מעמד ‘הפועלים’: העובדים קוצצו, בעלי המניות קיבלו דיבידנד

סכסוך עבודה הוכרז בבנק הפועלים • הרקע לסכסוך: מבוי סתום במו”מ על הסכם שכר; חלוקת דיבידנדים בסך מיליארד שקל לבעלי המניות על רקע מכירת המניות ב”ישראכרט” ללא תגמול לעובדים; והליכי התייעלות של ההנהלה שהרעו את תנאי העובדים

בנק הפועלים | צילום: מיטל כהן, פלאש 90

ההסתדרות הכריזה היום (א’) סכסוך עבודה בבנק הפועלים, על רקע מבוי סתום במשא ומתן לחתימה על הסכם שכר חדש ופגיעה בתנאי העבודה. הסכסוך רלוונטי לכ-7,500 עובדים בכל רחבי הארץ.

לטענת ההסתדרות, הרקע לסכסוך הוא בכמה מישורים: ראשית, גרירת רגליים ומבוי סתום במשא ומתן לחתימה על הסכם שכר חדש. הסכם השכר הקודם הסתיים לפני שנתיים, ומאז נמצאים הצדדים במשא ומתן, אולם הנהלת הבנק מסרבת לשפר את שכרם של העובדים.

250/200 סייד בר + קובייה

בנוסף, נודע כי בעלי המניות בבנק זכו לדיבידנדים בעלות של מיליארד שקל, בעקבות מהלך מכירת המניות של חברת הבת “ישראכרט”, בעוד העובדים לא זכו לכל מענק או תגמול בעקבות המכירה. אם לא די בכך, ההנהלה אף צמצמה משרות ונקטה בשורה של הליכי התייעלות. בעקבות כך נוצר עומס על עובדי הבנק בכלל ועל עובדי הסניפים בפרט, והורעו תנאי עבודתם.

מלבד זאת, הנהלת הבנק אף דרשה לאחרונה להגדיל את מספר העובדים המועסקים בחוזים אישיים. לדעת ההסתדרות, זהו צעד שנעשה על מנת לכרסם בכוחה הארגוני של נציגות העובדים.

מבנק הפועלים נמסר בתגובה, כי “התקיימו מספר דיונים של צוותי המו״מ, במטרה להגיע להסכם הוגן ואחראי. שלב הדיונים טרם מוצה. אנו קוראים לוועד העובדים להמשיך את המשא ומתן לטובת כל בעלי העניין לרבות העובדים”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה