משמחה בתכשיטים: אלה ההעדפות העולמיות לתכשיטים

חברת YVEL חושפת את נתוני ייצוא התכשיטים: בניו יורק מעדיפים את הסגנון המתוחכם; בנסיכויות המפרץ הפנינים מככבות | ענף התכשיטים הישראלי הצליח לשמור על כוחו גם בשנת הקורונה ולסיים את השנה עם היקף יצוא נרחב שהסתכם במיליוני דולרים

צילומי התכשיטים באדיבות: YVEL

לקראת תקופה החגים – מראש השנה בספטמבר ולהבדיל עד החגאות הנוצריים בדצמבר – אלה הנתונים על המתנה האהובה ביותר ברחבי עולם – תכשיטים. באיזו מדינה הכי אוהבים פנינים? באיזו מעדיפים את האבנים הצבעוניות? ואילו מדינות נותרות נאמנות ליהלומים?

חברת YVEL, מותג תכשיטי יוקרה ישראלי בינלאומי, חושפת את פילוחי ייצוא החברה והעדפות הלקוחות ברחבי העולם. ארה"ב ממשיכה להיות היעד המרכזי לתכשיטנים הישראלים. כמובן שבמדינה גדולה כמו ארה"ב ישנן העדפות שונות בחלוקה לאזורים. למשל בניו יורק מעדיפים סגנון מתוחכם, בוגר, עירוני, בדרך כלל בצבעי שחור-לבן והכי חשוב שהתכשיט יקרין יוקרה. תכשיטים דרמטיים וייחודיים המאפשרים ענידה במהלך כל היום – במהלך היום בעבודה ועד הערב בבילויים ובאירועים.

250/200 סייד בר + קובייה

בפלורידה, ארץ השמש, החופים הזהובים ופארקי השעשועים, שמחת החיים והאור המאפיינים אותה, מתבטאים גם בצבעוניות התכשיטים. הלקוחות באזור זה רוכשים בעיקר תכשיטים המבוססים על אוצרות הטבע כמו אבני חן צבעוניות וססגוניות. אמנם פאלם ביץ' חריגה בנוף של פלורידה. שם ההעדפה היא דווקא לתכשיטים אומנותיים, אספניים ומאוד ייחודיים.

בארצות המזרח כמו סין ויפן, בהן יש עושר בפנינים, קיימת העדפה לרכש יהלומים ובני מחצב. שם אוהבים את היוקרה העדינה והקלאסית המבטאת באבני יהלום טהור צלול, בגדלים שונים.

נסיכויות המפרץ המאופיינות באוכלוסייה אמידה בעלות העדפות ייחודיות. באזורים אלה קיימת היסטוריה ותרבות עתיקה של פנינים ותכשיטים, תושבי האזור נמשכים בעיקר לתכשיטי זהב בשיבוץ יהלומים ואבני חן דומות: פרהיבה, יהלומים צבעוניים וכו'. יש להם מסורת, אשר כחלק ממנה הם רוכשים תכשיטי יוקרה ומעניקים אותם במתנה לבני מלוכה באירופה. על כן ההעדפה היא לפריטים מרשימים, בעלי נוכחות ומלכותיים.

כ-50 מדינות מרכיבות את יבשת אירופה אבל לכולן מכנה משותף אחד – העדפה לתכשיטים בסגנון איטלקי, מסורתי וקלאסי – כאלה בעלי עיצוב חלק, נקי וקלאסי. הפנינים צריכות להיות עגולות והטבעות משובצות עם יהלום מרכזי.

אורן הרמבם, מנהל איגוד תעשיות מוצרי צריכה ובנייה בהתאחדות התעשיינים: "ענף התכשיטים בארץ מגלם בתוכו את האומנות והיצירה הישראלית.

Inner article

"הביקושים בעולם לתכשיטים כחול-לבן, גבוהים במיוחד – הייצוא בשנת 2020 הסתכם בכ-554 מיליון דולר. בחציון הראשון של שנת 2021 נרשם יצוא בסך כ-380 מיליון דולר, גידול של כ-67 % בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. העלייה היא על רקע פתיחת החנויות והקניונים באירופה ובארה״ב לאחר שיא הקורונה, וכן בגידול במכירות תכשיטים און ליין, לאחר ההלם הראשוני בתקופת הקורונה.

"ענף ייצור התכשיטים, הוא ענף תעשייתי קטן יחסית, אך מוטה ייצוא. התאחדות התעשיינים תומכת בפעילות יצרני התכשיטים ומסייעת להם בכניסה לשווקים ברחבי העולם, וכן בייעוץ ובהטמעת חדשנות, טכנולוגיה ויכולות ייצוא".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה