משקיע יפני רכש אגרות חוב ממשלתיות ב-140 מיליון דולרים

בזכות דירוג האשראי הגבוה, חברות בינלאומיות גדולות, משקיעות במדינה • הנפקה נוספת של 500 מיליון יורו לטווח של 50 שנה, בוצעה בחודש שעבר

רוני חזקיהו | צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

אגף החשב הכללי גייס חוב ממשקיע אסטרטגי יפני לטווח של 7 שנים בהיקף של 15 מיליארד יין

החשב הכללי, רוני חזקיהו, ביצע היום הנפקה פרטית למשקיע מוסדי מוביל ביפן לטווח של 7 שנים ובהיקף של 15 מיליארד יין (כ- 140 מיליון דולר). ההנפקה בוצעה לאחר סבב פגישות עם משקיעים, שקיים החשב הכללי בטוקיו בחודש שעבר, כחלק מאסטרטגיה להרחבת בסיס המשקיעים של ממשלת ישראל באסיה בכלל וביפן בפרט. מדובר באחד המשקיעים הגדולים ביפן, אשר משקיע במדינות בעלות דירוג גבוה בלבד ושעבורו מדובר בהשקעה הראשונה בחוב ממשלת ישראל. ההנפקה בוצעה בריבית יין קבועה של 0.15%.

250/200 סייד בר + קובייה

דירוג האשראי הגבוה של מדינת ישראל, הביא לגידול בביקושי המשקיעים האיכותיים ולראייה בחודש שעבר ביצעה ממשלת ישראל לראשונה הנפקה של 500 מיליון יורו לטווח של 50 שנה.

החתם בהנפקה היה GOLDMAN SACHS אשר משמש כעושה שוק ראשי באג”ח ממשלתיות.

החשב הכללי, רוני חזקיהו ציין כי “הנפקה אסטרטגית זו, יחד עם ההנפקה שבוצעה לטווח של 50 שנה בחודש שעבר מעידות על הביקוש הגובר מצד משקיעים גלובליים איכותיים המעוניינים להשקיע בכלכלת ישראל ואת החשיבות בהרחבת בסיס המשקיעים”.

סגן בכיר לחשב הכללי, מר גיל כהן ציין כי “ההנפקה בוצעה כחלק ממדיניות החשב הכללי לגיוון מקורות המימון העומדים לרשות המדינה, והינה חלק מתכנית רב-שנתית להנפקות ממשלת ישראל בשווקים חדשים”.

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "משקיע יפני רכש אגרות חוב ממשלתיות ב-140 מיליון דולרים"

 1. כשאני רואה משקיעים לטווח ארוך ואנו צריכים לקחת מהם דגמא להבדיל
  מחברת דן שהנזילות היומית ו/או החודשית אדירה עם נכסי נדל”ן בעלי ערך,מעדיפה להכניס משקיע שבמקום לעשות לחברה יעשה לבתו לכאורה.
  השאלה הגדולה ומעלה שאלות חשודות לכאורה לשם מה הקופרטיב “דן”
  צריך בכלל משקיע זו שאלה שבעלי המניות החברים צריכים לשאול עצמם.
  וטב היה לעשות שערוך לקואפרטיב ולגייס הון מהציבור אם בכלל צריך.
  חברי דן עלולים בעתיד לאבד את מניתם או שחיקתה על ידי בעלי עניין כמובן לככורה.
  חברי קופרטיב דן עורו בטרם יהיה מאוחר.

כתיבת תגובה