שמירת מרחק ומסכות על פני הסועדים: גובש מתווה המסעדות

שני מטרים בין סועד לסועד, מטר אחד בין שולחן לשולחן, מסכות על פני הסועדים ביציאה ובכניסה ולפחות 40 ס”מ מרווח בין מסעד למסעד • מחזירים את המסעדות לפעילות ביום רביעי הבא: ביוזמת משרד הכלכלה והתעשייה, השבוע יעלה לדיון משותף עם משרד הבריאות המתווה שגובש לאישור ‘התו הסגול’ במסעדות, ובשבוע הבא יוכלו המסעדות לשוב לפעילות

מסעדות בתל אביב הפעילות בטייק אווי | צילום: ביזנעס

גובש מתווה התו הסגול: כך יוכלו המסעדנים לשוב לעבודה. לקראת דיון שיתקיים ביום רביעי הקרוב, בין משרד הכלכלה והתעשייה למשרד הבריאות, בנושא חזרה לפעילות של ענף המסעדות, יציג משרד הכלכלה והתעשייה מתווה שקידם, שיאפשר פתיחתן של מסעדות, בכפוף לעמידה בתנאיי תו סגול ייעודי.

המתווה גובש בהתייעצות עם נציגי ארגוני המסעדות, כשהוא כולל הנחיות מחייבות שיאפשר שמירה על הבריאות העובדים והלקוחות, לצד תפעול העסק באופן בו יוכלו בעלי העסקים לעמוד בדרישות.

250/200 סייד בר + קובייה

לצד הכללים שנקבעו עד כה במסגרת החזרה לשגרה, בהם תשאול עובדים על תסמינים, מדידת חום, שמירת מרחק בתורים, חיטוי משטחים, אספקה של מוצרי היגיינה ועוד, כולל התו הסגול הייעודי, כללים נוספים לענף המסעדות. כך לדוגמה כולל המתווה הוראות לגבי שטיפת כלים בטמפרטורה של 70 מעלות, החלפת מדי העובדים עם תחילת העבודה, חיטוי שולחנות וכיסאות בעת תחלופת הסועדים, וכן דרישה כי עריכת השולחן תתבצע רק לאחר שהסועדים מתיישבים.

על מנת לשמור על ריחוק חברתי גם במסעדה, נקבע כי בתורים בכניסה למסעדה יישמר מרחק של 2 מ’, ומרחק של מטר אחד בין שולחן לשולחן, או מרחק של 40 ס”מ בין גב כיסא לגב כיסא. על הסועדים תחול חובת עטיית מסכות בכניסה וביציאה מהעסק.

על פי המתווה של משרד הכלכלה והתעשייה, המסעדות יוכלו להיפתח ב-20.5, ובכך לאפשר לעובדות ועובדים רבים לחזור למעגל העבודה, ולעסקים לחזור לפעילות, זאת לצד שמירה על בריאות המבלים והעובדים.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "שמירת מרחק ומסכות על פני הסועדים: גובש מתווה המסעדות"

  1. וואוו, אני כבר רעב מאוד. איך שרדנו עד עכשיו בלי מסעדות.
    באמת לא אכפת לי כמה יש בין הכסא שלי לכסא של הרעב השני, העיקר שיתנו לנו כבר לאכול.
    ואת עריכת השולחן מול הסועדים צריך לאמץ לתמיד. נמאס מסכו”ם שנחו עליו זבובים ואבק.

כתיבת תגובה