מענקים בסך 51.5 מלש"ח להקמה והרחבת מפעלים בפריפריה

מנהלת הרשות להשקעות במשרד הכלכלה אישרה 13 תכניות להקמה והרחבה של מפעלים באזור פיתוח א' • התכניות בהשקעה בסך כולל של 257,591,500 מהם 51,518,300 שקלים יינתנו כמענק ממשרד הכלכלה • הקמת והרחבת המפעלים צפויה לייצר כ-150 משרות חדשות

עובדים במפעל מזגנים | צילום: יח"צ אלקטרה

באם הנכם מחזיקים במפעל תעשייה, חשוב שתדעו על האפשרות לקבל מענקי השתתפות בהרחבת או ייעול העסק, באמצעות פנייה לרשות ההשקעות במשרד הכלכלה.

מנהלת הרשות להשקעות במשרד הכלכלה והתעשייה, אישרה לאחרונה 13 תכניות, במסגרת חוק עידוד השקעות הון, באזורי פיתוח א' בישראל.

באזור הצפון אושרו 11 תכניות בהשקעה של 246,471,500 ש"ח ובמונחי מענק: 49,294,300 ש"ח, שיובילו לקליטת עובדים חדשים.

התוכניות כוללות מענקים לחברות במגוון רחב מאוד של תחומים. החל מחברה המייצרת שתלים דנטליים, דרך חברה לברזים ושסתומים, חברה המייצרת כלי חיתוך, אחרת המייצרת עמודי חשמל וארונות תקשורת, ספקי כוח, סוללות לשימוש במערכות חימום וקירור וכלה בחברה המייצרת כלים הנדסיים.

החברות מספקות שירותים לתעשייה הביטחונית והצבאית, לעולם ההיי טק, מיכון רפואי, תעשייה מסורתית וכדומה.

באזור הדרום אושרו 2 תכניות השקעה בסך כולל של 11,120,000 ש"ח, ובמונחי מענק: 2,224,000 מיליון ש"ח שיובילו לתוספת של עובדים.

התכניות בחברה המייצרת זרעי ירקות ומשווקת תוצרתה ל-84 מדינות ברחבי העולם, וחברה נוספת, העוסקת בפתרונות אריזה ייחודיים בסוף קווי הייצור.

תכניות ההשקעה מיועדות להרחבת פעילות החברות על ידי השקעה בציוד, השקעה במערכי ייצור, סיוע בהקמת או בהעברת מפעלים, דיגיטציה ואוטומציה של הייצור ועוד. התכניות תאפשרנה לחברות להתייעל ולהגדיל את תפוקת הייצור והפריון ובכך לפעול לחיזוק הכלכלה והתעשייה וליצירת תעסוקה.

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "הקמת והרחבת מפעלים בארץ כולה, ובפריפריה בפרט,  נמצא בראש סדר העדיפויות של משרד הכלכלה והתעשייה. המשרד, באמצעות מנהלת הרשות להשקעות, מאשר תכניות למתן מענקים, למפעלים שיתרמו לפיתוח כושר הייצור של משק המדינה, לחדשנות ולפריון של התעשייה. מעבר למענקים, יפעל המשרד לסייע בהסרת חסמים והקלות ברגולציה"

ד"ר נחום איצקוביץ, מנהל הרשות להשקעות במשרד הכלכלה והתעשייה: "רשות ההשקעות ממשיכה לסייע בהקמה והרחבה של מפעלים ברחבי הפריפריה, בצפון ובדרום, ביו"ש ובירושלים. בכל השקעת הון קטנה כגדולה, יש ערך מוסף לכלכלה, ביצירת מקומות תעסוקה, כמו גם בתרומה למשק, לצמיחה, לייצור, לפריון ולייצוא ובכך, לחזק את כלכלת המדינה ואזורי הפיתוח השונים".

כתיבת תגובה