מקלב: השכירות בחריש זולה ומושכת קהל מהריכוזים החרדים

בפגישה עם תושבי חריש החרדים הצהיר סגן שר התחבורה: “תחבורה זמינה ואמינה מהריכוזים החרדים לעיר חריש זהו צורך אסטרטגי” • הורה לצוותו לקיים סקר תנועה במקום ובמקביל להתחיל את התהליך להקצאת קווי שירות יעודים לעיר מהריכוזים החרדים • בתוך כך, במטרה ליצור יציבות כלכלית לנהגי ההסעות הפרטיות עקב משבר הקורונה: סגן שר התחבורה אורי מקלב נועד עם ראש ארגון חברות ההסעות הפרטיות בישראל

חריש | צילום: 'ביזנעס'

משרד האוצר יאפשר את מימוש האופציות הקיימות בהסכמים מול חברות ההסעות, במקביל משרד התחבורה מתגבר בימים אלו את קווי השירות בנהגים ואוטובוסים פרטיים – מהלכים שיביאו יציבות פיננסית בתחום. הדברים נודעו בפגישה שקיים סגן שר התחבורה אורי מקלב עם ראשי ארגון ההסעות הפרטיות בישראל, זאת לאור הקשיים בהם נמצאים נהגי ההסעות האוטובוסים הפרטיים בישראל.

סגן השר מקלב הציג בפני מנכ”ל הארגון, שוקי שדה ויו”ר הארגון ניסים סרוסי והרב מוטי זורגר נתונים לפיהם משרד התחבורה תגבר את קווי השירות העירוניים בנהגים ובאוטובוסים מהסקטור הפרטי במטרה להביא יציבות כלכלית בענף, ככל הניתן.

250/200 סייד בר + קובייה

במקביל, כבר לפני מספר שבועות פנה סגן שר התחבורה אורי מקלב למשרד האוצר בכדי לאפשר את מימוש האופציות הקיימות לנהגי ההסעות. כיום, בארץ ישנם מספר רב של הסכמים מול נהגי ההסעות החל מהסעות התלמידים ועד להסעות עובדי הממשלה, על פי ההסכם קיימת אופציה למדינה להאריך את החוזים מולם. הארכת החוזים ומימוש האופציות יוסיפו נדבך חשוב ליציבות הכלכלית של החברות מול המערכות הפיננסיות בישראל.

בפגישה עם נציגי וראשי ארגון ההסעות הפרטיות | באדיבות המצלם

בפגישה עלה אף הצורך הגדול בהגדלת מספר הנהגים ובעיקר תגבור נהגים מהציבור החרדי אשר יביאו שירות טוב יותר בקווי השירות בריכוזים החרדיים. סגן השר, המשמש גם כיו”ר הרשות לפיתוח כלכלי חברתי-חרדי, הורה לצוותו לבחון את האפשרות לייצר חיבור בין משרד הכלכלה לקבוצות הנהגים במטרה לממן את הלימודים הכרוכים בכך, תוך שיתוף פעולה עם ארגון ההסעות שיביא משרות בתחום – דבר שיבטיח תעסוקה לאחר סיום מערך הלימודים.

Inner article

מוקד משיכה לחרדים

במקביל נועד סגן שר התחבורה ומי שעומד בראש הרשות לפיתוח כלכלי חברתי-חרדי,עם תושבי חריש. התושבים סקרו בפני מקלב את הצרכים הקיימים בעיר המתפתחת בקצב ענק והצורך בתחבורה זמינה ויעילה לתושבי העיר שגדלה מאוד בשנים האחרונות וכעת מונה מעל עשרת אלפים תושבים. זאת, במקביל לפיתוח מוסדות הלימוד בעיר, פיתוח מחלף משמר הגבול אשר יקצר את זמני הנסיעה וקידום בניית מסופי תחבורה ציבורית לטובת קווי השירות זאת במקביל לתכנון עתידי של תחנת רכבת במסגרת מהמסילה המזרחית המתוכננת בימים אלה.

“תכנון תחבורתי נכון יוכל להביא פיתוח ושגשוג לעיר”, אמר סגן השר מקלב, “מחירי השכירות זולים יותר מהריכוזים החרדים ומיקומה של העיר יחד עם תחבורה איכותית יביא תושבים רבים למקום”.

