מקדימה את הלגליזציה: ממתקי קנאביס בכשרות בד”ץ?

האם בקרוב נראה ממתקי קנאביס בהכשר מהודר? מסתבר שהיום הזה לא ממש רחוק • ‘כרמית’ ותיקון עולם’ חתמו על הסכם שת”פ לייצור שוקולד ומוצרי מאפה המשלבים רכיבי קנאביס, לתעשיות הקנאביס הרפואי והמזון • כיום, שוקולד הקנאביס מיועד ליצוא בלבד

בהנחת אבן הפינה למפעל כרמית בציפורית שבנוף הגליל | צילום: בן פרידמן

מניית יצרנית המתוקים כרמית שבבעלות לני סקסטין רשמה אתמול זינוקים במסחר בבורסה ובשלב מסויים עלתה בכ-14%, במקביל עלתה גם מניית חברת ‘תיקון עולם קנבט’ בכ-4%.

הסיבה לכך הייתה חתימה על שיתוף פעולה בין החברות להפקת שוקולד ומוצרי מאפה המשלבים רכיבי קנאביס, לשילובם בתעשיות הקנאביס הרפואי והמזון.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

חברת ‘כרמית’, המייצרת קו ענק של מוצרים בהכשר הבד”ץ של העדה החרדית, עשתה מספר מהלכים בשנים האחרונות והפיקה סדרה של שוקולד איכותי ללא סוכר, בנוסף לליין מוצרים ללא גלוטן. כעת מקדימה החברה את הלגליזציה הצפויה להתרחש בפועל בשנה הקרובה וחותמת על הסכם לשיתוף פעולה ייחודי ביותר.

על פי מזכר ההבנות הצדדים יערכו בתוך 45 ימים ממועד ההתקשרות פיילוט לבדיקת ההיתכנות העסקית, במקביל לניסיון לקבל את אישור הרגולטורים. תיקון עולם מצידה תהא ספקית ה- CBD הבלעדית לכל המוצרים לתעשיית המזון וכרמית תהא ספקית השוקולד הבלעדית לכל המוצרים לתעשיית הקנאביס הרפואי בלבד.

הצדדים התחייבו ביניהן לשמור על בלעדיות לתקופה של 60 ימים ממועד ההתקשרות, כאשר כל עוד מי מהצדדים לא הודיע בתום לב על כישלון המשא והמתן להתקשרות בהסכם המפורט, לא ינהלו משא ומתן לפיתוח, ייצור או שיווק של המוצרים עם צד שלישי אחר.

נזכיר כי בסוף השבוע שעבר הציג שר המשפטים אבי ניסקורן את מסקנות הצוות הבין-משרדי לבחינת הרפורמה בקנאביס ואמר שהוחלט לקדם את הלגליזציה לאחר שנים של אכיפה פלילית בתחום. על פי ההודעה, נראה כי בכוונת משרד המשפטים לאשר עד הלגליזציה כבר במהלך 2021, כאשר רק בחירות יוכלו לעצור את התהליך, שעלול להיות הרסני לנוער לפי פרשנויות שונות.

ב’כלכליסט’ דווח כי בתחילת השנה, החלה כבר כרמית לייצר לראשונה שוקולד המכיל זרעים ושמן HEMP המופק מצמח הקנאביס. שוקולד הקנאביס מיועד ליצוא בלבד, היות שבישראל אסור עדיין לשווקו והוא מיוצר על ידי כרמית כמותג פרטי עבור רשתות פארם.

כמה קרוב היום בו נראה על המדפים שוקולד קנאביס בהכשר מהודר? ימים יגידו.

Inner article

בינתיים שוק הקנאביס בישראל צומח משמעותית וגם היום נרשמה היסטוריה, כשחברת פנאקסיה ישראל ייצאה לאוסטרליה משלוח ראשון של קנאביס רפואי, במסגרת הסדר עם משרד הבריאות והצפי לצמיחה שלו בישראל עומד על מאות אחוזים.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה