משרד הבריאות: נתב”ג אינו לקראת סגירה, טיסות לא יצומצמו

משרד הבריאות: כרגע אין כוונה לסגור את נתב”ג או לצמצם טיסות • את הדברים מסרה לוועדת הכלכלה ראש מטה בריאות הציבור במשרד הבריאות, בתגובה לשאלת היו”ר מיכאל ביטון שביקש דיווח על התכניות העתידיות – בדיון בו אישרה הוועדה את התקנות האוסרות על כניסת מלווים לטרמינל • וכמה שעות לפני הטיסה תוכלו לבוא לנתב”ג?

מיכאל ביטון בוועדת הכלכלה | צילום: דוברות הכנסת, נועם מושקוביץ

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח”כ מיכאל ביטון, אישרה היום את בקשת הממשלה לתקן את התקנות העוסקות בהגבלות על הפעלת שדות תעופה וטיסות. לפי התקנות שאושרו נקבע, בין היתר, כי הכניסה לטרמינל הנוסעים תתאפשר רק לעובדים או לנוסעים 4 שעות לפני הטיסה, או למלוויו של קטין או של אדם עם צרכים מיוחדים אחרים. נוסע או מלווה שיפרו את התקנה צפויים לקנס מנהלי של 500 שקלים.

עוד אושר תיקון הנוגעים לחובת הניקוי והחיטוי של כלי הטיס, שנועדו להתאים את התקנה להנחיות האירופאיות, לפיהן פעולות הניקוי יבוצעו אחת ל-7 ימים, במקום אחת ל-24 שעות כיום, אלא אם לפי ניהול סיכונים נמצא שיש להגביר את הדירות או אם לא נעשה שימוש בכלי הטיס להטסת נוסעים. כמו כן, ההגבלות הכלליות על הפעלת שדות תעופה, שבתוקף בשינויים עוד מאז אוגוסט 2020, הוארכו ב-28 ימים נוספים עד 23 באוגוסט 2021.

250/200 סייד בר + קובייה

היו”ר ביטון אמר כי התיקון מקובל והגיוני נוכח העלייה בתחלואה, ולדברים הצטרפה גם ח”כ לימור מגן תלם. עם זאת, היו”ר ביטון ביקש לדעת האם, על רקע אותה עלייה בתחלואה, ישנה כוונה להגביל עוד את התנועה בנתב”ג, או את תנועת הטיסות. “מצד אחד ממליצים לאנשים לא לטוס, אך מצד שני עם ישראל אוהב לטוס ומגיע לו אחרי שנה וחצי של קורונה”, אמר.

ראש מטה בריאות הציבור במשרד הבריאות, אילנה גנס, אמרה כי ההגבלות עליהן הוכרז עד כה נועדו לצמצם תחלואה מיובאת וכניסת וריאנטים חדשים.

לדבריה, אחת לשבוע מתקיימת הערכת מצב, שלאחריה מתעדכנת רשימת המדינות עליהן חלה הגבלת יציאה או אזהרת מסע חמורה.

Inner article

היו”ר ביטון התעקש לקבל התייחסות לגבי עתיד הפעילות התעופתית, וגנס השיבה כי כרגע אין כוונה לסגור את השדה או לצמצם טיסות.

כאמור, בתום הדיון אושרה התקנות פה אחד, בתמיכת היו”ר ביטון וח”כ מגן תלם.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה