משישי: 'בית שמש אקספרס' תספק שירותי תח"צ בבי"ש

מהפכת התחבורה הציבורית בבית שמש • מיום שישי: גידול של עשרות אחוזים בשירותי התחבורה הציבורית בעיר • הקווים יופעלו באמצעות יותר מ-200 אוטובוסים חדישים, בעלי רמת זיהום נמוכה ביותר, בהם לראשונה עשרות אוטובוסים מפרקיים וחשמליים

אוטובוס של בית שמש אקספרס בנסיעה בשכונות העיר | צילום: יעקב לדרמן

מיום שישי הקרוב, מערך התחבורה הציבורית בבית שמש יגדל בעשרות אחוזים. זאת, במסגרת תכנית משרד התחבורה להרחיב את שירותי התחבורה הציבורית בכל רחבי הארץ ולשפר משמעותית את השירות לנוסעים.

שדרוג התחבורה הציבורית בבית שמש מתאפשר בעקבות כניסתה של חברת בית שמש אקספרס שזכתה במכרז להפעלת התחבורה הציבורית בעיר.

החברה תפעיל 28 קווים עירוניים, אזוריים ובינעירוניים בבית שמש וממנה לתל אביב, פתח תקווה, בני ברק, רחובות וקרית גת.

הקווים יופעלו באמצעות יותר מ-200 אוטובוסים חדישים מדגם יורו 6, בעלי רמת זיהום נמוכה ביותר, בהם 24 אוטובוסים עירוניים מפרקיים ובעוד כחצי שנה יופעלו לראשונה, גם עשרות אוטובוסים חשמליים.

במסגרת המכרז החדש, תגדל תדירות הנסיעה בקווי בית שמש ב-25% ויתווספו קווים חדשים רבים.

כמו כן, ישופר הקשר בין שכונות חדשות העתידות להתאכלס, מוקדי פעילות מרכזיים, בהם תחנות רכבת, אזורי תעשיה ומרכזי קניות, יפוצלו קווים ארוכים, ויפתחו קווים ליעדים חדשים.

בכל האוטובוסים תינתן האפשרות לעלות מכל הדלתות ולתקף את כרטיס הרב קו גם בדלתות אחוריות. כמו כן, האוטובוסים יכללו הפרדה פיזית של תא הנהג, מסכים אלקטרוניים בתוך האוטובוסים ושלטי מידע אלקטרוניים בתחנות לעדכון מידע שוטף על הקו, רשת אלחוטית ושקעי USB.

כמו כן, יוקמו ארבעה מרכזי שירות יעודיים בבית שמש, בהם מוקד שירות אבדות ומציאות. בנוסף, יוקמו 40 עמדות הטענה חדשות לרב קו בכל רחבי העיר, שיעניקו שירות הטענה באשראי או במזומן.

חברת "בית שמש אקספרס", חברת בת של 'נתיב אקספרס', תחל להפעיל את מערך התחבורה הציבורית בעיר, לאחר עבודת הכנה ארוכה של משרד התחבורה שנמשכה מספר שנים.

חברת 'נתיב אקספרס' מפעילה כיום גם את מערך התחבורה הציבורית באשכול הגליל, עם כ-250 קווי תחבורה ציבורית עירוניים ובין עירוניים.

4 תגובות ל: "משישי: 'בית שמש אקספרס' תספק שירותי תח"צ בבי"ש"

  1. תושביי בית שמש רוצים שרות טוב. ותגבור התחבורה בבית שמש הישנה. ותיגבור אוטובוסים בבין עירוני. אם לוחות זמניי נסיעות בתחנות.

  2. אני מבינה שמדובר בחברה חדשה בעיר אבל יום אחרי יום האוטובוסים לא מגיעים לרחוב נארזים. אנשים ממתינים יותר משעה מהאוטובוס לא מגיע. אנחנו בפתח פתיחת שנת לימודים. איך הילדים יגיעו למסגרות לימוד? מתי תעמדו בלוח זמנים?

  3. זו פעם שלישית , שהאוטובוס לבית שמש לא מגיע לצומת חולון בשעה 6 בבוקר!!!
    מה הסיבה????

  4. מתי כבר יעשו קווים ישירים מב"ב לרמת בית שמש ג וד
    תאמינו לי יש המון נוסעים בפרט באיכלוס של ד כעת.

כתיבת תגובה