משבר הסייעות בגנים: האוצר אישר פיילוט בלי הידברות

יו”ר ההסתדרות בפנייה דחופה לממונה על השכר באוצר בעקבות משבר הסייעות | למרות מצוקת כוח האדם הקשה והניסיון לשפר את תנאי העסקתן של הסייעות, מתברר כי משרד האוצר אישר פיילוט בראשון לציון לשיפור המשכורת של הסייעות לעשרת אלפים שקלים – ללא תיאום עם ההסתדרות ובהתעלמות מכך שהבעיה קיימת בכל הארץ 

גן ילדים, אילוסטרציה | צילום: משה שי, פלאש 90

יו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד פנה אמש לממונה על השכר באוצר קובי בר-נתן, בעקבות הימשכות המשבר החמור בנושא המטפלות בגני הילדים. לדברי יו”ר ההסתדרות, יש להחיל את הפיילוט שעליו הסכים האוצר בעיר ראשון לציון, במסגרתו תועלה המשכורת של הסייעות בגנים העירוניים ובחינוך המיוחד ל-10 אלפים שקלים – לכל הארץ.

“אנחנו בשיאו של משבר גדול הפוקד את הרשויות המקומיות במדינת ישראל בכל הקשור בתפעול גני הילדים”, כתב בר-דוד והוסיף: “הסייעות קורסות תחת הנטל, המחסור והמצוקה בכוח אדם”.

250/200 סייד בר + קובייה

יו”ר ההסתדרות ציין במכתבו כי על אף שבאוצר ובשלטון המקומי נערכו כבר פגישות רבות עם ההסתדרות כדי לפתור את המשבר ועל מנת לקדם את מערך הסייעות בגנים, הפיילוט שעליו הוסכם בראשון לציון נעשה ללא תיאום עם ההסתדרות.

“זאת, גם ללא הבנה כי המצב הקשה הוא נחלת כל הרשויות במדינה”, הסביר בר-דוד וסיכם כי יש לקיים את הפיילוט בכל הארץ ולקדם בדחיפות את השיחות המשותפות בעניין עם ההסתדרות, המרכז לשלטון מקומי ומשרד האוצר, כדי לפתור את הנושא החשוב.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה