כך משפיעה הקורונה על הקרונות

משבר תחבורה ותעופה • תחנת הרכבת בנתב”ג נסגרת לכניסת מגיעים מחו”ל • בשל החשש מנגיף הקורונה ובעקבות בידוד פקחים, רכבת ישראל מצמצמת קווים במספר מקומות בארץ • יותר מ-200 אלף אזרחים זרים ששהו בארץ עזבו בשבועיים האחרונים מרצונם • ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה באל על לאחר החלטות החברה על חל”ת ופיטורי עובדים

רכבת ישראל | צילום: הדס פרוש, פלאש 90

התחבורה הציבורית בישראל, עדיין איננה נעצרת לגמרי, בעקבות נגיף הקורונה, כפי שקורה במדינות אחרות בעולם. במקביל נעשים מאמצים כדי לא להגיע לכך. במשרד התחבורה מבצעים בכל העת הערכות מצב, בשיתוף גורמי המקצוע במשרד הבריאות ובמשרד ראש הממשלה. בתחילת השבוע הוחלט, על ביטול ישיבת נוסעים בקרבת הנהג, על מנת ליצור חיץ בין הנוסעים לנהג במהלך הנסיעה, זאת כדי למנוע פגיעה במשרתי הציבור בתחבורה.

במקביל, הונחו הנהגים לפתוח את חלונות האוטובוסים, כדי להגיע לאוורור מלא ככל שניתן. הוראה נוספת עסקה בצפיפות באוטובוסים. על פי הוראה זו לא תתאפשר הסעת נוסעים בעמידה בקווים הבינעירוניים. משפחות חרדיות סיפרו ל’ביזנעס’, כי בעוד ההוראה הראשונה שלא לשבת בקרבת הנהג נשמרה במהלך נסיעות הפורים, את ההוראה השנייה היה קשה מאוד לשמור, עקב הלחץ הגדול.

250/200 סייד בר + קובייה

בהודעות משרד הבריאות, על תנועת חולי הקורונה בארץ, במסגרת החקירות האפידמיולוגיות, התרבו הדיווחים על נוסעים ששבו מחו”ל לביתם, באמצעות הרכבת. מדובר במספר חולים, שקבלו את ההוראה להיכנס לבידוד בית, מיד עם חזרתם מחו”ל, אולם את הדרך לביתם הם עשו באמצעות התחבורה הציבורית, ובעיקר דרך הרכבת היוצאת מנתב”ג.

פקחים בבידוד

בעקבות כך הוחלט, על סגירת תחנת הרכבת בנמל התעופה בן גוריון בלוד לנוחתים מחו”ל. ההחלטה התקבלה בתום סדרת דיונים, בראשות שר התחבורה סמוטריץ, מנכ”ל רכבת ישראל, מיכאל מיקסנר וגורמי מקצוע נוספים.

ל’ביזנעס’ נודע, כי לפחות 9 פקחי רכבת נמצאים בבידוד, לאחר שכמה מהם היו באזור של נשאי קורונה, בדרכם מנתב”ג או במקומות אחרים בארץ. חלק מהפקחים בבידוד ביתי, לאחר שחזרו מחו”ל. על פי ההנחיה החדשה, הנסיעה ברכבת מנתב”ג, תותר אך ורק לעובדי הנמל ולמגיעים מטיסות הפנים, זאת באמצעות הצגת תג עובד או כרטיס טיסה.

כמו כן, נוסעי טיסות הפנים הנוחתים בטרמינל 1 – יוכלו להמשיך ולהשתמש בשירותי הרכבת כרגיל. צוותי הביטחון של הרכת יהיו אחראים על אכיפת ההנחיה.

שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ, אמר לאחר ההחלטה, כי “‏בהתאם להערכת מצב עדכנית שערכנו, ובשביל לדאוג לבריאותכם ולבריאות עובדי הרכבת, החלטנו כי החל ממחר, תתאפשר עליה לרכבת בתחנת נתב”ג, רק לעובדי המתחם בהצגת כרטיס עובד ולבאים בטיסות פנים, בהצגת כרטיס הטיסה. מצפים להבנה ולשיתוף פעולה של הציבור”.

