מצטרפת לייקור: אסם מעלה מחירים של עשרות מוצרים

תתכוננו לשלם יותר על קטשופ, פסטה, פתיתים וחטיפים של 'אסם' | החברה הודיעה כי תעלה מחירים של עשרות מוצרים | עליית המחיר תהיה בשיעור של בין 3 עד 7 אחוזים, זאת לאחר שלטענת החברה: "נקטנו בכל מהלך אפשרי וספגנו התייקרויות לאורך תקופה ארוכה" | ואיך הייקור יגולגל אל הצרכנים?

מוצרי אסם | צילום ארכיון: יח"צ

העלאת המחירים לצרכנים הופכת למכת מדינה. רק לפני מספר ימים המליצה ועדת המחירים להעלות את מחירי מוצרי החלב שבפיקוח בשיעור שבין 3.36% ל-8.76%, והבוקר מודיעה חברת המזון השלישית בגודלה בישראל, 'אסם', כי תעלה מחירים בשיעור שבין שלשה ועד 7%.

כך למשל, הקטשופ יתייקר ב-6.1%, במבה ב-4.6%, קפה טסטר צ'ויס ב-6.2%, ופסטת 'פרפקטו' ב-7%. אגב, יש בשורה אחת טובה: המטרנה לסוגיה לא תתייקר.

מחברת אסם נמסר כי "מחירי חומרי הגלם, האריזה ועלויות השינוע זינקו בעשרות עד מאות אחוזים באופן שלא נראה כמותו בעבר. לצערנו, המגמה ממשיכה והשלכותיה מסתכמות בעלויות חסרות תקדים בהיקפן, גם בניכוי השפעת שערי החליפין. 'לאחר שנקטנו בכל מהלך אפשרי וספגנו את התייקרויות במשך תקופה ארוכה, אנו נאלצים לבצע עדכון שמפצה באופן חלקי בלבד על התייקרויות התשומות".

למרות שהייקור הוא על הקמעונאים ורשתות השיווק, סביר מאוד להניח שהייקור לצרכן יורגש באופן בולט עוד יותר, כיוון שלכל ייקור נוספים אחוזי הרווח הקבועים, דבר שמעלה עוד את אחוז הייקור שיגולגל כפי הנראה אל הצרכנים.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה