מאה עובדים ב’תעשיות מתכת שתולה’ ניצלו מפיטורים

הקרן לסיוע למפעלים במצוקה תאשר הלוואה של אחד-עשר מיליון שקל למפעל בצפון • זהו המפעל החמישי שהקרן שהוקמה על ידי האוצר מצליחה להציל

כחלון הבוקר בשתולה. צילום: דוברות האוצר

שר האוצר, חה”כ משה כחלון (כולנו) ושר הכלכלה, חה”כ אלי כהן (כולנו) יחד שורה של בכירים, הגיעו הבוקר (ד) למפעל ‘תעשיות מתכת שתולה’ שבגליל, על מנת לחנוך את תכנית ההצלה של המפעל, במסגרתה תעביר הקרן למפעל שבמצוקה אחד-עשר מיליון שקל. קרן תנופה של ההסתדרות תעביר חמישה מיליון והמשקיע ההודי שרכש את החברה יוסיף ארבעה מיליון.

מפעל תעשיות מתכת שתולה מתמחה בייצור ציוד וחלקים בתחום הביטחון, התעופה והשוק האזרחי. לפני שנתיים נקלע המפעל לקשיים כלכליים. במטרה למנוע את הקריסה, הזרימה חברה אחות הון להצלתו. אך הדבר לא עזר. החברה הגיעה לסף חדלות פירעון ובשל כך מונה לה נאמן שהגיע להסדר נושים בסכום של 21 מיליון שקל. לאחר מאמצים רבים ובסיוע הקרן לסיוע למפעלים במצוקה, גייסה תעשיות מתכת שתולה את החברה ההודית ‘saisanket’ שהודיעה כי תשקיע במפעל למעלה מארבעה מיליון שקלים.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו ל’ביזנעס’ בפייסבוק

כחלון אמר הבוקר כי “כל משרה שאנחנו מצילים כאילו הצלנו עולם ומלואו, פרנסה של משפחה וילדים. למרות שרק השבוע פורסמו נתוני אבטלה מהטובים שהיו מקום המדינה, אנחנו ממשיכים להילחם על כל משרה. הבשורה היום היא עצומה: מעל 100 משרות ניצלו כתוצאה משילוב ידיים של הממשלה, ההסתדרות והתעשייה. המפעל בשתולה הוא דוגמה ומופת ליזמות. אנחנו לא מתכוונים לעצור כאן ונמשיך וניאבק על כל משרה בכל מקום בארץ”.

כעת צפוי המפעל לעבור תכנית הבראה והתחזית היא שכבר במהלך השנה הקרובה יגיע למחזור מכירות של חמישים מיליון שקליים. באוצר מקווים כי לאחר יישום תכנית ההבראה, יעמוד המפעל על הרגליים בכוחות עצמו ויוכל לצאת לדרך כלכלית עצמאית.

ono-side
inner

כתיבת תגובה