נציגי תושבי המקום, עסקני הציבור בעיר, ר’ חיים בובליל, ר’ יחיאל סלומון ור’ אריאל בובליל, ציינו לשבח את פעילותו של מקלב להעברת כיתות הלימוד למבנים יבילים עד אשר יסתיימו הליכי התכנון והבניה של משכני הקבע של תלמודי התורה.

מקלב בפגישה עם עסקנים מחריש | צילום: באדיבות המצלם

סגן השר הורה לצוותו לקיים סקר תנועה במקום ובמקביל להתחיל את התהליך להקצאת קווי שירות יעודים לעיר מהריכוזים החרדים. “תחבורה זמינה ויעילה לעיר וממנה אל הריכוזים החרדים זהו צורך קיומי ואסטרטגי לעיר, התחבורה היא חלק הכרחי מהחיים בעיר החדשה, תושבים רבים עובדים בריכוזים החרדים בבני ברק או באלעד, החינוך והתחבורה הם בראש סדרי העדיפויות ואנחנו פועלים להביא שירות יעיל וזמין לתושבים” סיכם.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

9 תגובות ל: "מקלב: השכירות בחריש זולה ומושכת קהל מהריכוזים החרדים"

 1. כל הכבוד למשפחת בובליל!!!

 2. אכן . המהפכה החרדית שחריש עוברת בשנתיים האחרונות מצריכה בדחיפות רווים ישירים לריכוזים החרדיים,
  בכל שבוע עוברות משפחות חרדיות רבות לעיר בעקבות כך שהציבור החילוני לא מגלה ענין בעיר שתוכננה ומותאמת לציבור החרדי.

  השבוע החל פרסום מאסיבי ב”יתד נאמן” על פרויקט נוסף לציבור החרדי (ליטאי) לאחר שהקבלן נואש מלנסות לשווק לציבור החילוני.
  הפרויקט נמצא צמוד לשכונת בצוותא שם רכשו במחיר למשתכן ובשוק חופשי מעל 350 משפחות חרדיות!!!

 3. בית שמש מספר 2.חרדים צריכים הפרדה רחבה מחילונים שרכשו דירות בחריש.לא יתכן שיתנו להם להשתלט על עיר שלמה

 4. אני בתור משקיע שמח שיבואו כמה שיותר חרדים ככה ערך הדירה תעלה

 5. חיים בובליל ראש העיר הבא

 6. אשריכם ישראל חריש עיר שממתרבה בה תורה

 7. חברים יקרים
  הרוב בחריש הוא חילוני מעל 55%
  יש בחריש חנויות פתוחות בשבת ועוד….
  למה אתם משלים ציבור שלם?

 8. צריך לומר: השכירות בחריש זולה ולכן מושכת אוכלוסיה בעייתית (מכל גווני הציבור בישראל). אין שום אינטרס לשמר את מחירי השכירות הזולים, שכן העיר הזו שנראית חדשה ״מהניילונים״ תיראה תוך מספר שנים בודדות כמו מעברת פליטים. מי שקנה דירה להשקעה בחריש שידע שלטווח הארוך ערך הדירה שלו ירד אם ימשיך להשכיר במחירי נזיד עדשים.

 9. לא יאומן איך בכל אתר שעולה כתבה על כמות הבלתי נתפסת של ציבור חרדי בעיר ,תמיד משום מקום צץ כותב אנונימי שמספר שאין חרדים בחריש וחנויות פתוחות .מוזמנים לראות בעצמכם – כל המסעדות מהדרין ,27 בתי כנסת בתוך שנתיים ,2 תלמודי תורה 2 בתי ספר חרדים למגזרים שונים , שטיבלך עם עשרות מנינים .ולצערנו בפאתי העיר חנות גלידה שמנוהלת ע”י אדם שאינו תושב העיר ,תחנות דור אלון שפתוחה כמו כל תחנות הדלק בארץ או רובם .
  אז לכותב אנונימי הציבור החרדי מכבד את המיעוט החילוני בעיר , אל תנסה לערער את המציאות

כתיבת תגובה