ביטול קווי רכבת

אם לא די בכך, רכבת ישראל הודיעה אמש, כי בשל גידול משמעותי במספר פקחי הרכבת אשר נמצאים בבידוד, בהתאם להנחיות משרד הבריאות, יחולו שינויים בתנועת הרכבות.

היום, יום חמישי 12.3.20, לא פועלות רכבות הנוסעים בקווים להלן:

באר שבע צפון האוניברסיטה – דימונה.

בית שמש- ירושלים מלחה.

לוד- ראשון לציון הראשונים.

רכבות הלילה בין תחנות באר שבע מרכז ות”א ההגנה (הלילה שבין חמישי לשישי).

Inner article

רכבת ישראל מתנצלת על אי הנוחות הזמנית ומבטיחה לעשות הכל על מנת להקל על נוסעי הרכבת. נזכיר כי אלפים מנוסעי הרכבות בקווים ירושלים-נתב”ג, אשקלון-שדרות, אופקים- באר שבע, רמלה-באר שבע, ראשון לציון-אופקים, אופקים-אשדוד עם החלפה בלוד, תל אביב ההגנה-באר שבע, נתב”ג-תל אביב ההגנה (חלקם גם בכיוון ההפוך), נדרשו להיכנס לבידוד והצטרפו לקרוב למאה אלף הישראלים, השוהים בבידוד בימים אלה.

הוראה גורפת

השבים לישראל מכל יעד בעולם, החל מתאריך 9/3/2020 בשעה 20:00, נדרשים להיכנס לבידוד ביתי למשך 14 ימים ממועד חזרתם לישראל.

במידה ומופיעים תסמינים של חום מעל 38 מעלות, שיעול, קושי בנשימה או תסמין נשימתי אחר, יש להתקשר למוקד 101 של מד”א להמשך בירור רפואי ולא להגיע למרפאת קופת החולים ולא לחדר מיון.

מי שהגיעו לישראל ב-14 הימים האחרונים, ומפתחים תסמינים של חום מעל 38 מעלות, שיעול, קושי בנשימה או תסמין נשימתי אחר, נדרשים להיכנס לבידוד ביתי באופן מידי ולהתקשר למוקד 101 של מד”א להמשך בירור רפואי ולא להגיע למרפאת קופת החולים ולא לחדר מיון.

הוראה זו מרחיבה את בידוד בית לשבים מאוסטריה, איטליה, אנדורה, גרמניה, הונג קונג, יפן, מצרים, מקאו, סין, סינגפור,סן מרינו, ספרד, צרפת, קוריאה הדרומית, שוויץ או תאילנד שהיתה בתוקף עד כה.

מי שנמצאים בבידוד בית נדרשים לדווח על כך למשרד הבריאות.

יציאת קורונה 2020

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר, כי בשבועיים האחרונים (החל מ-25.2.2020) עזבו את ישראל 203,248 זרים. במקביל, מאז כניסת ההחלטה האחרונה לתוקפה ביום שישי סורבה כניסתם לישראל בכלל המעברים (נתב”ג, רמון, טאבה ורבין) מעל 400 זרים העומדים בתנאי איסור הכניסה.

על פי נתוני רשות האוכלוסין וההגירה, הזרים מהמדינות הבאות עזבו מרצונם הטוב את ישראל מאז יום שישי, 6.3.2020: אוסטריה- 540, איטליה- 226, גרמניה- 4,251, ספרד-1,090, מצרים-17, צרפת- 3,663, שוויץ- 479, ארה״ב- 12,851, פולין-3,201, ורומניה- 1,653. אלפי זרים אזרחי מדינות אחרות, עזבו גם כן את הארץ. במקביל, נכנסו לארץ בשבועיים האחרונים נכנסו 239,021, ישראלים.

