מענקי הנכים אושרו ויעברו לחשבונות הבנק – החודש

בעלות של כמיליארד ש”ח: מענקי הנכים אושרו בממשלה • הכנסת תדון בנושא ותוסיף בו • גובה המענק יקבע בהתאם לסוג הקצבה, אחוזי הנכות ומספר חודשי הזכאות של הנכה • ובשורה נוספת: גם הילדים הנכים יזכו למענק

הפגנת נכים בכניסה לירושלים | צילום ארכיון, אילוסטרציה: יונתן סינדל, פלאש 90

הממשלה אישרה את החלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ”ץ למתן סיוע לנכים. החוק יועבר לאישור הכנסת והמענקים צפויים להגיע לחשבונות הנכים כבר החודש.

במסגרת החוק, המשמש חלופה לפעימה השנייה של קצבאות הנכות, יקבע מענק סיוע חד פעמי לנכים בתקציב המדינה ההמשכי, אשר אושר בממשלה ובכנסת.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

גובה המענק יקבע בהתאם לסוג הקצבה, אחוזי הנכות ומספר חודשי הזכאות של הנכה במהלך שנת 2020, כפי שתואם גם עם ארגוני הנכים. 

המענק לכל נכה ישולם בשתי פעימות – בחודשים אוקטובר ודצמבר 2020. עלות המהלך – 940 מיליון שקל.

כאמור, גובה המענק משתנה בהתאם לסוג הקצבה, אחוז הנכות ומספר חודשי הזכאות לקצבה במהלך שנת 2020. כך לדוג’ זכאי קצבת נכות כללית לאורך כל שנת 2020, בעל 100% נכות יזכה למענק בגובה 2,280 שקל.

שר האוצר הנחה את אנשי משרדו כי במהלך דיוני החקיקה בכנסת, יעודכן תזכיר החוק ויאפשר גם מתן מענק לכלל הילדים הנכים. לאחר השלמת הליך החקיקה, המענק ישולם במסגרת קצבת הנכות לה זכאים הנכים בשתי פעימות, הראשונה מיד עם סיום החקיקה בחודש אוקטובר והשנייה במהלך חודש דצמבר.

כאמור, במסגרת התיקון לחוק הביטוח הלאומי בשנת 2018 נקבע מתווה להעלאת קצבאות הנכות שאמור היה להגיע לסיומו עד שנת 2021. לאור זאת, ובמטרה לסייע לאוכלוסיית הנכים בימים אלה, נקבע המענק כתחליף חד פעמי, עד לתום הסדרת הפעימה השנייה. 

870/135 ליינר ארטקל

שר האוצר ישראל כ”ץ: “הצבתי את הסיוע לנכים בראש סדר העדיפויות התקציבי, ואני שמח שהיום הממשלה מאשרת את החוק בסך מיליארד שקלים כדי להעבירו לכנסת ולאפשר לציבור היקר הזה לקבל בקרוב את התשלומים המובטחים. אני מודה לרה”מ בנימין נתניהו על התמיכה והסיוע בהעברת החוק. נוסיף לחבק את הנכים ולתת להם את כל הסיוע הנדרש גם בעתיד”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

2 תגובות ל: "מענקי הנכים אושרו ויעברו לחשבונות הבנק – החודש"

  1. עכשיו שנעשה צדק וכול הנכים יקבלו אפשר להגיד כול הכבוד לממשלה שלנו שדואגת לאזרחים בתקופה קשה כזאת

  2. עדיין לא הבנתי האם ילדים עם 100%נכות יקבלו גם הם את המענק

כתיבת תגובה