מקלב: אם לא נדחוף צעירים, לא נוכל להתגאות בפני העולם

המדענים הצעירים הגיעו לכנסת ופגשו ביושב ראש ועדת המדע והטכנולוגיה שאמר: “אם לא נדחוף את המדענים הצעירים, לא נוכל להתגאות בפני העולם בפיתוחים וחידושים”

מדענים צעירים. אילוסטרציה. צילום: גילי יערי | פלאש 90

חה”כ אורי מקלב (יהדות התורה) נשא היום (ג) דברים במסגרת אירוע לציון עשרים שנה לתחרות מדענים ומפתחים צעירים בישראל, שאת שלב הגמר במהלכה מארחת דרך קבע ועדת המדע והטכנולוגיה בכנסת. בטקס לקחו חלק נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, מדענים צעירים לדורותיהם, בוגרי התחרות, שופטים ומנחים בתחרות, מנהלת ויושבת ראש מוזיאון המדע ואחרים.

מקלב ציין כי מאז החל בתפקידו חיזק את שיתוף הפעולה במסגרת התחרות בפרט ובקידום מדענים ומפתחים צעירים בפרט. הוא אמר כי “לנוכח החשיבות הרבה, אנחנו משקיעים בתחום רבות ורואים בכך זכות. לכל חבר כנסת יש יום בשנה בו הוא יכול לעשות שימוש במתקני הכנסת ולהקדישם לנושא החשוב לו במיוחד, ובשנתיים האחרונות וכך גם בשנה הבאה, בחרתי לקיים את אירוע הכרזת הזוכים בתחרות זו באודיטוריום המרכזי בכנסת”.

250/200 סייד בר + קובייה

עוד הוסיף מקלב ואמר: “מצוין במקורות כי ‘אם אין גדיים אין תיישים, אם אין תיישים אין צאן, אם אין צאן אין רועה, אם אין רועה, אין עולם’. זו אותה השקפה לגבי תחום המדעים. לא תמיד אלה המקצועות הפופולריים. לא תמיד התחומים זוכים לעידוד מהסביבה. לכן בתחרות הזו יש תועלת גדולה להמשכיות ולדחיפה. אם לא נדחוף את הצעירים היום, לא נוכל בעתיד להתגאות בפני העולם כולו, בפיתוחים והחידושים המובילים שנולדים בישראל, כפי שאנו זוכים לעשות היום”.

תחרות מדענים ומפתחים צעירים בישראל היא מפעל לאומי חינוכי לתלמידי תיכון מכל רחבי הארץ ומכל המגזרים. שנת 2017 היא השנה ה-20 לקיומה של התחרות בארץ בניהולו של מוזיאון המדע ע”ש בלומפילד בירושלים ושותפים לה ועדת המדע, האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים ומנהל תקשוב טכנולוגיה ומערכות מידע במשרד החינוך.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה