מרכז בקרה מצולם ידווח און-ליין מכל התחנות בארץ

קווי התחבורה לכותל יתוגברו 24 שעות ביממה • סמוטריץ: הבעיות בתחבורה הציבורית למגזר החרדי עומדות על ראש סדר היום של המשרד • בקרוב ייפגש עם צוותים מהרשויות החרדיות לבחון תכניות להסדרת התחבורה הציבורית

אייכלר וסמוטריץ בישיבה עבודה | צילום: באדיבות המצלם

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' הודיע כי בקרוב יורחבו שעות הפעילות לכותל המערבי לכל שעות הלילה בזמני העומס, כגון בין הזמנים וחגים. כמו"כ הודיע השר כי יוסדרו בעיות התחבורה בשער האשפות. בנוסף תיבדק אפשרות לתקף באופן עצמאי בתחנה כדי למנוע לחץ של הנוסעים באוטובוסים.

הדברים נאמרו בפגישת עבודה שיזם ח"כ ישראל אייכלר עם השר סמוטריץ' במטרה להביא לפתרון בעיות בתחבורה הציבורית. אייכלר סיפר על הנוסעים התקועים בתחנות האוטובוסים שעות ארוכות בגשם ובשמש. סמוטריץ' הבטיח כי יתוגברו הקווים בנקודות העומס ובפרט בזמנים מיוחדים כמו ערבי ומוצאי חגים ושבתות וימי בין הזמנים.

Box

שר התחבורה אף בישר על הקמת מרכז בקרה ממוחשב ומצולם בתוך משרד התחבורה, שידווח און-ליין מכל הקווים והתחנות בכל רחבי הארץ. המרכז יוקם בשיתוף פעולה עם המפעילים וייתן מענה מידי לטיפול בכל בעיה או תלונה שתצוץ בכל תחנה.

בנוגע למצוקת התחבורה הציבורית בערים החרדיות אמר השר כי יש צורך בהקמת מסופים בבני ברק והרחבתם בשאר המקומות. לשם כך, הודיע, יפגוש את ראשי הרשויות הרלוונטיים ואת הצוותים שלהם על מנת לבחון באופן יסודי את הסוגיה, ולהביא לפתרון מהיר ויעיל.

בנוסף העלה אייכלר בעיות נוספות כמו אפלייתם לרעה של בני הישיבות שאינם מקבלים הנחה ברב קו כמו סטודנטים, וכן העומס הרב של פניות הציבור שמגיעות ללשכה ולוועדה בנוגע למשרד התחבורה. "מערך פניות ציבור חייב להיות חלק בלתי נפרד מהמשרד ולא מיקור חוץ", אמר.

כתיבת תגובה