ברשות האוכלוסין וההגירה מציינים, כי מאז כניסת ההחלטות לתוקף, נמנעה הגעתם של עשרות אלפים אחרים, במטרה למנוע את סירובם בגבול. ברשות מזימים את השמועות שיצאו על מעברי הגבול ואומרים כי במעברים היבשתיים ניתן שיקול דעת בדיוק כפי שניתן במעברים האוויריים.

סכסוך עבודה באל-על

ההסתדרות אישרה לפני זמן קצר לעובדי אל על הכרזה על סכסוך עבודה בחברה. זאת בהמשך לכך שמו”מ מרתוני בהובלת יו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, ביחד עם יו”ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי, עלה אמש על שרטון.

לפי ההסתדרות, בדיונים שנערכו בין הצדדים אל על התבצרה בעמדותיה ודחתה על הסף את כל הצעות הייעול שהוצגו לה על ידי ההסתדרות ומועצת העובדים. לטענתם, ההנהלה סירבה להצעת התייעלות בשווי מיליארד דולר, תוך ויתורים כואבים מצד העובדים, לרבות הצעות חל”ת, וזאת ללא שום תזרים כספי שהגיע מצד בעלי החברה מאז פרוץ המשבר.

על פי ההודעה, העילות לסכסוך נוגעות למבוי סתום במו”מ במשא ומתן בין ההסתדרות וההנהלה בנוגע לצעדים שיש לנקוט בהם עקב משבר התפרצות נגיף הקורונה. למרות שכאמור נציגות העובדים הציעה צעדים משמעותיים וחסרי תקדים במסגרת המאמץ לייצוב החברה, דורשת החברה בנוסף צעדים דרקוניים שיש בהם לשנות משמעותית את מהות יחסי העבודה בחברה ומציבה אותם כתנאי הכרחי.

אליבא דההסתדרות, מדובר בחוסר תום לב מובהק מצדה של הנהלת אל על, שבא במטרה לנצל את המשבר בכדי להכניס שינויים משמעותיים שיובילו לפגיעה מן היסוד בהסכמים קיבוציים או בתהליכי עבודה, שבוצעו בהסכמה עם עובדי החברה ועם ההסתדרות במהלך השנים.

ההסתדרות לא ריאלית

אולם מהצד השני, מנכ”ל חברת אל על, שלח לעובדיו מכתב המבהיר את האילוצים וטוען כי ההסתדרות מונעת כל פיטורין למרות המשבר החמור ואי הצורך המבצעי בעובדים לעת עתה, לאור הירידה הדרסטית בכמות הטיסות. להלן מכתבו:

אנו מתמודדים עם המשבר הגדול ביותר שידעו ענף התעופה ואל על מעולם והדבר כבר גבה מחירים כבדים בתעשייה.

אני מודע לסערת הרגשות ולחששות שלכם. אני יכול להבטיח לכם כי יש לנו את הדרך והתוכנית לעמוד באתגר ולהצעיד את חברת אל על לעבר עתיד יציב ובטוח.

לצערי, לא ניתן לעשות זאת ללא צעדים כואבים מאוד, צעדים הכרחיים, שניסינו להימנע מהם אך זו הדרך היחידה להבטחת העתיד. כל מי שאומר אחרת, טועה ומטעה.

רק לפני זמן קצר הובערו בחברה צמיגים ואוימו מנהלים בחברה – זה מדרון חלקלק ומסוכן שחייב להיפסק מיד. אני דורש ממנהיגי ציבור העובדים, לגלות אחריות ולמנוע בכל דרך, הדרדרות מסוכנת לאלימות פיזית ומילולית.

אני רוצה לעדכן אתכם בצעדים המידיים שהחברה עושה-

  • פעולות למול המדינה- אנחנו מצויים בשיח גם בשעה זו, מול גורמי האוצר על מנת להציג תוכנית עסקית שתאפשר לאל על סיוע בשלושה פרקי זמן – ראשית לתקופה בה הנגיף בשיאו, בה עיקר התוכנית מבוססת על הקטנה דרסטית בהוצאות, מאחר והפעילות המבצעית מינימאלית. השלב הבא -להציג תוכנית לפרק ההתאוששות בה הציבור שב לטוס באופן מדורג ובהמשך פרק של צמיחה. הכוונה לייצר אופק יציב לאל על, כאשר החברה חייבת לעבור מהפיכה בכל הקשור להתייעלות והפחתת ההוצאות.
  • ניהול תקציבי החברה – כלל תקציבי החברה מנוהלים בצורה קפדנית ומדוקדקת, הפחתת שכר לחוזים אישיים, חברי הנהלה ודירקטוריון, קיצוץ בתקציבי ההשקעות, צמצמום ועצירת כל רכש שאינו הכרחי, קיצוץ בתקציבי ייעוץ. אנו הופכים כל אבן אפשרית, על מנת להבטיח שאנחנו מהודקים תקציבית, ככל הניתן, למול הימים שעוד נכונו לנו.

השיח מול נציגות העובדים וההסתדרות – מיום כניסתי לתפקיד הצבתי את האנשים כערך עליון באל על. מתוך אחריות לעתיד האנשים, הצגנו תוכנית כוללת להיחלצות מהמשבר, לתוכנית פרקים רבים ואחד מהם נוגע לעלות כוח האדם באל על.

על מנת להיחלץ מהמשבר נדרשים הצעדים הבאים וזוהי התוכנית שהצגתי להסתדרות ולנציגות העובדים:

  • הפחתת שכר לבעלי השכר הגבוה בהסכם הקיבוצי וחוזים אישיים כאחד.
  • פיטורי 1000 אנשים זמניים וקבועים, בכאב גדול ומתוך אחריות כבדה.
  • שינוי תהליכי עבודה שיאפשרו לחברה לפעול ביעילות ויצמצמו את עלות ההפעלה.
  • תוספת שכר לבעלי השכר הנמוך באל על.

ההצעה נדחתה על ידי ההסתדרות ונציגות העובדים מתוך חוסר רצון להתמודד עם ההכרח להיפרד מעובדים שאינם חיוניים בעת זו, על מנת להביא את החברה לחוף מבטחים אנו מחויבים להיפרד מחברים לעבודה ולהפעיל את החברה באופן יעיל.

אנו נציג את התוכנית למשרד האוצר. אישור התוכנית הוא תנאי שיציב את אל על במסלול המראה לעבר עתיד יציב, עם אופק כלכלי בטוח, דבר שיאפשר להחזיר את ההלוואה ולשפר עוד יותר את השירות לנוסעים.

התכנית שגיבשנו מגינה על הרוב המכריע של אנשי אל על. חוסר ההסכמה לסיים העסקה ואפילו לא לעובד אחד, גורמת לסיכון מקום עבודתם של אלפי עובדי אל על.

בנסיבות ובעוצמה של המשבר הנוכחי, לא ניתן לעבור את המשבר ללא פרידה מעובדים, עם כל הצער הרב שכולנו חשים. אני מלא כאב על אלו שנאלץ להיפרד מהם אך האחריות שלי ליתר אנשי אל על גוברת ולא אתן במשמרת שלי לסכן את מקור פרנסתם של אלפי בתי אב.

מה צפוי לנו בימים הקרובים?

חל”ת – החל מהשבוע הבא יצאו לחל”ת מרבית עובדי החברה ובתקופה זו ניתן יהיה לקבל קצבה מחליפת שכר מהביטוח הלאומי, בהתאם לזכאויות.

פיטורין – בימים הקרובים יזומנו לשימוע לפני פיטורין האנשים שהוחלט כי נאלץ להיפרד מהם.

את מכתבו הוא מסיים: “אנשי אל על, אני וצוות הנהלה נחושים לעשות כל שיידרש על מנת להצעיד את אל על מעבר למשבר הקורונה. זו עת לאחדות, למנהיגות ולאחריות של כולנו”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה