מעל 350 מלש"ח: ביקושי יתר בהנפקת אג"ח של לוינשטין הנדסה

ביקושי יתר בהנפקת האג"ח של לוינשטין הנדסה | קיבלה התחייבויות ממוסדיים לרכישת אגרות חוב בהיקף של למעלה מ – 350 מיליון ש"ח | קבוצת לוינשטין דיווחה לאחרונה על כניסה לתחום מרכזי-נתונים | החברה נכנסה לשותפות עם חברה בבעלות קבוצה בינלאומית מובילה המתמחה בהקמה ותפעול של דאטה סנטרים באירופה – ושתיהן יקימו מיזם משותף

שאול לוטן, מנכ"ל קבוצת משולם לוינשטין | צילום: יח"צ

לוינשטין הנדסה מדווחת על ביקושי יתר במכרז המוסדי שקיימה בהנפקת סדרת אג"ח חדשה. לוינשטין מודיעה על קבלת התחייבויות ממוסדיים לרכישת אג"ח בהיקף של למעלה מ  – 350,000,000 ש"ח ע.נ. 

מדובר באג"ח מסדרה ה' של לוינשטין הנדסה, במח"מ של 4.5, שקלית (ללא הצמדה) וללא בטחונות, ושאינן ניתנות להמרה למניות. סכום הגיוס שנקבע במכרז המוסדי מסתכם ל-180 מיליון ש"ח ושיעור הריבית שנקבע במכרז כאמור לא יעלה על 5% ויקבע סופית עם השלמת המכרז לציבור (בו יקבע גם הסכום הסופי). האג"ח מדורגת A+ על ידי חברת הדירוג S&P מעלות. 

מהחברה נמסר, כי מטרת הגיוס הינה מימון הפעילות השוטפת לרבות פירעון אשראי בנקאי ושימור גמישות פיננסית בחברה. 

לדברי שאול לוטן, מנכ"ל ובעלים קבוצת לוינשטין, "ביקושי היתר מהמשקיעים המוסדיים בתקופה בה השווקים מתאפיינים בתנודתיות גבוהה ובצל העלאות ריבית מקומיות וגלובליות מהווים הבעת אמון מצד שוק ההון בחוסן ובניסיון של לוינשטין ובאיתנות הפיננסית שלה. כספי הגיוס יאפשרו לקבוצה גמישות פיננסית, ניצול הזדמנויות והמשך הרחבת תחומי הפעילות".

קבוצת לוינשטין דיווחה לאחרונה על כניסה לתחום הקמה ותפעול של מרכזי נתונים (Data Center). החברה נכנסה לשותפות עם חברה בבעלות קבוצה בינלאומית מובילה המתמחה בהקמה ותפעול של דאטה סנטרים, שהקימה ומפעילה מרכזי נתונים באירופה ושתיהן יקימו מיזם משותף בנתניה. 

לוינשטין הנדסה דיווחה על רווח נקי בסך כ-52.6 מיליון שקל ברבעון השני של 2022 – זינוק של 142% לעומת הרווח ברבעון המקביל אשתקד. החברה הציגה שיפור בכל הפרמטרים הפיננסיים ובכל תחומי הפעילות – עלייה בשיעורי התפוסה ובמחירי השכירות, שיפור בביצוע עבודות בנייה, ובתוצאות ממכירת דירות למגורים. ההכנסות ממכירת דירות זינקו ב-80% לכ-117.3 מיליון שקל. 

 

את ההנפקה הוביל קונסורציום חתמים בראשות מנורה מבטחים חיתום.

כתיבת תגובה