‘מרכבים’ תשיק בקרוב את האוטובוס החשמלי הישראלי הראשון

האוטובוסים החדשים מתוכננים ומיוצרים על ידי מיטב המומחים במפעל של חברת ‘מרכבים’ בקיסריה, יפעלו באמצעות אנרגיה חשמלית שתצמצם את פליטת המזהמים ותשמור על איכות הסביבה

אוטובוס חשמלי , צילום - יחצ

חברת ‘מרכבים טכנולוגיות תחבורה’ בע”מ, יצרנית האוטובוסים הוותיקה בישראל, שוקדת בימים אלה על ייצור אוטובוסים ידידותיים לאיכות הסביבה – הראשונים מתוצרת ישראלית כחול-לבן.

האוטובוסים החדשים יפעלו באמצעות אנרגיה חשמלית שתצמצם את פליטת המזהמים מהאוטובוס ותעזור לשמור על איכות הסביבה. האוטובוסים מתוכננים ומיוצרים על ידי מיטב המומחים במפעל של חברת ‘מרכבים’ בקיסריה, בשיתוף עם חברת ‘גולדן דרגון’ הסינית.

לטענת החברה, האוטובוסים עומדים בתקינה אירופאית יורו 6. המרכבים עשויים מפלדת אל-חלד (נירוסטה) המקנה חוזק ובטיחות. בשילוב ההנעה חשמלית מוזילים באופן דרמטי את עלויות ההפעלה והתחזוקה של האוטובוסים. הנעת האוטובוסים תתבצע באמצעות סוללות נטענות שיספקו לאוטובוסים החשמליים את הכוח הנדרש עבור הנסיעה.

אוטובוס חשמלי , צילום – יחצ

כל אוטובוס מהדגם המיועד יוכל לשאת עד 80 נוסעים בו זמנית וטווח הנסיעה המוערך של האוטובוס בין הטענה להטענה מוערך בלפחות -200 ק”מ; טווח זה מכסה יום עבודה מלא של אוטובוס עירוני. ב’מרכבים’ מקווים כי כבר בחודשים הקרובים, האוטובוסים החשמליים מייד אין ישראל, יכנסו לשירות בחברות התחבורה הציבורית בישראל.

רמי טסלר, סמנכ”ל שיווק חברת ‘מרכבים’, אמר: “החברה פועלת רבות ומחויבת למען שמירה על איכות הסביבה. רק לאחרונה זכינו בפרס תו הזהב לאיכות, בטיחות ואיכות הסביבה וזאת כתוצאה ישירה של מאמצינו הרבים בנושא. פננו כל העת בחדשנות ופתוחים חדשים וכחלק מאותם מאמצים פועלת בימים אלו החברה בייצור האוטובוס החשמלי הראשון כחול-לבן”.

חברת ‘מרכבים’ מייצרת כ-600 אוטובוסים בשנה. היא מובילה את התעשייה בארץ, מעסיקה כמה מאות עובדים.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה