה.

תכנית זו פועלת בשיתוף פעולה מלא עם הרשות המקומית הנבחרת ועם המשרד על מנת לייעל את לוח הזמנים שיביא לאכלוס מהיר.

העיר קצרין מצטרפת לערים חריש, בית שמש ושדרות בהן כבר נחלה שיטת "תכנן ובנה" הצלחה.

בעיר חריש, בה נבנתה שכונת "אור המזרח" ובה 1,366 יחידות דיור. בשכונה נבנו שני בתי ספר יסודיים, 11 כיתות גן, מתנ"ס, אולם ספורט, מגרשי ספורט ושלוש כיתות מעון יום, השכונה נמצאת בשלבי אכלוס.

בעיר בית שמש, שכונה ד'5, נבנים בימים אלה  1,036 יח"ד, מוסדות חינוך, מוסדות ציבור ושטחי מסחר במתחם אחד. בעיר שדרות, שכונת הבוסתנים, 1,010 יח"ד, מוסדות חינוך וציבור ושטחים ציבוריים.

שלושת המכרזים בשיטה זו הוערכו בהיקף של למעלה ממיליארד שקלים.

Inner article

מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, אביעד פרידמן: "הכפלת ההתיישבות בעיר קצרין הינה משימה לאומית, אני גאה בצוות העובדים של המשרד שהצליחו במהירות שיא לייצר מכרז וחוברת מכרז במטרה שהבנייה בשטח תחל בהקדם. אין לי ספק כי בניית רובע 12 בקצרין בשיטת תכנן ובנה תביא תוצאות בשטח. מדובר בשיטת בנייה ייחודית שמאפשרת להעניק בית וקהילה ולא רק דירה. איכות חיים שלמה שכוללת לא רק קורת גג, אלא את כלל מרכיבי השכונה בבת אחת- מוסדות ציבור, תשתיות, חינוך ועוד. אני מאמין שתושבים חדשים יגיעו לאזור תוך מספר שנים".

ראש המועצה המקומית קצרין, דימי אפרצב: "בשנת ה-45 להיווסדה של קצרין אנו יוצאים למהפכה גדולה של הכפלת התושבים ביישוב בשנים הקרובות באמצעות הקמתם של רובעים 12 ו-13. בשנים האחרונות אנו עדים לביקושים מתגברים ומתעצמים מצד תושבים מכל רחבי הארץ אשר רוצים למצוא כאן את ביתם. כאשר אנו מסתכלים אל עבר העתיד, קצרין מתוכננת בשלושת העשורים הקרובים להפוך להיות עיר בת 60,000 תושבים ולהיות לא רק בירת הגולן אלא עיר משמעותית לגליל כולו עם גוון רחב של הזדמנויות בכל התחומים "

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה